Skocz do zawartości
TOMEK79

Red Sea Max 130D SUMP do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uprzejmie proszę o ocenę mojego projektu sumpa.

Sump jest zrobiony pod szafkę z zestawu RSM 130D wiec wymiary będą takie jak widać.

Głównie chciałbym się dowiedzieć czy ustawienie przegród jest w porządku? tzn.: czy odległości miedzy nimi są ok i czy ustawienie ich jest ok, a dokładniej kolejność przegród ( góra/duł ).

Odległości miedzy przegrodami są na 3cm a odległość przegrody 2 i 4 od dna jest 3cm.Czy te 3cm to jest ok? , czy może za dużo lub za mało. W środkowej komorze będą tylko absorbery, nie planuje refugium lub DSB.

Szkło o grubości 6mm.

Za jakiekolwiek porady z góry dziękuje.

ps.:

komora pierwsza:

spływ i rewizja oraz odpieniacz: Boyu Protein Skimmer DG 2516 wiem że nie jest to górna pólka ale polecił mi go znajomy , który używa go w swoim 300L od ponad roku i nie ma z nim żadnych problemów.

komora trzecia:

pompa obiegowa AQUAMEDIC OCEAN RUNNER 1200

A tak to wyglądagallery_14661_2267_73479.jpg:

gallery_14661_2267_31897.jpg

gallery_14661_2267_92612.jpg

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu się dokładniej tematowi refugium jednak zmieniłem zdanie i będę robił małe refugium w sumpie w środkowej komorze.

Czy w takim razie dobrze są rozmieszczone przegrody czy też coś zmienić jeszcze zanim zamówię szkło?

No i pytania z postu wyżej o ustawieniu przegród.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem odpieniacz zrzuca oczyszczoną wodę do pierwszej komory czyli tam skąd pobrał ją "do wyprania"? W takim wypadku będzie się ona mieszała z brudną. Białka jako lżejsze wypłyną i podążą poprzez przegrody dalej? 3cm. między szybami przegród i pod nimi to niewiele. Może warto by rozważyć powiększenie przerw do 5cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie da rady zwiększyć do 5cm bo by brakło sumpa.

A co do od pieniacza to myślałem ze się to tak montuje. Prawdę mówiąc nie wiem którędy woda wylatuje, ze zdjęcia za bardzo nie kumam jak to działa.

AQUA%20ONE%20PROSKIM%20PROTEIN%20SKIMMER%20G-216.jpg

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpieniacz hermetyczny czyli taki, który można zawiesić na szybie na zewnątrz akwarium, panela, sumpa. Woda jest pobierana przez pompę. Strumień zasysanej wody pobiera również powietrze na zwężce wlotowej do pompy. Potem wirnik igiełkowy i całość ląduje w odpieniaczu gdzie jest frakcjonowana. Zrzut wody z odpieniacza odbywa się tymi dwiema ubranymi w gąbki rurkami.

Te 5cm zastosuj w przegrodach gdzie woda przepływa pod nimi. Zastanów się też czy nie warto byłoby zrobić 5cm. szczeliny po między przegrodami przynajmniej z jednej strony np. od komory pompy. Jak coś wpadnie pomiędzy, nie wyłączając "spacerowiczów" to będzie kłopot z dostaniem się tam.

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę zmieniłem wymiary żeby pasowały do odpieniacza i żeby było miejsce na refugium i wyszło coś takiego.

gallery_14661_2267_44799.jpg

gallery_14661_2267_94447.jpg


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.