Skocz do zawartości
kubdar

zielona/metna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano wstalem - patrze w swoje akwarium a tam woda jest ciemno zielona !! jest bardzo metna i nic nie widac

ryby plywaja jak w lajnie ... :)

wiecie moze co sie stalo ? wieczorem bylo wszystko ok, sprzet dziala poprawnie, w nocy byl prad... zadnych nowych stworzen nie przynosilem do akwarium... podmianke robilem w piatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś zdechło? Może ktoś w domu nie lubi akwarium i wlał 'Ludwika' ?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli akwarium jest w miarę świeże, to najprawdopodobniej zakwit fitoplanktonu. Miałem u siebie takie doświadczenie podczas dojrzewania akwarium. Trwało to około tygodnia, byłem lekko podłamany, czyściłem szyby trzy razy dziennie,wszystko było "pięknie" zielone, ale postanowiłem to przeczekać i nie ingerowałem w zbiornik. Po tym doświadczeniu woda się wyklarowała i pozostała pięknie przejrzysta. Teraz niedawno przenosiłem życie do większego akwarium, doszło 140 L nowej świeżej wody, no i po kilku dniach znowu woda lekko zakwitła, ale już na duuużo mniejszą skalę niż za pierwszym razem.

Poza walorami estetycznymi nic w akwarium nie ucierpiało. Mam nadzieję, że i u Ciebie będzie tak samo i wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam :)


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laduj w pojemniki i sprzedawaj bo pewnie fito


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam od sierpnia ...

zobaczymy czy jak wroce do domu to tez to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zasalalem akwarium tez mialem okres zielonej wody. Trwalo to ze 2 miesiace. U mnie przyczyna bylo "niedosolenie" zbiornika. Mialem wtedy monodaktylusy i stopniowo zwiekszalem zasolenie. Nie mialem zamiaru podawac garbnikow ani tym bardziej chemii a staralem sie zachowac warunki zblizone do warunkow panujacych w okolicach ujscia rzeki. Efekt brak roslin, duzo pokarmu dla glonow i pelna jazda.

Pewnego pieknego dnia po kolejnej porcji soli (podnosilem jednak zasolenie do pelnomorskiego) woda nagle sie wyklarowala i nigdy juz nie robila takich numerow.

Mieszkancom akwarium nic nie bylo. Poza walorami estetycznymi zadnych niedogodnosci.

Baltyk tez jest zielony, sprawdz moze zasolenie i pH.

Radykalnie zielona wode zwalcza sie przy pomocy lamp UV ale uwazam to za zbytek i dzialanie bez sensu, gdyz lampa UV nie likwiduje przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.