Skocz do zawartości
sirkornik

Start 55l :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

No to się stało po przeczytaniu tego i owego po obejrzeniu 100-tki baniaczków morskich wraz żonką zachorowaliśmy na mała morska rafkę. Oczywiście jesteśmy zieleni z tematyki i częściowo robimy wszystko na czuja co zapewne doświadczeni akwaryści załamią ręce.

Zbiorniczek kupiłem na ebay-u 55l do tego 8kg Corral Sand i 7kg żywej skałki wodę kupuje soloną w sklepie skała pochodzi ze zbiorników sklepowych, baniak nie jest wysoki ale podłużny 60/30/30 oświetlenie 15w Marine white lamp 9500k + 24 blue LED Karolinka + filierek ze skimerkiem poniżej kilka zdjęć

Baniaczek

4204-baniak.jpg

Skała + piasek (żonka krzyczy że zadużo)

4204-powsypaniupiasku.jpg

a tak świecą ledy chyba dokupie jeszcze 24

4204-nocne.jpg

Chętnie wysłucham porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wyglada calkiem fajnie. Byc moze w przyszlosci wystarcza duze podmiany wody, ale jezeli zaczniesz cos podkarmiac to zapewne z odpieniaczem by sie to akwarium latwiej prowadzilo.

Poniewaz nie ma zadnego przelewu do komina itp to juz zaczyna byc widoczny nalot na powierzchni wody. Bedzie jeszcze gorzej. Moze skieruj pompe bardziej do gory.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też zmontować jakąś kaskadę na pewno załatwi film a tak całkiem fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po małych zmianach w baniaczku czas na aktualizacje,

dodałem czarne tło craby i ślimaki już buszują i szarpnąłem się na pierwszego korala żonka go wybrała jest świetny, ale niestety w sklepie nic nam o nim nie powiedzieli morze ktoś z was go rozpozna. Musze się zacząć rozglądać za jakimś przyjaznym ukwiałem dla błazeneka jak macie jakieś typy chętnie wysłucham.

widok ogólny

4204-baniak01.jpg

Koral

4204-koral.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest Tubastrea. Całkiem fajny koralowiec ale czy nie za szybko na niego ? Poza tym wymaga on dokarmiania. Raz na kilka dni powinno podać mu się w okolice polipów pokarm. Woli slabiej oswietlone miejsca. Jeżeli chodzi o ukwiał dla błazena to np etacmaea quadricolor.. ale jak pewnie wiesz ukwialy lubią sobie pochodzić oraz szybko rosną i po pewnym czasie takie 55l mogloby być dla niego za male. A błazenki chętnie przesiadują w koralowcach takich jak euphylia lub nawet sacrophyton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upik

2 dni temu odebrałem paczkę ze skimmerem podłączony i po około 48h zaczął produkować piane w sumie jest biała ale na dnie zbiorniczka zauważyłem żółtą wode wiec pewnie pracuje dobrze póki co mam tylko kraby i ślimaki i proszę o poradę jak często go włączać i na jak długo.

Pojawiły mi się żółtawo zielone glony wygląda to jak trawa na piasku i w kilku miejscach na szybie mam się martwić? i czy to minie, usunąłem zielone bąbki koło niezidentyfikowanego korala (rośnie cały czas) i dodałem 2ml mieszanki żywego planktonu Nannochloropsis, Tetraselmis, Isochrysis . Zauważyłem 3 jakieś ślimaczki największy czasem zachowuje się jak kobra staje na „tylnej nodze” jak można tak powiedzieć rozgląda się i idzie dalej hehe zabawnie to wygląda dodaje zdjęcia ale nie widać za dużo.

Ślimak

4204-slimak01.jpg

Koral niewiadoma :) :)

4204-pomaranczowya.jpg

I muj ulubieniec w całej okazałości

4204-koralo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sirkornik :

...No to się stało po przeczytaniu tego i owego po obejrzeniu 100-tki baniaczków morskich wraz żonką zachorowaliśmy na mała morska rafkę. Oczywiście jesteśmy zieleni z tematyki i częściowo robimy wszystko na czuja co zapewne doświadczeni akwaryści załamią ręce...

