Skocz do zawartości
prezydent

[54] wymarzone i w końcu spełnione

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach teorii w końcu doczekałem się tak upragnionej solniczki, którą mogę wam przedstawić w tym temacie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc każdemu kto przyczynił się do wzbogacenia mnie w niezbędną wiedzę. Choć jeszcze nie raz o coś zapytam :)

Co do zbiornika:

-wymiary zbiornika: 60x30x30 [54L]

-oświetlenie: Lampa: JVP 2x24W | Świetlówki: 1x ATI Blue Plus i 1x ATI Aquablue Special

-filtracja: Odpieniacz ze strzykawek (tymczasowo) oraz kaskada FZN 2 z gąbką (tymczasowo)

-ogrzewanie: ELITE 25W

-dodatkowe wyposażenie: termometr

-cyrkulacja: JVP 101

żywa skała: 11kg (odgazowana)

żywy piach: LS 4,54kg

-zasolenie: 1,023

-parametry: tymczasowo brak testów

-zalane i zasolone: 28.12.11 | skała i piach trafiły do zbiornika: 04.01.12

ZDJĘCIA:

img00029201112282026.jpg

img00023201112281958.jpg

img00064201112311201.jpg

img00066201112311202.jpg

img00067201201080054.jpg

img00068201201080055.jpg

img00069201201080056.jpg

img00071201201080057.jpg

img00073201201080059.jpg

img00075201201080103.jpg

img00076201201080104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwag JVP 101 to trochę za mocna pompka jak na akwa 60cm chyba że myślisz o akroporach tym akurat taki prąd raczej będzie pasował na korale miękkie i lps może być trochę za mocno a jak dołożysz jakiegoś kopacza to burze piaskowe murowane

żywa skała: 11kg (odgazowana) jeżeli w sklepie to nie wierz w to oni tak każdemu mówią a potem i tak dojrzewanie i mnóstwo syfu.

ps nie żebym marudził ale załatw sobie jakiś dodatkowy pochłaniacz miedzi, instalacja wodna na rurkach miedzianych lub mosiężnych to nie najlepsze rozwiązanie, przynajmiej tak uświadamiało mnie większość instalatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP 101 jest strasznie mocne i będę musiał nad czymś innym pomyśleć chyba ;/ bo raczej chce miękkie i LPS...

co do skały to jest od chłopa z likwidacji zbiornika ;)

wody nie mam zrobionej na miedzi...heh to jest rurka idąca do centralnego ogrzewania do wyrównywania wody na piecu i w zbiorniku ciśnieniowym :p ( woda leci ze ściany na innych rurkach )

Co do cyrkulacji w zamian za JVP 101 to kaskada FZN 2 oraz Koralia Nano 900 starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułóż jakoś fajniej tą skałę bo zrobisz takie gruzowisko jak u mnie gdzie się nie da nic postawić :p a druga rzecz schowaj grzałkę za skałę i jvp cel na taflę! ;-)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też odpalilem podobny baniak 50x30x30

Też mam jvp-101 ,kaskadę i odpieniacz ze strzykawek

Jvp zamienię na 2xkoralie nano 900

11 kg skały nie za dużo? Masz jak szkło czyścić?


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skałą już nic nie robię bo mam takie kawałki jakie mam i to ułożenie jest w miarę najfajniejsze :p zresztą jest trochę tej skały także z manipulacją ją to jest masakra :D ale w brew pozorom jest gdzie co ułożyć :):)

grzałka mi nie przeszkadza, że tam jest. Co do JVP to poszła na tafle i już nie zmieniam cyrkulacji bo teraz jest ok .

Tak owszem 11kg to trochę dużo... ale kiedyś tam...kiedyś przeprowadzę się do większego z panelem lub z sumpem (ale to już długa przyszłość)

Szkło wszędzie wyczyszczę tam, gdzie wzrok sięgnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie same akwarium i lampę hehe :) Piachu masz jakoś dziwnie dużo, bo u mnie jest ok 1-2cm (4,54kg), a pod skałą widać szybę. Jest mniej więcej tyle co u Ciebie w najniższym punkcie. Ale ten JVP wielki - w takich małych litrach dopiero widać. Skały także jakoś dziwnie dużo pewnie lekka, albo dobrze zmierz akwarium bo wszystko w środku takie duże się wydaje :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piachu tyle widać bo z tyłu nie było :p JVP wielki i jednak zmieniam... akwarium jest ok, wszystko tak jak napisałem. Skała jest lekka i miękka.

