Skocz do zawartości
Natan

Błazenek z czarnymi kropkami

Rekomendowane odpowiedzi

Otoż moim blazenkom wyskoczyly jakies czarne kropki:

r1.jpg

r2.jpg

Generalnie zauwazylem je dopiero dzis, blazenki sie zachowuja jak sie zachowywaly, jedza i sa zawsze glodne.

Co to moze byc ?

...

I pytanie z innej beczki, czy one u wszystkich plywaja tylko w jednym miejscu ?

Upodobaly sobie jedno miejsce i siedza tam caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie to samo. super kondycja, normalne zachowanie ale kropki czarne wszedzie.... i to nawet wiecej niz na zlaczonych przez ciebie zdjeciach. ciagle pojawiaja sie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupilem blazenka caly obsypany czarnymi plamkami,troche sie balem ale po kilku dniach same zaczely znikac i teraz wyglada ok:strutin


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blazenki tez od kilku miesiecy maja podobne czarne plamy. Wg Lukasza z Acropory moga to byc niegrozne zabarwienia osobnicze. Na poczatku tez mocno mnie to niepokoilo ale od blisko pol roku w tym stanie jedza, oddychaja i zachowuja sie bez zarzutow; pozostale zwierzaki w akwa sa zupelnie zdrowe. Ciekawe co moze byc przyczyna tych zmieniajacych sie czarnych przebarwien w okolicach podbrzusza i skrzeli ocelaris'ow.

Moze to bylo tylko subiektywne wrazenie, ale wygladalo na to ze po wstawieniu ukwiala i zamieszkaniu w nim przez blazny, plamy zaczely znikac. Ale niestety samobojcza wedrowka ukwiala do pompy nie dala mi szansy obserwowac czy przebarwienia faktycznie mijaja dzieki tej symbiozie.


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te plamki wystepuja chyba u wiekszosci osobnikow. Pojawiaja sie i znikaja po jakims czasie. Bylo juz kika postow na ten temat. Moje mialy plamki okolo 3 miesiace i wszystkie zniknely. Nie mialo to nic wspolnego z ukwialem. Nie przejmowac sie tym bo to raczej nie choroba.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.