Skocz do zawartości
bober6662

Entacmaea quadricolor różnice pompowanie się...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od czego zależy pompowanie się naszych quadri w zbiornikach,czemu np niektóre mają polipy napompowane z grubą kuleczką a niektóre zwyczajnie proste,od czego to zależy?od miejsca jego przebywania?może od pokarmu jaki się mu podaję czy może to po prostu jego widzimisię,jak u was w zbiornikach to wygląda...?

8357_ssRtZSK2GS.jpg

a tak

10468_fr6rtKzY6y.jpg


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem taką teorie, że jak sie je dużo dokarmia to nie mają smoczków....ale chyba to nie to. Też dołączam sie do pytania kolegi .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teorię, ze to od przepływu zależy. Ale ukwiał i tak lezie gdzie chce :/


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a czy te ukwialy to te same czy dwa rozne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykłady są podane,moje a mam dwa zielony i czerwony mają proste polipy...i oby dwa są w różnych miejscach zielony w średnio mocnej cyrkulacji,czerwony w słabej,karmie jednocześnie tym samym pokarmem.Dlatego pytam o co kaman...czemu nie ma smoczka,Te dwa są moje zielony z krewetką a czerwony jest jeszcze mały.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam quadri od tygodnia, więc jeszcze małe doświadczenie, u mnie najczęściej ma polipy w kształcie kulki, ale czasami potrafi zmienić na całkiem proste i cienkie, np na kilkanaście minut i potem z powrotem zmienia je w kulki, właściwie bez widocznej przyczyny. Nie robi natomiast smoczka jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober..ale bym Ci przy plusikował za ten temat..bo sam też się ostatnio nad tym zastanawiałem. Mój czasami jest taki pól na pól czyli połowa ma smoczki a druga połowa korniszony


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po podziale przestał robić smoczki.

Zagadnienie baaardzo ciekawe.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po podziale miał przez jakiś czas a potem się rozprostował.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy bo nie ma o tym zbyt dużo wiadomości...

Moje dwa maluchy są młode,więc może to kwestia czasu...a może czegoś całkiem innego?Tylko czego...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Moj wyglada tak, ladnie sie pompowal, ale nigdy nie mial kulek, albo nie zwrocilem uwagi, ale na pewno nie mial takich jak na pierwszej fotce co pokazales, moze to inne odmiany...

post-10424-0-09492800-1352820557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wiele czynników które wpływają na to jak pompuje się quadri.

Parametry wody, światło cyrkulacja i karmienie.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wiele czynników które wpływają na to jak pompuje się quadri.

Parametry wody, światło cyrkulacja i karmienie.

A mógł byś to bardziej rozwinąć..?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem taką teorie, że jak sie je dużo dokarmia to nie mają smoczków....ale chyba to nie to. Też dołączam sie do pytania kolegi .

To ja swoich nigdy nie karmiłem.

Nadal się dzielą i pompują na tą samą wielkość.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mają smoczki?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ukwiały żyją własnym, życiem i jedyne co może faktycznie mieć wpływ na to jak wyglądają ich końcówki jest światło.

Dla przykłady kilka zdjęć jakie zrobiłem dosłownie przed chwilą. Ukwiałów trochę jest i widać, że różnie się zachowują.

Jest jeszcze jeden ale, że się dzieli to na zdjęciu go nie widać :)

Co do karmienia to ja swoich nie karmię. Za wyjątkiem tego co złapią z karmienia ryb.

Kilka fotek:

Quadri_1_13_11_2012%20%282%29.JPG

Quadri_1_13_11_2012%20%283%29.JPG

Quadri_1_13_11_2012%20%284%29.JPG

Quadri_1_13_11_2012%20%281%29.JPG

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikne ukwiały :clap:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój się czasmai troszkę pompuje ale siedzi w dużym strumieniu wody i chyba tak lubi. Dokarmiam raz na tydzień lub co 2 tygodnie ale czy przed czy po karmieniu robią jak chcą, nie zawsze się napompują. Siedzą tuż przy lustrze wody w duużym świetle.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł byś to bardziej rozwinąć..?

