Skocz do zawartości
petrus1

no i mnie dopadlo...

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie, moje pierwsze pytanie na forum, az sie boje odpowiedzi ,licze na specjalistow od glonow /mintaj/. to cos pokrywa skalke grubym na 1-3 mm korzuchem, jest gruzelkowate, bardzo trudne do usuniecia dosc twarde. dodam ze dino i cyjano juz mialem wiec wiem ze to nie to...

wklejam fotke:

post-12499-0-88177200-1338151492_thumb.jpg

post-12499-0-11115800-1338151583_thumb.jpg

cyzbym byl pierwszy co ma cos takiego?

szukalem tu i indziej i nic. plz help :wallbash:

parametry wody:

ph 8,5 sera

kH 8 sera

NO3 0 sera

PO4 0 sera

Mg 1200 salifert

Ca 400 salifert

testy sery bo tu ciezko o cos innego /Canary/

a, zdjecia telefonem wiec takie sobie, wybaczcie

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z pracy i nic nowego w temacie...

dodam ze obsada to dwa blazny i babka Stonogobiops yasha trzy slimaki i lysmata wurdemani, karmie platkami dwa razy dziennie bez przesady. ReefMax oryginalny. Lalem tylko vodka, teraz od 5 dni VSV, podmianki 5% co 7-10 dni sol ATI plus,

kilka miekasow, zoasow, discosoma sp15 ktora ladnie przyrasta, okolo 1 cm srednicy na 2 miesiace.

troszke sie to dziadowstwo luszczy i odpada fragmentami 0,3-0,5 cm to odsysam.

:whistle:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie to, codium jest blyszczace i ma inna strukture /google/, ten moj glonik jest bardziej jakby pokryty meszkiem, taki aksamitny, zreszta nie wazne tak naprawde co to za glon tylko jak sie tego pozbyc.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągni skałe i szczota i zobaczysz czy schodzi ? :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schodzi, ale zostaje cienka warstewka,i znowu narasta w tym samym miejscu. ciekawe ze nie porasta wszystkich skalek tylko jest pare miejsc bujniejszych. skala z likwidacji innego zbiornika od poczatku w baniaku.czyli od roku.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jesteś pierwszy ,bo ja trochę szkiełek przerobiłem ,ale z takim glonem się nie spotkałem , :question:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz napisalem, jakis nowy glon....pamietaj MAREK75 ze ja jestem w troszke innej czesci swiata, do afryki zachodniej mam tylko 300 km, a zarodniki-przetrwalniki glonow czesto mozna znalezc w powietrzu. Tez myslalem na poczatku ze to codium, chyba ze to jakas tajna odmiana 0 ktorej nic nie mozna znalezc w necie.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem to coś i do dziś nie wiem co to było. Wysyp zbiegł się w czasie ze zmianą soli z Kenta na Tropic Marin - Bio-Actif . Zaczęło ustępować po zastosowaniu ,,pochłaniacza" fosforanów oraz krzemianów. O wysyp tego czegoś podejrzewam właśnie krzemiany. Okazało się że miałem pękniętą puszkę od filtra DI. Po naprawie puszki i wymianie wkładów zniknęło. Pochłaniacze usunąłem z sumpa a na soli Bio-Actif jechałem jeszcze kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, moze woda, tylko ze ja nie mam filtra RO DI tylko uzywam wody kupnej destylowanej dejonizowanej z przeznaczeniem do laboratoriow chemicznych o conductywnosci ponizej 10uS/cm ponoc analizowanej codziennie. jade na tej wodzie od roku i nic, dopiero od ok 4-5 tygodni te glony


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie czeka kupno testu na krzemiany i jesli to to to silicate removal. jaki pochlaniacz silikatow polecacie panowie? tu chyba kupie tylko sera, ale moze jest cos jeszcze?

wydaje mi sie ze tu moze byc przyczyna/czyli Si/ bo juz wszystkiego probowalem i nic.

mozliwe ze producent wody mial jakas awarie i cicho siedzi jak to zawsze...zobaczymy. dzieki wszystkim za pomoc i pomysly /MAWO/ pozdrawiam


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy robiłeś jakiekolwiek testy tej wody co wlewasz do zbiornika? Jakiś pomiar np tds'em ? Po testach widzę, ze podniesienie Mg mogłoby osłabić te glony.

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu kupienie miernika dts graniczy z cudem ale jesli woda ktora stosuje ma napisane ze do zastosowan laboratoryjnych to chyba czysta jest...tak mysle ze jakas partia tej wody musiala byc felerna...

zreszta tak jak pisalem uzywam te i tylko tej wody od roku i nic do teraz.jesli to faktycznie okrzemki,to juz nic chyba innego byc nie moze,no bo co? pewnie producentowi walnela membrana i czesc produktu byla do d...

co ciekawe ten glon ostatnio sie nie rozrasta tylko utrzymuje na podobnym poziomie/pomijajac szczotkowanie skaly ktora moge wyjac/a dolewki robie tez ta woda wiec wniosek taki ze chyba juz nie zasilam zbiornika krzemianami.

