Skocz do zawartości
komar3333

No3 powyżej 100 co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiles duża podmiane która z redukuje ci No3 na 2 może 3 dni a co potem ?co zrobisz jak wrócą parametry sprzed podmiany?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie NO3=100,z własnej winy załatwiłem takie wysokie parametry,kierując się badziewnymi testami firmy JBL które od miesiąca wskazywały NO3=15 a Po4=000.Coś mnie zdziwiło czemu calustrea przestała się ładnie pompować i pojawiły się pierwsze zalążki cyjano więc kupiłem nowe testy ale tym razem Saliferta i ten pokazuję NO3=100 Po4 nie mam jutro kupię żeby sprawdzić,moja wina dlaczego?A dlatego że żeby zwiększyć Po4 skręciłem na maxymalnie suchą pianę odpieniacz (AP600) zwiększyłem karmienie suchym,i mrożonkami.Masakra z tymi testami.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz to współczuję...

U mnie natomiast no3 spadło do 50. Więc jestem przeszczęśliwy ;))) Syf który zalegał w piasku tworzył mi no3. Co podmianka to widzę że jest lepiej ;))

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem odpieniacz na mokro i pozostaję czekać dam znać w poniedziałek ile zeszło.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo testów - właśnie robiłem i wg jednego Mg mam 1200 a wg drugiego 1380.. oba saliferty i oba w terminie ważności. Jutro kupię trzeci i wyciągać średnią chyba będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak komar No3 u Ciebie?Lepiej? U mnie już ze 100 spadło i jest pomiędzy 25 a 50 i przez ograniczenie karmienia i zauważyłem ruch w zbiorniku nawet dolabella ruszyła na glony na szybie a nie widziałem jej kilka miesięcy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 50. strasznie pomału schodzi ale jest coraz lepiej.

Raz w tygodniu robię podmianę z odssysaniem syfku z podłoża. Wstawiam mocniejszy odpieniacz.

Mam nadzieję że teraz będzie to wszystko troszkę szybciej spadać.

Niestety jestem na niespodziewanym wyjeździe i wracam za 2 tygodnie.

Jestem Ciekawy co będzie jak wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastał ten dzień.Od 18 pażdziernika kiedy to testy salifert pokazały mi No3 powyżej 100,zacząłem walkę.I trochę to trwało ale w końcu się udało.Dzisiaj test saliferta pokazuje No3=2ppm,Czyli super.Walka nie była łatwa preparatem NO3PO4 X,preparat świetny ale żeby zaczął dobrze działać kh musi być poniżej 7,co jest ciężko zrobić bo podmianki jak wiemy same podwyższają ten parametr.Dlatego powiem z całą odpowiedzialnością przy walce z wysokim NO3 i metadą probiotyczną nie warto robić częstych podmian,(w sumie nie robić ich w cale).Piszę to bo pewnie niektórym ręce opadają czekając aż bakterie zaczną konsumpcje,jednak czasem warto poczekać.Także przy walce ważne jest niskie kh,mniej jedzonka,odpieniacz na mokro,i dawkowanie według zaleceń producenta...Pzdr i życzę cierpliwości wszystkim którzy mają podobny problem do tego jaki ja miałem.

Edit:

dodam żeby się nie przejmować Cyjano...bo to nieunikniona część tego procesu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że ci się w końcu udało


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie było to łatwe,biorąc pod uwagę ze nie mogłem zlokalizować przyczyny jej powstawania,ale wyszło na to że skała w czasie przeprowadzki z RM została na zbyt długo (12h) bez wody i życie obumarło.No i nieszczęsne testy JBLa które mnie przez dwa miesiące oszukiwały pokazując No3=15

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co zmieniłeś skałę czy po prostu przeczekałeś aż się wyczyści - bakterie zrobią swoje ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na wymienę nie było mnie stać,pozostało czekanie aż bakterie zrobią swoje.Dodam tylko że bakterie lałem NiteOut II,i świetnie się spisały.Miałem jeszcze w między czasie zamontowane Pellety XL ale z obserwacji przez miesiąc nic one nie dały tylko utrzymywały No3 na stałym poziomie.Możliwe jest że pellety poprawnie działały utrzymując stały poziom,tylko ja w nie odpowiednim czasie je włożyłem myśląc że pomogą w zbiciu No3,teraz należało by spróbować czy też utrzymają w ryzach ten niski poziom No3 ale jakoś nie chce już kombinować.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.