Skocz do zawartości
Ziemniok

REEF MAX WENTYLATOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ustawiłem włączenie wentylatora na 25,5 stopnia i od tego czasu był spokój. Dziś przychodzę do domu, 24,6 stopni i wentylator chodzi. Jakiś powód?

Ustawiłem od nowa 25,5 - dalej to samo. Wyłączyłem zbiornik i włączyłem, to samo.

Ma ktoś jakiś pomysł? Wantylator chodzi mi cały czas, do teraz.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pokrywie masz 3 przyciski tzn. dwa od światła i jeden od wentylatora.

Wciśnij ten od wentylatora, wyłączy się wentylator i przełączy w stan automatyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Przecież tak samo jest ze świetlówkami. Czeski błąd :)

Dzięki Sprytas! :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja sprawdzalem u siebie ten wentylator i jak sie zalaczy to bezprzerwy chodzi.musze go wylanczac recznie przyciskiem a wydaje mi sie ze powinien po schlodzeniu wody ponizej ustawionej temperatury sie wylaczyc sam.instrukcja podaje wyraznie ze sterownik wlacza i wylacza wentylator a jednak tak nie jest.cos tu chyba im z tym sterownikiem nie wyszlo.przeciez jak bedzie ten wentylator chodzil ciagle to woda bedzie schladzana a grzalka niepotrzebnie bedzie grzala.sprytny zrobilem tak jak pisales,oczywiscie wentylator stanal ale po podgrzaniu zalaczyl sie i chodzi bezprzerwy mimo to ze czujke schlodzilem o kilka stopni ponizej ustawionej temperatury.wynika wiec z tego ze trzeba za kazdym razem recznie wylaczac.jeszcze raz twierdze ze cos jest nie tak.reset tez nie pomaga.a jak jest sprytny u ciebie?czy wylacza ci sie automatycznie?


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.przeciez jak bedzie ten wentylator chodzil ciagle to woda bedzie schladzana a grzalka niepotrzebnie bedzie grzala

Dokładnie tak jest.

Ustaw go na 28 stopni i nigdy się nie załączy no chyba ,że w domu masz piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony na 25.5 i wiatrak się załącza i wyłącza.

Przed chwilą go przetestowałem tzn. wyjąłem czujnik temperatury i naszykowałem sobie dwie wody w szklankach, zimna około 18 stopni i ciepłą około 30 stopni. Ustawienia sterownika pozostawiłem bez zmian tzn. 25.5 i u mnie wszystko działa. Przy 25.5 załączył się a przy 25 wyłączył się.

Zadzwoń do serwisy Aquarela może coś u Ciebie jest coś nie tak.

Kontakt z serwisem pod numerem telefonu w Warszawie:

(22) 644-76-16 wew. 138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za odzew.ciekaw jestem jak ziemniok sobie z tym poradzil.pewnie wiecej ludzi ma z tym problem.jutro zadzwonie do serwisu i zobaczymy co na to powiedza.moze ja zle to ustawiam?ale robie tak jak obrazeczki w instrukcji pokazuja:)jak wiatrak chodzi to kropka miga,ale po pewnym czasie wiatrak zaczyna chodzic wolniej i kropeczka tez wolniej pulsuje.apropo ustawien to przy on reszta opcji jest dostepna,natomiast przy pulsujacym off nie da sie juz nic ustawiac tylko po nacisnieciu prawego przycisku wiatrak staje.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świeżą sztuke - z ostatniej serii i wszystko działa perfekt :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z niebieskim tłem i czarnym silikonem sklejone szyby.

Może ten problem jest z czarnym tłem i przezroczystym silikonem sklejone szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ja też mam z niebieskim tłem i z czarnym silikonem. I data produkcji akwa jest z grudnia 2009r.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253970 sPRYTny :

Ja mam z niebieskim tłem i czarnym silikonem sklejone szyby.

Może ten problem jest z czarnym tłem i przezroczystym silikonem sklejone szyby.

Ja mam właśnie taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dzwonilem do servisu aquaela i okazalo sie ze w starszych egzemplazach wiatrak sie wlaczal i wylaczal ale zaczeli miec coraz wiecej reklamacji bo na wskutek wilgoci ktora sie gromadzila wentylatorek sie palil albo robil zwarcie w ukladzie.zmienili wiec w tym sterowniku opcje i w nowszych ten wiatrak teraz zamiast sie wylaczac to zwalnia do mniejszych obrotow wtedy kropka na wyswietlaczu zaczyna migac wolniej i faktycznie tak jest.opcja calkowitego recznego wylaczenia i wlaczenia pozostala bez zmian.mozna tez recznie przelaczac z wolnych obrotow na szybkie i na odwrot.


Zaraziłem się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniam się ku opcji odłączenia kabelków zasilających... Proste, tanie i skuteczne do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ReefMax również nie wyłączał wiatraczka po obniżeniu temperatury. Potraktowałem to jako działanie wadliwe i zadzwoniłem do wsparcia Aquael-a. Konsultant potwierdził, że takie działanie jest błędne i nie powinno mieć miejsca. Obiecano mi dostarczyć nowy komputer. Nie pamiętam ile tygodni to trwało, ale komputer otrzymałem pocztą. Niestety ten nowy również nie wyłącza wiatraczka.

Więc teraz to ja już nie wiem, czy to ja coś źle zrozumiałem, czy może coś źle zrozumiał konsultant, czy może dostałem nowy komputer, żebym się od nich odczepił, czy też los tak chciał, że ten drugi jest również uszkodzony?

Postanowiłem sie przyzwyczaić i pokochać :love

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.