Skocz do zawartości
rekin

Lampa LED

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kilkakrotnie na żywo. Faktycznie, w sklepie Aquario dwie takie oświetlają ten baniak co jest na zdjęciu.

Korale żyją, maja się dobrze, według mnie lampa o oczko wyżej niż te lampy z diodami 1W.

Nie wygląda to źle ale za 1300plnów jesteś w stanie złożyć prostego DIY na diodach Cree.

Do tej lampy z linku dobrze byłoby dodać aktyniczną T5. Oczuwa się niedosyt niebieskiego, za "ciepło".

To znów ze 250pln wydatku ( belka T5 + świetlówka, do tego co półroczna wymiana neonówki )

Jakby połączyć siły znaczy 1300 + 250 to już masz otwartą droge do zrobienia DIY Cree ze sterownikiem.

Pieniedzy starczy spokojnie na około 36diód.

Świece przykładem bo mam budżet 1500 i składam takową lampe i powinno wystarczyć $$$

Dodano: Zapomniałem napisać, że jedna lampa ta 144W nadaje się do oświetlenia nie więcej niż 70cm akwarium. Potem normalnie światło urywa się i zostawia ciemność ^^

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam składasz lampę??? Czy zlecałeś komuś???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka lampe i nie narzekam na brak niebieskiego. Jak to sie mówi są gusta i gusciki. Dodatkowo mam odrobiony sterownik do tej lampy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez posiadam ta lampe i jestem bardzo zadowolony. W mojej lampie dodatkowo kazde oczko ma pomieszane diody niebieskie z bialymi + jedna uv (najnowszy model kupiony 3 mc temu). Ja osobiscie moge smialo polecic - korale sa zadowolone.

P.s.

Wejdz na strone sklepu aquario a znajdziesz ta lampe o 100 zl tansza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.