Skocz do zawartości
danisz

Błazenek ciągle mlaska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim błazenkiem w akwarium 30-litrowym, przestał jeść i ciągle, dosyć szybko otwiera i zamyka buźkę, co może być tego przyczyną? Pokarm jest bardzo różnorodny więc to nie wynika z jego zachcianek, dzieje się tak z czwarty dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przekarmiles ? Nic więcej nie zmienilo się w wyglądzie rybki ? Może mrożonka nieswieza była. Cos dodawales do zbiornika ostatnio/cos ubylo ? Odpieniacz działa ?

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może słabe napowietrzanie wody jest? (pierwsza opcja jaka mi do głowy przychodzi)

Postaraj się zwiększyć ruch tafli wody co bi ją lepiej napowietrzyć.

A co z resztą życia?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego danisz

warto zalozyc swoj dziennik 30litrów

a jesli takowy masz

to warto w nim pisać

wtedy rady pisane przez kolegów będą mogły być szybsze i trafniejsze

a tymczasem ryba cierpi

powodzenia

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malutki blazenek w 30 L nie zaszkodzi, jakas krewecia do tego, moze dwie albo 3 i pare mieciuszkow i moze sie krecic, bez przesady, blazenki to terytorialne rybki, jak znajda kat to w nim siedza, tzw 5 na 5 cm kwadratowych i juz. Trzeba tylko wymieniac gamonia bo jak urosnie to juz faktycznie maciupko miejsca ale male spokojnie :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam po kolei: rybka wygląda tak samo, myślę, że nie jest przekarmiona bo karmię raz dziennie, czasami 2. W zbiorniku nic się nie zmieniło. Odpieniacz (by tomko) działa, choć nie odpienia jakichś wielkich ilości.

Błazen jest u nas 4 tygodnie a dzieje mu się tak od ok 4 dni.

Rybka świetnie sobie radzi nawet na tak mało miejsca, upodobała sobie dwa korale i prawie z nich z nie schodzi więc nie wydaje mi się, żeby była wybitnie pokrzywdzona.

Włożyłem już kostkę lipową do filtra (bez odpieniacza) żeby napowietrzyć wodę, zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo napowietrzenie wody miałeś już przez dzialajacy odpieniacz + ruch tafli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpieniacz i filtr kaskadowy to woda na pewno jest wystarczająco napowietrzona- przyczyna leży gdzie indziej. Nie dodawałeś ostatnio jakiś korali albo razem z nowymi mieszkańcami wodę z innego zbiornika? Może coś przywlokłeś, stawiam, że to choroba, pasożyt.

Edit.

Teraz doczytałem, że masz rybcię 4 tygodnie... Możliwe, że coś już z nią było nie tak, miałem tak samo. Kupiłem dwa błazenki, wszystko było ok przez pierwsze 2-3 tygodnie, potem jeden w ciągu dwóch dni odszedł na wieczną rafę.... A drugiego mam do dzisiaj

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj czosnku, ma dzialanie bakteriobojcze i wzmacniajace. Przydaloby sie rowniez lampe uv wlaczyc. Tylko przy tak malym akwarium trzeba uwazac zeby nie przedawkowac.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danisz,

Zakładam, że przy wysokim NO3 coś by poleciało przed błazenkiem, ale na wszelki wypadek może warto zmierzyć NO3 (jesli nie chcesz kupować testów, to popytał bym kolegów z Lublina - myślę że nie odmówią pomocy).

Pozdr.,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję czosnek i zrobie testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką sytuację że błazenek jakby ciężko oddychał, niestety nie zakończyło się to dobrze. Okazało się że powodem byłą Brooklynella. Na początku ciężko oddychał następnie pokrył się białym meszkiem, pomogła kąpiel w słodkiej wodzie ale na krótko, błazen był co raz słąbszya po 2 tyg niestety zszedł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, opis pasuje do tej choroby. i niestety jedyne co znalazlem to wykonanie 15 minutowej kąpieli w wodzie słodkiej. ew.dodanie formaliny do akwarium ale pod warunkiem, że to fish only, bo bezkregowce moga nie przeżyć tego.

sam tego nigdy nie praktykowalem, ale porady w necie są :

http://translate.goo...t/ht_fwbath.htm

ale dozowac czosnek nie zaszkodzi. co parwda pasożytów powodujących brooklynelle pewnie nie zabije, ale na pewno tez im nie pomoze, a rybe powinien wzmocnić. :) powodzenia.

Edytowane przez kaziko (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brooklynelle ?

Macie gdzieś opis tej choroby?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bober6662 !

Ciekawe, że akryflavina, pomaga nigdy nie spotkałem jej w zastosowaniu morskim.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek pomógł cokolwiek to było, albo przeszlo samo. Wrocił mu apetyt, oddycha normalnie "nie mlaska" i wydaje sie byc zdrowy

dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek profilaktycznie warto co jakis czas dozowac do akwa. dzialanie zdrowotne podobnie jak u czlowieka.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek! spiry... też ludziom pomaga :thumbup:

Czosnek siekacie czy gnieciony?

Mi siekanego nie jedzą, musi być ze zgniatarki, dodany razem z żarciem.

siekany chyba za twardy!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak karmie to najpierw rozmrazam w kieliszku kawalek kostki i zalewam woda z akwa lub ro, do takiej zupy wrzucilem 1maly zabek, obralem, przekroilem i zgniotlem nozem, zeby puscil sok. postalo tak sobie ze 20min i dalem mrozonke, samego czosnku nie dawalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam wrzucacie i jak pichcicie, ja mialem na mysli wyciag z czosnku jaki mozna kupic w akwarystycznym. Dozuje sie zgodnie z opisem producnta na butelce. Przed laty sam wycisnalem ząbek, ale tak przez dwa dni waliło czosnkiem w pokoju , ze juz pozniej nawet o tym nie myslalem. Mi czosnek+witamińy+uv dwukrotnie pomgly wyjsc z ospy bez strat w akwa.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.