Chętnie wysłucham porad.

no to ja radziłabym poczytać jeszcze to i tamto :) np.o dojrzewaniu zbiornika, o wymaganiach zwierzaków, które chcecie mieć lub macie.

akwarium wygląda bardzo sympatycznie i życzę Wam by jak najdłużej cieszyło bezproblemowo, ale "doczytałabym to i tamto" :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik kh cos mi nie lezy,zawsze myslalem ze podaje sie w stopniach niemieckich.Nie bardzo wiem jak ten wynik zinterpretowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po kilku miesiacach

Puki co nic wielkiego sie nie zmienilo w akwarium doszlo kilka korali i 3 rybki. Chce przerobic oswietlenie na mocniejsze i powoli bede dokladal wiecej korali. Niestty koral niewiadoma zniknol :)

4204-puf.jpg

4204-turbi.jpg

4204-euph.jpg

4204-widok_caly.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się konsultować przed obsadzaniem zbiornika bo może się to źle skończyć... Canthigaser Valentini w 54l to już troszeczkę przesada.... Poza tym wygląda OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie piszą, że ta ryba potrzebuje baniaka około 400l (czterysta).

Proponuję wymienić ją na coś mniejszego, szkoda żeby się zwierzak męczył.

Baniaczek prezentuje się coraz ładniej :)


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapewnial ze urosnie do 10 cm, ale jesli sie pomylil to pedzie dobry pretekst do przeprowadzki na wieksze.

PS> Czy ktos zna jakies sklepy online w UK co sprzedaja czesci do oswietlenia glownie chodzi mi gniazda podwujne na swietlowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

akwa ładnie się zapowiada:)

Canthigaser Valentini - stanowczo za mały zbiornik - ona potrzebuje duzo przestrzeni, poza tym więĸszośc rzeczy w Twoim akwa jest w jej menu, u mnie poza skubaniem korali, zarżnęła mandaryna. wiecej nie zdażyła bo została eksmitowana do innego zbiornika - ja mialem cathigaster papua ale dieta u nich jest ta sama:)

czym dokarmiasz ukwiał?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Euphyllia glabrescens bardzo fajny koral zjada to co ryby sama lapie glownie je brineshrimp + spirulina (sorki za angielska nazwe )turbinaria tez to zajada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej faktycznie euphylia. mialem taka w poprzednim zbiorniku. faktycznie ma apetycik :)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

po upływie 2 tygodni obserwacji nowej rybki stwierdzam ze jest bardzo sympatyczna i przyjazna dla korali, puki co karmie 3x dziennie mrożonką zajada wszystko pływa bardzo spokojnie czasem tylko coś skubie w dziurkach żywej skały i nie zauważyłem żadnych konfliktów z błaznami wiec czekam jak podrosną rybki pewnie przesiądę się na większe akwa :help1

Podzieliłem turbinarie, obciąłem sekatorem dwie wystające części korala i przykleiłem do kawałków skały super klejem, po 2 tygodniach jak widać na zdjęciu ładnie doszły do siebie wszystkie kawałki :goofy

operacja

4204-turbi-podzielona.jpg

obecny stan zbiorniczka aaaa i dodałem 2 twardziele jak widać :goofy

4204-po-podziale-og.jpg

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie

Postanowiłem skreślić kilka słów co się działo w moim baniaczku podczas mojej nie obecności na forum.

Niestety jak wyjechałem na urlop 7 dni stałą się katastrofa i prawie całe życie padło w akwa :nono niestety doglądała osoba która nie miała zielonego pojęcia że coś się zaczyna źle dziać i w efekcie z korali ocalały tylko młode szczepki turbinarji i jakiś grzybek :) no i oczywiście kraby i rybki, poziom zasolenia był strasznie wysoki i glony dosłownie zdominowały cały zbiornik szyby, biedna euphyllia dosłownie zgniła. Dla mieszkających w UK uwaga na sklepy "Pet at Home" normalnie solankę kupuje w sprawdzonym sklepie i ten jeden raz przed urlopem pojechałem Pet at Home i nie sprawdziłem poziomu zasolenia :banghead , no nic reanimowałem baniaczek, a Valentini oddana do sklepu.

powolutku przymiarka do większego coś około 120l tak przynajmniej myślę :)

Kilka fotek co i jak teraz wygląda

4204-euph22.jpg

4204-anob.jpg

4204-mash.jpg

4204-mash02.jpg

4204-poly.jpg

4204-xen.jpg

4204-zoa.jpg

4204-zoa02.jpg

4204-zolte.jpg

4204-traw.jpg

4204-turb.jpg

i na koniec całość

4204-og01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,tylko jak bys sie pokusil o panel i tam wywalil grzalke i odpieniacz to by bylo calkiem idealnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie stawiaj 120 litrów, zrób od razu 200.

Różnica w utrzymaniu prawie żadna.

55 to maluch, a 120 to tak jakbyś kupił malucha kombi, coś, ale dalej nic"

:nono

złota rada z dnia dzisiejszego :) czysta prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.