Skocz do zawartości
MaciejK

Pierwsza podmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja jeszcze nie robiłem podmianki. Akwarium ma prawie 5 miesięcy, 128l.

Na martwej skale pojawiły się zielone glony. Rozumiem że to proces dojrzewania i on po jakimś czasie znikną.

Czy powinienem zrobić już podmiankę czy jeszcze nie. Jeśli tak to ile i jakiej soli użyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Akwarium jest już po pierwszym tym najważniejszym dojrzewaniu. Zazwyczaj po 2 - 3 miesiącach już się wpuszcza ekipę czyszczącą i chwilę potem obsadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium już jest ekipa czyszcząca, kilka rybek oraz kilka korali.

Dlatego pytam się o podmianę, czy już czas??i jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To możesz spokojnie robić podmiany nie częściej niż 4 w miesiącu max 10% objętości zbiornia każda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po primo mozesz dać zdjęcie baniaka

ktore oszczedzi wielu pytań

o obsadę etc

druga sprawa, to fajnie jakbyś miał podstawowe testy wody, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swoje hobby i zaleznosci w nim wystepujace


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob systematyczne podmiany czysc szybki skalki jak nie masz twardzieli to bedzie wszystko gralo i roslo moze nie na takim speedzie jak u niektorych ale bedzie. ps. testami kontroluje temperature zasolenie i kh. tym ostatnim testem sprawdzam tylko czy cos sie nie zmienia w baniaku np jakies korale zaczynaja mocniej konsumowac wegiel czyli pewnie i Ca, i wtedy zabieram sie za konkretna kontrole baniaka w przeciwnym wypadku nie widze potrzeby sie przejmowania sam baniak sobie poradzi ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy mam od 2 miesięcy lub dłużej. Wszytko powoli rośnie, pompuje się, zwierzęta są w dobrej kondycji. Niedziało się nic złego Tak więc nie robiłem testów.

Woda była dolewana z automatycznej dolewki więc poziom był stały.

Od niedawna są zielone glony na martwej skale a na żywej nie. Domyślam się że to normalne.

Ale skoro zwiększyła mi się obsada w koralach to pomyślałem czy nie zrobić może podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jak masz akwarium 5 miesięcy to najpierw dojrzewało przez powiedzmy 3 miechy później wrzuciłeś zwierzaki i zacząłeś karmić i wraz z początkiem karmienia powinieneś zacząć podmieniać wodę bo co prawda nie wiemy czy masz odpieniacz a jak nie to odkąd rozpocząłeś karmienie to w wodzie zaczęło pojawiać się No3 i Po4. Jednym słowem testy było trzeba robić odkąd je miałeś a nie w momencie jak coś złego się dzieje bo na testach byś zobaczył że azotany i fosforany ci rosną więc trzeba je usuwać np. podmianą wody.

Teraz to zacznij od konkretnego przedstawienia swojego akwarium a następnie na pewno ktoś ci doradzi co działać dalej żeby akwarium cieszyło cie a nie martwiło coraz nowszymi plagami. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze po pol roku nie ma co gdybac, tylko warto co tydzien podmienic 5-10% wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz AM Turboflotor 500

W akwarium nic złego się nie dzieje.

Po prostu zastawiam się czy przypadkiem czegoś nie brakuje koralom.

Jaką sól użyć do podmian??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania:

1. Ile czasu powinna mieszać się woda z solą przed podmianą??

2. Czy woda powinna być w temeraturze wody w akwarium, czy może być pokojowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

1) Trudno oszacować ogólnie do czasu pełnego rozpuszczenia czyli by nic soli na dnie i bokach nie było. Oczywiście stężenie soli w dolewce powinno być takie jak wody w zbiorniku chyba, że zamierzasz dolewką doprowadzić do właściwego zasolenia wody.

2) Oczywiście najlepiej by była w miarę wyrównana ale kilka stopni w te lub w tamtą też nie sprawi różnicy. Ważne by nie były to zbyt wielkie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania:

1. Ile czasu powinna mieszać się woda z solą przed podmianą??

2. Czy woda powinna być w temeraturze wody w akwarium, czy może być pokojowa??

Przecież jesli masz sól to tam wszystko masz opisane na opakowaniu np na mojej Red Sea Coral Pro jest że mieszać min 1 godz w temeraturze 25' i odczekać przed wlaniem 24h. Ale wiem że co sól to inna szkoła


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.