Skocz do zawartości
dawidowski

żywica MB-20 a MB-400 ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie jaka jest różnica pomiedzy tymi żywicami do filtrów DI ?? poszperałem ale nic nie znalazłem. Na allegro sie chwala ze mb-20 ma tekie samo działanie jak mb-400 ale skoro inne oznaczanie wiec napewno troche inne działanie ??

czy do celów akwarystyki morskiej nadadzą sie obydwie te żywice ??

tu jest link

http://www.allegro.pl/item180590711_filtr_demineralizacyjny_di_podlaczenie_do_osmozy.html


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie, choc MB 20 uzywam od lat.

Spotkalem sie z wypowiedzia, ze 20 jest lepsza niz 400 ale dlaczego- nie wiem.

Poniewaz w Polsce wiekszosc uzywa 400 a w Niemczech - 20 to pewne jest, ze obydwie sa dobre.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W firmie RADUS będącej przedstawicielem marki Purolite, nie mają takiego produktu jak Purolite MB-20, a mają katalog z całego świata. Po prostu nie ma takiego wyrobu jak MB-20!.

Do identyfikacji potrzebna by była tzw. karta produktu.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uzywamy tutaj cos, czego nie ma:D I ostatnio tego nic kupilem 25 litrow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO MB20 jest produktem f-my Bayer a MB400 - Purolite. Dlatego te produkty nie występują u jednego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osad :

No i wszystko jasne.

Nie całkiem. To tylko moja teoria. Nie jest poparta niczym konkretnym. Jeśli ktoś WIE, niech się podzieli wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego.

No to ustaliliśmy, że w marce Purolite nie ma MB-20, więc co to jest to MB-20 ?.

Dobrze by było, aby koledzy używający żywicy pod tytułem MB-20, napisali, czy ma ona jeszcze jakąś nazwę, lub kto jest jej producentem (sprzedający może sobie nazwać jak chce), a najlepiej zdobyli charakterystykę wyrobu.

Temat jest o tyle ważny, że jakość żywicy jest istotna.

W sprzedaży są różne wynalazki a TDS -em tak na prawdę niewiele można sprawdzić, i tak sobie lejemy świństwa do akwa w przekonaniu, że jest wszystko pięknie bo TDS pokazuje nam 000.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W filtrze zastosowano żywicę mieszaną najlepszej na świecie firmy Bayer (ta sama firma co produkuje aspirynę :-) LEWATiT o symbolu MB-20" - to cytat z aukcji Allegro wymienionej na początku tematu. Na tym oparłem moją teorię o różnych producentach ale napisać (zwłaszcza w internecie) można wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osad :

TDS -em tak na prawdę niewiele można sprawdzić, i tak sobie lejemy świństwa do akwa

Czym (oprócz oddawania do laboratorium) można dobrze zmierzyć jakość wody RO ?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.