To, że przy takich parametrach Ca i Mg jakie masz na pewno nie będzie się pompował.

Miałem w sierpniu podobne parametry ( znajomy opiekował się akwarium pod moją nieobecność )i widziałem jak quadri reagował...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzym a jak u Ciebie z parametrami?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ukwiały żyją własnym, życiem i jedyne co może faktycznie mieć wpływ na to jak wyglądają ich końcówki jest światło.

Fakt może to i sprawa światła. Miałem identyczne jak twoje kulki pod T5, pod HQI smoczków nie było, i teraz pod LEDami także brak.

Ale mi się wydaję że zanik smoczków nastąpił jeszcze pod T5.

Jedyne co mogło mieć u mnie wpływ to większe obsadzenie baniaka miękasami.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie parametry są naprawdę różne :)

NO3 - do 5 mg/l ze względu na bandytów jacy u mnie w akwarium pływają, a jakoś mój ATI 200i nie bardzo radzi sobie przy oczyszczaniu wody - pewnie zacznę lać wódę (jak wrzucę 2 kostki zielonego planktonu i NO3 mam na poziomie 30mg/l to wtedy moim zdaniem ukwiały wyglądają najlepiej)

NO2 - 0

Mg - od 900 - 1100

Ca - 360-390

Ph - 7,2

Zasolenie: 1023

Temp: 26 nawet bywa 27 stopni

Nic nie leję, tylko podmieniam wodę raz na 4-7 dniu (czyli raz lub dwa razy w tygodniu) po 15 litrów.

@helmofon u mnie siedzą pod T5 i ledami - ogólnie to chyba im bliżej źródła światła są tym dla nich lepiej (przynajmniej tak mi się wydaje). To rozciąganie może być przyczyną tego, że są nisko i chcą do światła.

Jak są blisko światła to nie muszę macek wystawiać tylko się "kulkują" i grzeją w promieniach "słońca" :)

Ale to tylko moja fantazja :)

Pozdr

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliskość lampy nie ma znaczenia w moim przypadku.

Cztery sztuki siedzą w różnych miejscach.

Ale ja podmianki robię raz na 2-4 tygodnie i może to jest klucz, brak im jakiś pierwiastków zawartych w soli.

Dzym - jakiej soli używasz, bo aż zaryzykuję zmianę (właśnie kończę paczkę Reef Cristala)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się nasuwa jeszcze jedno pytanie, czy ukwiały dzielą się gdy warunki są kiepskie czy dobre.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jadę na Korallen Zucht, poprzednio miałem Preisa i szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie widzę.

Teraz też mi się kończy i zobaczymy co wybiorę. Celuję albo w Red Sea (bo wszyscy zachwalają) albo całkowicie w drugą stronę i kupię sól robioną przez AM.

@helmofon osobiście uważam, że nie zawsze warunki będą miały tutaj znaczenie (zapewne w jakimś stopniu tak), ale sam cykl życia takiego zwierzaka.

Ukwiał, przynajmniej u mnie w ciągu roku sam z siebie dzieli się około 2 razy.

Najczęściej jest to okres zimowy oraz w samym środku lata.

Latem może być tak, że ciepła woda wymusza na nim rozród - może to jest jakiś mechanizm obronny - robi się za ciepło, zmieniają się warunki to pojawia się u niego myśl, że jak się podzieli to któryś przetrwa :)

Co do bardzo złych warunków to opcje raczej są dwie:

1. ukwiał będzie wędrował i w końcu sam padnie lub coś go przemieli;

2. będzie się ciągle dzielił ale każdy podział będzie go bardziej osłabiał i będą z tego wychodziły mniejsze sztuki co może go ostatecznie doprowadzić do śmierci;

Ale tak jak pisałem szybciej to tylko moje fantazje :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.