Skocz do zawartości
misiekeg3

oswietlenie do 120 l zbriornika

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie poradzic odnosnie oswietlenia do mojego zbiornika... Wymiary 60x60x55 i kiedy go kupilem mial tylko jedna lampe na 2xt5... Byla spalona wiec kupilem nowa ale wszyscy mowili ze to malo wiec naprawilem stara i wlozylem dwie na raz wiec teraz jest 4x24w dwie biale i dwie aktyniki 438mm... Teraz zastanawiam sie czy i to wystarczy bo slyszalem ze wszyscy polecaja hqi ale nie mam juz miejsca zeby wlozyc jeszcze hqi... Dlatego chcialem zapytac czy lepiej jest zrezygnowac z dwoch t5 i sprobowac zrobic taka lampe hqi czy wogole wywalic t5 czy zostawic tak jak jest... Mam kilka korali miekkich i ukwial heteractis magnifica ktory jakos nie wykazuje zeby bylo mu zle...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem nadzieje ze bedzie ok bo chce w przyszlym roku zmienic zbiornik na ok 400-500 l i w to pakowac kolejna kase a nie przerabiac moje 120l caly czas ;)


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak policzyłeś te litry. Jeśli baniak ma 60x60x55 to jego pojemność to 200l ! Niecałe 100 W do zbiornika o pojemności 120 l daje radę (przy obsadzie jak napisałeś) ale do 200 już trochę licho, szczególnie że baniaczek jest dość wysoki (rozumiem, że 55 to wysokość).


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blad zle pomiezylem i tez cos mnie tknelo bo bylem pewny ze to 120 litrow... Rozmiar 60x50x48 .... 48 to wysokosc...

Edytowane przez misiekeg3 (wyświetl historię edycji)

6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x24 w T5 to za mało jak na taki zbiornik. Albo ładujesz w więcej watów albo cieszysz się tym co masz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,dla miękkich spokojnie wystarczy. Ale jak coś to możesz dołożyć jeszcze 2x24 w t5.

HQi nie musisz dawać - zwłaszcza że masz tylko miekasy - one nie potrzebują tyle światła.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma też ukwiała (o ile pamiętam) a on światełko lubi bardzo ;)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawiaj na siłę bo pogorszych.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie rozne opinie... Wlozenie jeszcze dwoch t5 jest prawie nie mozliwe bo mam odpieniacz wiszacy redsea pro deluxe i juz przy 4 szt jest malo miejsca... Jedyna mozliwoscia bylo by zrobienie samemu takiej lampy i wywalenie balastow ktore sa pomiedzy tubami i zajmuja miejsce... Tylko teraz co bylo by najlepiej dodac zeby zrobic taka lampe samemu... W uk nie moge znalezc fajnej lampy w tych rozmiarach zeby bylo t5 i hqi razem... A jak juz jest to o wiele wieksza , wogole nie pasujaca do malego zbiornika i w granicach 400 f ( 2000 zl )...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie... Jaka byla by optymalna dawka swiatla na taki zbiornik zeby nie dac za duzo Gotowe lampy hqi z 2xt5 maja dosc duza cene... Mam mozliwosc kupienia 1x250w hqi i do tego byl zrobil 2xt5 24w niebieskie... Ewentualnie gotowa lampa aquaone mg600 1x150w hqi z 2x PL tubami 23w.. Ale nie wiem co sadzic o tych tubach PL... pytam bo od wczoraj moj ukwial zaczal wedrowke po akwarium i siedzi przy samej powierchni na szybie bardzo blisko lampy...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinno byc ok 1w/1l - liczac w swietlowkach bo ledy i hqi troszke inaczej sie liczy, ja na 200l

mam 6x39w

oczywiscie wszystko zalezy tez od tego co masz w zbiorniku

pozdrawiam

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.