W akwa nastąpiło trochę zmian. Nawet skała jest jednak inaczej ułożona i teraz jest wiele lepiej :D bo jest więcej półek... przez weekend wstawię może jakieś foto nowego ułożenia.

Podeślij linka do swojej prezentacji baniaka na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo wyskakuje mi na szybach i na piachu cyjano...;/ co z tym najskuteczniejszego zrobić?

Za niedługo będzie aktualizacja bo jest ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Drodzy Forumowicze :) ,

Obiecywałem wam aktualizacje no no... prawie rok temu? Ile to czasu już mnie tu nie było. A, że nic nie aktualizowałem to nie oznacza końca mojej przygody. Po prostu albo nie miałem czasu... później troszkę mi się w życiu posypało ;(

Ale do rzeczy:

Miałem troszkę wzlotów i upadków parę korali się mi posypało, już nawet nie pamiętam jakie to były bo na szczęście dawno.

Na wieczną rafę z początku odeszła moja wundermani, która była pierwszym zwierzakiem poza ślimakami turbo. Miałem w tedy PO4 2mg/l . Pytanie skąd tak... podejrzewam, że skała przesiąknęła. Facet, od którego skałę kupiłem nie był dość lojalny jednak. Miałem dużo problemów: hydroidy, aiptazje i nadal mam jakieś czerwone jakby makroglony wychodzące ze skały. Takie jak mała drobna traweczka.

Po drodze padł mi jeszcze błazen, który bawił się w kamikaze i wyskoczył dwa razy jednego dnia. Niestety za tym drugim razem za późno go znalazłem.

Padł też salarias bo nie popatrzyłem mu na brzuch jak brałem ze sklepu... a miał cienki jak kartka papieru :/

Wpadką też była rozgwiazda piaskowa, gdyż padła z głodu... Była za wcześnie wzięta do akwa, Teraz dużo lepiej by sobie radziła.

Aktualnie w akwarium z korali jest:

MIĘKKIE:

Pseudogorgonia,

Clavularia,

Grzyby zielone i czerwone,

Dwa rodzaje Rico,

Sinularia zielona,

Parazoantusy,

Sześć rodzai zoa,

Protoparythoa,

Sarcopython,

Xenia,

LPS:

Dwie różne Euphylie,

Caulastrea,

SPS:

Talerz, którego nazwy nie znam (jest szaro-bordowy i wypuszcza długie parzydełka),

Monti zielone talerzowe,

Monti zielone i czerwone,

Monti stalowa,

Stylophora,

Seriatopora,

i trzy inne których nie znam :)

Aktualnie ze zwierzaków jest:

4x Turbo

2x Nasarius

Jeden jakiś mały ślimak z trąbą ale chodzi po szybach,

Garbik,

Lysmata Ambonensis,

Wundermani,

Co do takiego ogólnego info to tak akwarystyka morska pochłania, że chcę postawić reefmaxa albo jakieś 120 L z sumpem lub panelem. Chodzi też o to, że nie wiem czy jeszcze na 120 L znajdę miejsce a reefmaksia bym wcisnął.

Co gorsza czasem mam takie perypetie, że nawet zastanawiam się nad sprzedażą, gdyż nie wiem czy nie będę musiał się wyprowadzić z rodzinnego domu... ehh :( ale za każdym razem gdy na akwa patrze to nie potrafię sobie takiego bólu zadać.

Wygląda mniej więcej teraz to tak:

Na piach wyszło mi troszkę cyjano i jakiegoś zielonego syfu takiego jak cyjano bo mam za słabą ekipę kopiącą.

Muszę też zmienić DI bo mam troszkę okrzemków.

20121021184909.jpg

20121021185142.jpg

20121021184940.jpg

20121021192407.jpg

20121021192159.jpg

20121116182306.jpg

20121021185038.jpg

Zdjęcia słabej jakości bo aparata w telefonie słaby, ale co nieco widać :)

pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.