Skocz do zawartości

ReefMan

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Kamulce najlepiej kupować np.centra ogrodnicze lub składy kamienia, najlepiej jechać osobiście wybierzesz takie wapienie  jakie ci będą odpowiadać (tylko nie filipiński ten z dziurami bo odkłada się w nim  straszny syf ,rybki niestet trochę brudzą) .Wybieraj  większe kamole  (zawsze możesz sobie dociąć flexem tak jak ci będzie odpowiadać ).Na pewno wychodzi taniej niż zakup w zoologu lub przez allegro .Swego czasu na allegro kupiłem szkielety obumarłych koralowców ,wyglądało to jak kamień , wielkości pięści lub dwóch dorosłego człowieka leźaly pod piachem . Nie pamiętam ale twardość wody ph podbijałem na początku chyba sodą oczyszczoną podczas podmian . 1000 litrów to już zacne szkło ,można poszaleć z fajną obsadą.

    Pozdrawiam

  2. Dziękuje za odpowiedź. Zamierzałem zrobić dokładnie tak jak napisales z ta roznica, ze chciałem dodatkowo zrobić podloze, które mialo by buforowac twardość. Jednak mimo dymu nie widze zadnego wzrostu chociazby PH bo w kranie mam.dokladnie tyle samo. Ile czasu potrzebuje piasek koralowy, zeby mogl wplynac na twardosc wody? Z tego co napisales zrozumiałem, ze połączenie Xen i piasku koralowego jest w ogole nie mozliwe. W takim razie czeka mnie zwrot... jeszcze.nie napoczetych workow.
  3. Poczytaj na forum Klub miłośników tanganiki tam znajdziesz więcej informacji 

    Pozdrawiam i więcej cierpliwości

    Jeżeli masz jakiś falownik to możesz go włączyć i owinąć watą filtracyjną może to trochę pomoże

  4. Witajcie moi drodzy , Chciałbym się podłączyć pod wątek. W zasadzie mam bardzo podobny problem,ale z tym wyjątkiem, że w wodzie słodkiej. Wiem, że forum jest dedykowane dla morszczyzny, ale na forach słodkowodnych ludziska nie mają tyle obycia z piaskiem koralowym :-) Do rzeczy - Postanowiłem zasypać swój zbiornik tymże piaskiem w celu podwyższenia twardości wody i ph w akwarium przygotowywanym do Tanganiki Zanim trafił do akwarium, był płukany przez wode z układu filtracyjnego ( poniżej specyfika układu) . Po umieszczeniu go w akwarium ( 5 kwietnia ) woda była mleczna jeszcze na drugi dzień . Na trzeci dzień zaczeła się klarować , ale daleko jej było do kryształowej. Postanowiłem zrobić próbę czy piasek dalej pyli i bardzo delikatnie, po samym wierzchu przesunąłem po nim palcem . W miejscu przetarcia zaczął wydobywać się biały "dym" jak ze zgaszonego ogniska ... Dziś mija 8 dni od wsypania go do akwarium i dalej "kopci" chociaż już mniej niż na początku. Co może być przyczyną? Wiem, że wielu z Was nie ingeruje i czeka aż się ustabilizuje, ale w moim przypadku nie mogę, bo piasek będzie non stop przekopywany przez piaskówki. W tej chwili jest w zbiorniczku testowym 100l , ale przymierzam się do umieszczenia reszty do 1000l. Najpierw jednak chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest połączenie piaskówek z tego typu piaskiem i czy po prostu po czasie wróci do normy i nie będzie pylił. Wole popełnić błąd w 100l niż w 1000l . Jeżeli ktoś z Was ma taką wiedze to bardzo proszę o pomoc. Wyniki testów wody z 11 kwietnia - PH- 7 GH- 8 KH- 6 (cykl azotowy jeszcze się nie skończył) A tak swoją drogą... zastanawia mnie czemu twardość nie wzrosła przez te 6 dni. To też normalne? Układ filtracyjny to 3 korpusy ( sedyment/sedyment/węgiel aktywowany w bloku spiekanym) i membrana kapilarna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.