Skocz do zawartości
raclaw1

Hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszyscy używacie markowych rur, kolanek, śrubunków itd. może ktoś poleci firmę np. jak nipo (ogólne zastosowanie w technice grzewczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno jaki otwór w kominie 200l akwa, pompa 2500l wyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mamhydraulikedokladnie z systemu nibco,problemjest tylko z pezlotami przez akwarium,zastosowalemsrubunki z gwintem wewnetrzynym a problemem jes maly kolniez takich srubunkow ja zastosowalem dodatkowe uszczelnienie s silikonu do klejenia akwarium i trzyma b dobrze

teraz srednice mam 250 l i pompe dokladnie 2500 i tak spost 3/4 cala powrot 1/2 cala zimna woda oczywiscie

na powrocie i sposcie mam zalozona regulacje w postaci zaworow kulowych tez nibko

pamietaj rury kupoj do zimnej wody nie posiadaj dodatkow miedzi a ich przeswity wewnetrzne to 3/4 i 1/2

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik dzięki właśnie tu chodzi o firmę nibco a nie jak napisałem nipo. Tzn do wywiercenia otówr w akwa to 3/4.

Mógł byś przesłać na priv lub raclaw1@o2.pl schemat twojej hydrauliki bo do końca jeszcze nie kumam wszystkiego a jestem w trakcie kompletowania sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez proszę na :

arkadiuszla@poczta.onet.pl

I pozdrawiam


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zrobilem w ubiegla sobote-pokleilem hydralike,zalalem kranowa i teraz mam juz dosc tego ciaglego "bulgotani", musze cos z tym zrobic bo chyba oszaleje...!

A jakby o to ma na splywi Dorso, a i takich tam innych wiele problemow...................

..................................

..................................!!!

Pozdrawiam.

:):):Sad: con:con:con: ((:)(:)(


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulgotanie :)

ja zrobilem tak

1. na splyw zawor kulowy

2. do komina na dno troche biobali

3. na przelot splywu zalozylem kawalek ponawiercanej jak ser szwajcarski rurki co pozwala b precyzyjnie regolowac poziom wody w kominie

4. zastosowalem w kominie kratke zraszajaca wlasnej produkcji i tlumik na komin ze zwyklej gabki

to wszystko w ba znaczacy sposob wygluszylo splywajaca wode w zasadzie teraz slychac tylko jej b cichy szmer

wczesniej bylo jak w kiblu:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy ja tez moge prosic o t te fotki ?

obecnyanieprzytomny@op.pl :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.