Skocz do zawartości
Ziemniok

[28l] pikorafa !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje 330 mają się dobrze (ekhm, straciłem 10 ryb przez ospe, miałem plage cyjano i okrzemki, ogromne problemy z spsami... olałem sprawe i nagle SPSy zaczęły mieć przyrosty :w00t: ). Ale do rzeczy:

Akwarium: Haquoss 28 litrów (wg producenta przeznaczenie na morskie, ale wymagało przeróbek :)) Niewielkich - bo mam piękny panel, miejsce na odpieniacz i porządne oświetlenie. Akwa ma szybę jedną szybę giętą

Odpieniacz- Haquoss stricte do nano rafek - regulacja poziomu wody, zdejmowany kubek, na wirniku igiełkowym :) Widziałem go w akcji, jak na takie maleństwo ładnie pieni, wystarczająco na tą moją kałużę.

Cyrkulacja: Haquoss 2000l/h - pompka mniejsza niż Koralia Nano.

Obieg: Haqila 200 albo 300 l/h - z wężykiem jako powrót i deszczownicą.

Mamy trzy komory - woda przelewa się przez grzebień górny, przechodzić będzie przez watę i dalej przez woreczki z mediami (węgiel, rowa, silicate clear). Potem dołem do komory z odpieniaczem. W trzeciej komorze 50W grzałka z termostatem i powrót.

W akwarium była świetlówka PC - wywaliłem bebechy i powiększyłem przestrzeń. Wywierciłem otwory na wentylatory. Od góry jest mały wentylatorek 40 mm dmuchający na radiator. Po bokach będą dwa - wyciągające albo dmuchające, jeszcze nie wiem. Pod pokrywą jest zgrabnie włożony radiator z supercichym wentylatorem 80 mm.

Oświetlenie: 10 diod Cree 3W - 6 Royal Blue, 4 White. Na jednym kanale (zwanym białym) mam podłączone 4 białe i 2 niebieskie diody. Pozostałe 4 niebieskie diody mam na kanale niebieskim. Robi on także za oświetlenie nocne.

Sterowanie: wszystko sterowane jest sterownikiem kol. Lubusika z forum - Mamy ustawioną godzinę, sterowanie dwoma kanałami oświetlenia oraz ich mocą w %. Kanał niebieski pracuje w nocy jako oświetlenie nocne, z własną mocą. Proste i skuteczne (dzięki chłopie :) ). Sterownik ma czujnik temperatury który włącza wentylator w obudowie i na radiatorze przy temp. 37 stopni. Na 90% mocy świecenia lampa grzeje się do 45 stopni.

Planowana obsada: wiadomo piasek, skałka. Jedyne korale to przeróżne zoa i rico. Ew. coś twardego jako domek dla Gobiodona (jedyna ryba). Z bezkręgowców planuję Lybia Tesselata oraz Sexy Shrimps.

Zdjęcia, bo to Was interesuje:

post-7880-0-82365300-1326122193_thumb.jpg

post-7880-0-67010400-1326122161_thumb.jpg

post-7880-0-24782400-1326122206_thumb.jpg

post-7880-0-15242700-1326122221_thumb.jpg

post-7880-0-19071900-1326122236_thumb.jpg

post-7880-0-45192300-1326122249_thumb.jpg

post-7880-0-52788400-1326122261_thumb.jpg

Mile widziane opinie i sugestie :) I pytania oczywiście :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia to zalewaj i pakuj skałę do środka sterownik do ledów pierwsza klasa lubusik odwalił kawał dobrej roboty zobaczymy jak ustawisz oświetlenie jak już zalejesz wszystko mi się marzy delikatnie fioletowy efekt w akwarium ale do tego potrzeba takiego sterownika jak masz. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach i wodę mam - w końcu 330 litrów się kręci... Nie mam skały i obmyślam skąd by tu wziąć ładne małe kawałeczki na jakąś konstrukcję...

Ja postawiłem bardziej na niebiesko - dlatego stosunek jest 6:4 RB:W. Będzie cukierkowo :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.