Skocz do zawartości
orzechopcja

Napięcie VOLTY w naszych zbiornikach

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Volt jest w naszych zbiornikach.

Czyli pomiar miernikiem ustawionym na napięcie prądu zmiennego AC. Czerwony kabel lub + do zbiornika lub sompa i czarny lub - do kaloryfera (jakiejś niepomalowanej jego części) lub do dziurki w kontakcie "ZERO" (sprawdzić probówka, neonówka)

Ja w słonym mam +138 Volt a w słodkim +121 Volt :waving

PS. Normalnie szok a wcale tego nie czuć jak wkładamy ręce, żarówka się dobrze żarzy.

Najwięcej prądu daje papa obiegowa :waving

Proponowany sprzęt ochronny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130V to troche sporo, ja mialem ok 20-30v i lekko mnie szczypalo jak majac rece w akwa dotykalem lampy (solidnie uziemionej) :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem metodą jeden przewód miernika do wody,drugi do kranu.Pokazało mi na zakresie (~1000V)U=~0,01do~0,02V miernik ustawiony na napięciu przemiennym(sinusoidalnie zmiennym).Warto uziemić pompy

U Ciebie prawdopodobnie uszkodzona jest izolacja(na przewodzie lub w samej pompie).~130V to zbyt dużo,istnieją straty w energii w postaci prądów błądzących lecz nie o takiej dużej wartości.

1.Czy oby napewno Masz sprawny miernik?

2.albo na rurkach do których zapinasz drugi przewód jest napięcie(może sąsiad ma niesprawne urządzenia w pobliżu rur)?

3.Dokonaj pomiaru wkładając jeden przewód do gniazdka('N"lub bolec uziemiający)a drugi do wody.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem na zmiennym AC prądu maksymalnego, plus tak sobie postawiłem. Z uziemieniem pompy będzie kłopot bo wtyczka go nie ma, chyba że ja zmienię na taką z uziemieniem i zero podepnę do uziemienia. . Zmieniłem obiegówkę na inna zewnętrzną napięcie spadło do 70V. Na razie uziemiłem zbiornik przewodem od kaloryfera do sumpa pokazuje 0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317332 orzechopcja :

Ile Volt jest w naszych zbiornikach.

Czyli pomiar miernikiem ustawionym na napięcie prądu zmiennego AC. Czerwony kabel lub + do zbiornika lub sompa i czarny lub - do kaloryfera (jakiejś niepomalowanej jego części) lub do dziurki w kontakcie "ZERO" (sprawdzić probówka, neonówka)

Czy to jest poprawny układ pomiaru napięcia?

Zajrzyj też do tego wątku


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem krótko, żadne urządzenie które stosujemy w akwarystyce nie może mieć przebicia, potencjału, napięcia, prądu, czy jak tam to nazwiecie na obudowie czy w środowisku do jakiego zostało wyprodukowane.

Jeśli ma jest ono niesprawne i należy je reklamować, i nie ma tu znaczenia wartość.

I nie dajcie sobie wmówić, że woda a do tego słona.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomiaru napięcia.

Napięcie jest to różnica potencjałów np.ta faza i ten kaloryfer. Tylko że potencjał na tym przewodzie fazowym mierzony między kaloryferem a kranem, a zerem może być różny. Dlaczego no pomyślcie, czy pakuły na połączeniach centralnego ogrzewania przewodzą prąd? Czy na drodze od naszego kranu do przyłącza wodociągowego nie ma może rur plastikowych? Zauważcie a może nawet i słyszeliście jak ludzie mówią że kran ich kopie, że czasem czuje mrowienie pod natryskiem, to właśnie są różnice potencjałów.

Dlatego staramy się mierzyć napięcie do zera lub do potencjału ziemi (tu też występują potencjały ale to inny temat).

Druga sprawa. Mierząc potencjał jaki występuje w akwarium powinniśmy w zbiorniku umieścić elektrodę o powierzchni 1m2 (mogę się mylić ale na pewno sama końcówka z miernika to mało) i tak pomierzyć.

Kolejna sprawa, samo napięcie to trochę za mało, powinniśmy jeszcze pomierzyć prąd jaki przepłynie i w ten sposób znalibyśmy rezystancję mierzonego elementu, który jest uszkodzony. A właśnie rezystancja ma wpływ i na napięcie i na prąd.

@orzechopcja dam Ci przykład. Piszesz że masz napięcie 138V więc podłącz zwykłą żarówkę, zapali się? Jeśli tak, to zmierz prąd i zmierz napięcie na żarówce. Jestem bardzo ciekaw wartości.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.