Skocz do zawartości
kaziko

Wiem, wiem, żadna rewelacja, L.amboinensis ma młode...

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu mojelysmaty nosiły ikrę, trwało to dość długo i do tej pory nie udało mi sie nigdy zaobserwować larw, inna sprawa , że specjalnie ich nie szukałem wiedzac, że wieksze mam szanse na 6 w lotto niz na przekształcenie larwy w doroslego osobnika. kilka dni temu u jednej z krewetek ikra zrobla sie jasno brazowa. wczoraj w sumie przez przypadek ok polnocy wlaczylem swiatlo na chwile i zobaczylem chmare małych robaczkow w wodzie. wylaczylem cyrkulacje zeby zrobic kilka fotek. jak wlaczylem ponownie to wyjasnilo sie dlaczego do tej pory przez kilka miesiecy nic nie udal mi sie zaobserwowac. lysmaty wyleguja sie po zmroku. w moim akwa potrzeba ok 4-5 godzin zeby wszystkie larwy przelecialy przez pompy + odpieniacz, czesc oczywiscie jest wyjadana. nad ranem nie bylo po nich sladu.

151-small_dsc02899_lysmata_larwa1.jpg

151-small_dsc02920_lysmata_larwa2.jpg

151-small_dsc02919_lysmata_larwa3.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko - zostales ojcem!!!

Maja juz imiona?

Fajnie zaobserwowane.

Pozdrawiam wszystkie dzieci! I moze Giertych cos pomoze?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś partia dawała mieszkanie jak pięcioraczki przyszły na świat...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu obydiwe w przeciagu 5 minut znowu wysypały chumry młodych. błazenki były szczęśliwe... :D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młode przychodza na swiat regularnie co kilkanascie dni.

dzisiaj uwaga : udalo mi sie zasadzic z aparatem i sfilmowalem moment uwalniania larw z jaj. jakosc filmu moze nie rewelacyjna bo po pierwsze to aparat do zdjec i filmowanie to ty tylko dodatek, po drugie musialem w jednej rece trzymac aparat a w drugiej latarke, ale generalnie i tak jestem zadowolony. jak go troche obrobie to wrzuce na youtube. teraz jest chyba za duzy plik.

blazenki byly wniebowziete, nowo prrzybyly krab porcelanowy też sobie pojadł. :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś mi powie co to jest:

http://pl.youtube.com/watch?v=rMTvCYMc8d8

filmik marnej jakosci ale wygląda ze to jakieś krewetki u mnie się rodzą na potęgę - bo mimo odsysania razem z brudem po kilku dniach pojawiają sie znów wszędzie (akwarium i przegrody sumpa) i tak mniej więcej od roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And to jakis gatunek Mysis ( po polsku lasonogi) najpewniej. Taki malenki bezkregowiec. Nie odsysaj ich, swietna z nich karma dla ryb :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wyglądają na szkodniki - ale siłą rzeczy odsysając resztki z dna musze je z baniaka także odsysac, tym bardziej dziwi mnie ze nadal ciągle są w duzej liczbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And tez je mam, moje rosna do okolo 6 mm; w sumpie plywaja w ciagu dnia - nie maja wrogow, w akwa tylko w nocy je widac - swiecac latarka widac odbicia swiatla od oczu - wyglada to niesamowicie - setki pojedynczych blyskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.