Skocz do zawartości
Autograf

Polowanie na dzikiego kraba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj znalazlem dzikusa kraba okolo 1 cm wielkosci. Macie jakies sposoby by go zlapac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda na szklanke,opierasz o skałe,kładziesz na dno mrozonke przykrywasz np watą by nie poleciała z prądem-rano krab siedzi i się dziwi co to się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey wkladam szklanke,oparlem o skale i wkladam morozona rybe kawalek. Dozobaczenia rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikus nadal w skale a wszystkie pustelniki w szklance :D

taki moj klasyczny scenariusz polowan :)

Edytowane przez chodi (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polowałem na kraba wieczorem. Podświecałem czerwonym światłem skały. Jak zobaczyłem kraba złapałem go pensetą. Mi się udało tak go pozbyć. Trochę to trwało ale się udało. Miłego polowania :)

.


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstalem rano i nie bylo go:/ chyba cos zle zrobilem. Ta szklanka musi byc blisko jego skaly czy nie i jaka mrozonke wkladacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górna częsc szklanki musi być oprata zeby sobie do niej wszedł wpadł w poślizg i wyladował na dnie,czasami trzeba paru dni lub odpowiedniego papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey ale jakie papu najlepsze:)? Bo dalem mrozony kawaleczek ryby a moze dac inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co on je, sprawdziles jaki to krab?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bialy,wie ktos jaki to?obok post-22024-1375296966,43_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak siedzial to latwo mozna go bylo zlapac, czyms dlugim (kawalek szprychy? nie wiem, rurka PVC zakryc zablokowac, potem siatka) mozna go bylo przycisnac do skaly i spokojnie wyciagnac penseta. Ja mialem takiego wlasnie, nie wiem co to za gatunek, w tym stadium wielkosci nie rozpoznasz kraba, mozesz tylko strzelac 50-50.

Ja akurat zlapalem wczoraj dzikuna, Bardzo podobny do tego na zdjeciu ale mialem wiecej szczescia bo duzy odlamany kawalek seriatopory wielkosci dloni mialem w poblizu na piasku i po prostu przykrylem go. Wlazl pomiedzy a wtedy juz nie mial sznsy bo w odruchu schowania przykleil sie do niej i spokojnie wyciagnalem go z koralem. Trzymam kciuki za owocne polowanie.

PS. Tak nawiasem mowiac to fajne dino masz ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego chcesz się go pozbyć, nie każdy dziki krab = zły krab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego chcesz się go pozbyć, nie każdy dziki krab = zły krab.

Dokładnie,od początku mam dzikuska i jest super ,je tylko glony.Z tego co zauważyłem to ,jak ma ostro zakończone szczypce to jest problem,ale jak na płasko to raczej glonojad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można polować na dzikie kraby ale i tak wszystkich nie wyłapiesz i tylko sobie napsujesz nerwów, a masz ich w akwarium zapewne dużo więcej. Obserwacja w nocy pomaga zidentyfikować ilość i skały gdzie one są. Kraby w wersji małej są raczej wszystkie nieszkodliwe, ale kraby rosną a rozpoznać czy krab będzie szkodliwy można rozpoznać po budowie szczypiec, zazwyczaj ostre i masywne oznaczają kłopoty. Ja osobiście nie poluje na swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Reefmaxie conamniej 3 dzikusy,moglem je wylapac,gdy w akwarium byla tylko gola skala i woda,no ale wiadomo,jak to na poczatku jest - siedzi sie w srodku nocy z latarka przy szybie i raduje na widok byle kielza :D.No i tak juz zostaly,nie rosna (najwiekszy jest wielkosci 1 grosza),czasem ktoregos widuje pozna pora,jak sobie skubie skale :D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe slowa, wiec dajmy im szanse. Jak bede mial wiecej zdjec ladnych to dodam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.