Skocz do zawartości
kapuhy

Ciche wentylatory do pokrywy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś robił już swapa z fabrycznych wiatraków pokrywy na coś porządnego? Macie jakieś sprawdzone modele? Bo wybór i rozpiętość cenowa spore :help1_o


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej . Ile prądu idzie na wentylator w tylnej części obudowy . Chodzi mi coś po głowie ale nie wiem czy zasilacz nie będzie za słaby.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po częściowym swapie :help1 zmieniłem te wentylatory, które wpuszczają powietrze, rezultat... połowę ciszej. Zastosowałem te wentylatory, o których pisałem już w wątku o wiatrakach do RM. Scythe Mini-Kaze 40x40x10


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedmuchuje wentylatorki sprężonym powietrze w sprayu i nie mam z nimi problemów tzn. nie widzę potrzeby wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Graber, też myślałem o tym modelu i na niego się zdecyduję.

Ja z kolei nie widzę potrzeby przedmuchiwania wentylatorów, bo pracują bez problemów, ale za to niemiłosiernie hałasują. Bez względu na wiek.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się wyłączają razem z oświetleniem. :)

kapuhy, chcesz wszystkie wymienić?

Na allegro są za ponad 22zł drogie trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drogo, fakt. W cenie 4 szt. można już przyzwoity cooler na procka kupić. Chyba jednak szarpnę się na wszystkie, żeby było raz i po bólu - oby były tego warte :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus

Ja polecam sprawdzone wentylatory firmy Papst sa extremalnie ciche i wydajne.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normad, te wentylatorki firmy Papst w wymiarach jakim pasowałyby do RM mają 19dB,

a te co zaproponował Graber 14dB nie wiem jak z jakością u obu firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dobre opinie o Papst, ale z dostępnością w Polsce słabo i ceny kosmos.

Niestety pomiary hałasu są bardzo mało wiarygodne, tak jak wszędzie gdzie brak unormowanych badań. Na dodatek różne częstotliwości są subiektywnie postrzegane jako mniej lub bardziej uciążliwe, więc bez porównania po parametrach bardzo ciężko cokolwiek stwierdzić.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w pokrywie 3stk te wlasnie z 19db (do tego wazne ile obrotow na minute zapodaje wiatraczek) i slychac je delikatnie max na 30cm dalej totalna cisza na poczatku sprawdzalem czesto czy wogole chodza .mam je od ponad roku i jak na razie bez problemowe uzytkowanie a chodza codziennie bo chlodza moje lampy led (diy)

niewiem jak cenowo ja kupilem swoje na eB.y


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mamy w RM :)

49023591.jpg

04-DC4010.gif

Opis:

VDC 12

Amp 0.06

rpm 5000

CFM 3.77

mmH2O 1.95

dBA 22.59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się jeszcze nad AAB Cooling Super Silent Fan 4 rozsądny stosunek cena/dB :). :) Wraz ze wzrostem temperatur na zewnątrz, zwiększy się moja liczba wyjazdów. By mieć pewność o mój nano słoik po ogórkach :) myślałem o dwóch kompletach wiatraków cichszych czytaj słabszych na chłodniejszą porę roku i rzeźniki na późną wiosnę i upalne lato. Na stronie komputronika znalazłem takie coś "Akasa 40 mm czarny BOX" 5400 obr/min, 24.87 dB, przepływ CFM 5.62. Chyba będzie git na upalne dni :) Jakie wymiary ma górna wichura na obudowie?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338159 Graber :

Jakie wymiary ma górna wichura na obudowie?

60x60x25

16-DC6025.gif

opis:

VDC 12

Amp 0.07

RPM 2,500

CFM 13.2

mmH2O 2.2

dBA 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły do mnie wiatraki. 40-tki Scythe Mini Kaze są niemal bezgłośne, nie spodziewałem się, że tak mały wentylator może być tak cichy. Niestety odrzutowa technologia chłodzenia Reefmaxa (ssanie i wydmuchiwanie jednocześnie) powoduje, że pracujące w pokrywie wiatraki nadal słychać, ale od oryginalnych dzieli je przepaść. Xfan 40mm w pokrywie sam generuje tyle hałasu, co cztery Kaze'y. Wcześniej zdarzało się, że moja lepsza połówka wyłączała wcześniej światełko w baniaku, żeby spokojnie obejrzeć film :p

Idąc za ciosem zmieniłem też 60-tkę na Aimaxxa, jest trochę cieńszy, ale da się bez problemu dopasować. Również jest bardzo, bardzo cichy, ale trochę mniej wydajny niż oryginał. Latem przekonam się, co jest wart :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapuhy

a cenowo ile Cie to wyszło za 4 wiatraczki?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki cirka 2 dychy każdy, całość nieco ponad 100 zł. Doszedłem do wniosku, że przy tej ilości wiatraków półśrodki, czyli tańsze-i-być-może-trochę-cichsze modele, nie sprawdzą się i będę musiał kupować drugi raz. Więc bez eksperymentów kupiłem najcichsze. I nie żałuję.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil i jak wentylatorki sprawdziły się?moje zaczynają dawać o sobie znać i będę się przymierzał do wymiany na ciche


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli komus zlezy na naprawde cichym wentylatorze to polecam Noctua. To prawdziwy mistrz ciszy.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy wpasują się w pokrywę RM,są 40mm a w polsce gdzieś je dostane?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są są znalazłem dzięki


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil i jak wentylatorki sprawdziły się?moje zaczynają dawać o sobie znać i będę się przymierzał do wymiany na ciche

O tak, zdecydowanie :) Pojedynczy wentylator słychać dopiero kilka cm od ucha, po zamontowaniu czwórki w pokrywie jest już głośniej (głównie przez powietrze obiegające uchwyty do świetlówek i kratki-tego nie wyeliminuje żaden wentylator). Porównując od tego, co nawtykał u mnie aquael dzieli je przepaść. Z wiatraków jestem bardzo zadowolony :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze gdzie je kupiłeś?gdzieś w polsce są dostępne ?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.