Skocz do zawartości
Naskar

Pierwsza solniczka - 96 l + 24l panel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zaprezentować wam moją pierwszą solniczkę odkupioną od kolegi o nicku : Jakuś .

Akwarium: 60x40x40 + panel boczny 15x40x40

Oświetlenie: pokrywa ze spienionego PCV

3x24W t5 :

- sylvania marinestar

- sylvania coralstar

- ati purple plus

Cyrkulacja:

aquael 2600

Pompa obiegowa:

atman at-305 1200l/h

Odpieniacz:

Aqua Medic miniflotor z pomką sera air 275 R

Ogrzewanie:

Tetra 150W

Sól:

Aquarium Systems - Instant Ocean

Testy Salifert - parametry : NO3 - 6 , PH - 8.3 , PO4 - 0 , KH - ok.10 , NO2 - 0

Wkłady w panelu : Wata filtracyjna , phosguard , purigen.

filtr RO+DI

W akwarium z korali planuje trzymać wyłącznie miękasy i proste lpsy .Proszę o wszelkie sugestie dotyczącego zarówno ułożenia skały , umiejscowienia korali - innymi słowy wszystkiego. Narazie na więcej korali mnie zwyczajnie nie stać ,dlatego niestety szybko nie zobaczycie ładnej rafki :(

Edit : jutro przyjdzie czarne spienione pcv na tło.

Pozdrawiam

post-12401-0-26982700-1340644121_thumb.jpg

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie Ci to wyszło, mi się nie udało z tymi samymi skałami ułożyć tego tak fajnie ;d

posklejałeś jakoś tą skałę ? bo lipa będzie jak coś się przewróci na szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę w niektórych fragmentach posklejałem lekko klejem dla korali więc stoi w miare stabilnie ;) Co do ułożenia nie starałem się zbytnio - chciałem tylko aby była to taka luźna konstrukcja z miejscem do pływania dla błaznów :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić worek ATI Fiji White Sand i wsypać ok 5 kg . Może ktoś ma go w swoim baniaczku lub miał z nim do czynienia ? :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale widzę Briareum lub Clavularię. Odłup ją z z kawałkiem skały od skały głównej i ułuż tak by nie stykała się z konstrukcją skalną. Inaczej w krótkim czasie zarośnie ci całą skałę w akwarium. Jest strasznie ekspansywna.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały jest teraz zupełnie inne - posklejałem ją ceresitem cx5 . Może ktoś doradzi coś do piasku czy ATI Fiji White Sand się sprawdzi ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja. Czas na małą aktualizację do akwarium doszły szczepki koralowców od tomiooo - wielkie dzięki ;).

Z innych rzeczy doszedł piasek (Ati Fiji White Sand - polecam) i zmieniłem ustawienie skały . Planuje wymienić miniflotora (kiepsko pieni) na używanego tunze 9002 mam nadzieję , że będzie lepszy. Proszę o wszelkie sugestie , komentarze , konstruktywną krytykę itp. Trochę fotek (robione telefonem - sory za jakość) :

post-12401-0-58140500-1342036447_thumb.jpeg

post-12401-0-75793100-1342036459_thumb.jpeg


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do akwarium trafiły bezkręgowce : krab pustelnik - Clibanarius sp , 3 ślimaki - Nassarius sp , 2 krewetki - Lysmata Wurdermanni . Aklimatyzacja trwała 2 h . Wszystko ma się dobrze . Ślimaki zakopały się w piach , pustelnik wziął się za glony a wurdermanni schowały się :) . Prawdopodobnie za niedługo przybędzie odpieniacz tunze 9002 w miejsce miniflotora :thumbup: . Dzisiejsze parametry wody : PH - 8.2 , NO2 - 0 , NO3 - 20 , PO4 - 0 , KH - 8.6 .

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie : Czy mogę do akwarium kupić E. Quadricolora ? Czy jest o wiele za wcześnie ? (akwarium chodziło ok. 3 miechy u 1 właściciela i teraz chodzi miesiąc u mnie - łącznie 4 miesiące) Parametry wody dalej w normie .

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak też zrobię :) Może za jakieś 2 miechy się zastanowie . Światło 3x24w (96l) wystarczy E.Quadicolorowi ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : jak odczytujecie testy : (Salifert) to patrzycie z góry porównując kolor czy z boku ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzysz z góry masz mniej dokładny wynik- patrząc z boku wynik jest dokładnniejszy- ale musisz podzielić go przez 10, czytaj instrukcje :-)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pewne pytanie mam zamiar kupić skałkę z grzybami , zoa itp. z akwarium , w których jest bryopsis - Są jakieś środki etc. , w których mógłbym wykąpać skały z koralami ? Czy może lepiej poprzyklejać korale na skałki w moim baniaczku :question:

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyść skałke z glonów jeśli takowe ma na sobie. Jakiś zarodek może się przenieść więc dla pewności wymocz skałke w wodzie ze swojego akwarium ale potem nie wlewaj jej spowrotem.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Dla zainteresowanych akwarium ma się dobrze . Za niedługo okazyjnie mam szanse na przesiadkę na nieco większy zbiornik i mam jedno pytanko , a mianowicie - Planuje kupić martwą skałę mogę ją włożyć odrazu po przeprowadzce do większego zbiornika ? Dodanie martwej skały nie wywołuje ponownego dojrzewania ? PS. oczywiście całe życie będę odrazu przekładać do większego nie mam zbytnio innej możliwośći .

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.