Tu na wsi morskie to naprawde jest wyzwanie, zywej skaly szukalem miesiac, i dopiero kupilem resztki od goscia ktoremu 800 l padlo bo pradu nie bylo praez jakis czas a on wyjechal na dwa dni.zalamal sie i zlikwidowal.akwarium mial odjazdowe, widzialem zdjecia na hiszpanskim forum.dlatego mam tylko 105 litrow. ale to nie znaczy ze sie poddam, o,co to, to nie, musze troche dzialac drogami zastepczymi, adsorber krzemianow nawet jesli ich nie ma w baniaku krzywdy nie zrobi a pozwoli po zastosowaniu wyeliminowac jedna z przyczyn.chociaz mniemam ze tylko to juz zostalo jako powod tych glonow. Panowie :czapki z głów:) za pomoc i zainteresowanie. pozdrawiam,petrus

p.s. magnez podniose

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cala skala jest tak zarosnieta czy tylko pare kamoli ?

To sa zielone glony ?

Mozesz zrobic zdjecie calosci i z bliska, ale przy wylaczonym sztucznym oswietleniu ?

Jak Niejeden z nas wspomnial, podnosilbym znacznie Mg i utrzymywal ze 2 miesiace ponad 1500.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani skala jest zarosnieta fragmentami niezaleznie od oswietlenia/od spodu,od gory skaly/.

glony sa w kolorze brunatnym.

zdjecia robione bez oswietlenia, tylko flesz.

dolaczam fotki:post-12499-0-63688000-1338289612_thumb.jpg

skalka w lewym gornym rogu zostala wyszczotkowana wiec wyglada inaczej niz w moim pierwszym poscie.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za kolejny post ale dwa zdjecia sie nie mieszcza w jednym:

post-12499-0-81168200-1338289988_thumb.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewie jakies.

Duzo masz tej skaly ? Chyba jeszcze daloby sie ja wyjac i potraktowac krotko wrzatkiem ? Z wierzchu wszystko zabijesz, ale bakterie wewnatrz przezyja...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badziewie straszne, a to co proponujesz jest niewykonalne, mam skalny mixt,tzw zywej jest ok.5 kg, reszta to martwa/sucha/skala, jeden kawalek to 70 % calosci, pozatym koraliki przyklejone.nie chce tez zlikwidowac zycia na powierzchni skaly,rurowek itp.mogloby to skonczyc sie brakiem tego badziewia ale i restartem zbiornika. kupienie tych 5kg live rock graniczylo z cudem tutaj, ale wspomagam sie siporaxem.dodam ze te glony byly wczesniej niz siporax w akwarium, jakby co...

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba pozostaje zadbac o parametry z podniesieniem Mg wlacznie. Troche myslalem, ze to moze cos jak dino + cyano, ale skoro piszesz, ze trudno schodzi, to jakaz powazniejsza plaga. Trudno powiedziec, jakie warunki zaczna im przeszkadzac a korale jeszcze przezyja, ale numer z wysokim Mg przewaznie jest skuteczny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan mam taki: podniesienie magnezu, absorbent krzemianow, wegiel doustnie :thumbup:

a dino i cyjano juz mialem przy starcie baniaka wiec te dwie plagi rozpoznaje z daleka.dzieki i pozdrawiam, petrus1


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jak piszesz, to sa zielonkawe glony, to moze adsorbent krzemianow nie bedzie potrzebny :welcome:  


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zielone a brunatne.na ostatnich zdjeciach widac dokladnie. glony powinny schodzic przy VSV i zerowych no3 i po4 mam racje? niema nigdzie takich glonow/google/ na logike pozostaje tylko krzemionka.Stani, zastosowanie absorbera krzemianow przeciez nie zaszkodzi. jesli to nie pomoze to bede mial pewnosc ze to nie okrzemki, prawda?wtedy bedziemy szukac innych rozwiazan :coffee:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, nie zaszkodzi.

Troche niepewny jest ten wynik NO3 i PO4...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, testy Sera, ale po prawdzie to slimaki za bardzo nie maja co jesc na skalach a tego dranstwa nawet nie powachaja :no


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki watek kolegi: http://nano-reef.pl/topic/39134-wegiel-jbl-carbomec-ultra-hit-czy-kit-stad-to-dino/

fakt, stosuje ten wegiel od miesiaca, tu moze byc przyczyna. wegiel wywalam, zobaczymy


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.