Skocz do zawartości
Moljzesz

Dąbrowa G.lonowa

Rekomendowane odpowiedzi

Może to głupie ale jestem już trzecią osobą z Dąbrowy Górniczej, której dokuczają paskudne gloniska i nie wiadomo co to.

Ja podejrzewałem okrzemki http://nano-reef.pl/topic/68000-okrzemki-pomoc-w-identyfikacji/

Seba DG twierdzi, że miał to samo, na piasku także, pomogło algea X.

Ofiary- wężowidło..

Czyli podejrzany jest dino, co potwierdzało by plagę u kolegi Marcina

http://nano-reef.pl/topic/68232-dino-cyjano-co-to/

Czy to możliwe, że w Dąbrowie jest coś w wodzie czego rodi nie łapie?

Może to zwykły zbieg okoliczności :-\


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja walczylem z tym jakies 3 tyg temu,chemia wygrała.Brak nawrotu plagi.:-)

a ze strat jak kolega nadmienił wezowidlo porospadalo sie na kawalki az smutno pisac:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam na piachu ogniska dino w sumie blisko bo piekary ale chemii lac nie bede algea moze i skuteczna ale to trucizna na wezowidla jezowce i krewetki..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam na piachu ogniska dino w sumie blisko bo piekary ale chemii lac nie bede algea moze i skuteczna ale to trucizna na wezowidla jezowce i krewetki..

Po 32 godzinach zaciemnienia widac efekty glon praktycznie niewidoczny szyby czysciutkie korale czyste, gdzie nie gdzie jak poswiecilem zauwazylem drobne pozostalosci paskudztwa takze kontynuacja zaciemnienia tylko nie wiem jeszcze czy 48 czy 72 h


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaciemnialem po tyg wyszlo znowu

ja tez zaciemnialem po tyg wyszlo znowu


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaciemnialem po tyg wyszlo znowu

ja tez zaciemnialem po tyg wyszlo znowu

Na ile zaciemniles? Wprowadzales swiatlo stopniowo ?

Miales jakies pozostalosci czy calkowicie zniklo ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moljzesz, mam podobne dziadostwo w baniaku (akwarium ma tylko 21 dni od zalania) świecę 4 godz, woda 0,00 wg miernika TDS, po 2 tyg od zalania zaczeły pojawiać się brązowe naloty/plamy na skale z biegiem czasu ciemniały z włoskami falującymi. Zauważyłem że pojawiło się to w miejscu gdzie jest duży przepływ wody (przy falowniku) i najbliżej światła (na szczycie konstrukcji ze skały). Łatwo można to usunąć mechanicznie tzn zeskrobać bo rozsypuje się i odrywa od skały ale w ten sposób obawiam się że może przenieść się na cały baniak i co gorsze na piasek...

reasumując, w Twoim wątku większość uznało to za okrzemki? pyt bo mam raczej ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciemnilem na trzy dni do tego qoda utlenioba swiatlo stopniowo przez kolejby tydzien samo niebieskiea a jak tylko dolaczylem biale dziadostwo znowg wylazlo odessalem po zaciemnieniu wszystkie resztki a i tak wylazlo woec nic mi nie pozostaje jak czekac sol jeszcze tylko na IO zmienie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blyx nie przejmuj sie akwa dojrzewa i akurat w twoim przypadku to normalne samo przejdzie. A co to jest to nie wiem jak masz wode po rodi na tdsie 000 raczej nie okrzemki, podejrzany jest aktualnie dino ale tak jak mowie akurat w Twoim przypadku akwa dojrzewa i to jest normalne

Seicodriver ja juz sol zmienilem wczesniej na IO, nic to nie dalo, oprocz tego ze korale jakos lepiej sie pompowaly..

Czy pozastaje nam tylko algea X :-(

?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede próbował przeczekać na razie chemii nie będę lał tragedii nie ma


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede próbował przeczekać na razie chemii nie będę lał tragedii nie ma

Jestem po 72h zaciemnieniu, na razie jest nie zle, asteriny wcinaja resztki osadu. Jestem dobrej mysli ale na razie tylko niebiesko, jedynie 1 godz wszystkie lampy bede zwiekszal co dzien o godzine.

Ale sie zdziwilem bo kiedy zdjalem recznik, zaslaniajacy akwa., blazenek (samiczka) siedziala w ukwiale heh i to byl pierwszy i ostani raz kiedy to widzialem w moim zbiorniku..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 72h zaciemnieniu, na razie jest nie zle, asteriny wcinaja resztki osadu. Jestem dobrej mysli ale na razie tylko niebiesko, jedynie 1 godz wszystkie lampy bede zwiekszal co dzien o godzine.

Ale sie zdziwilem bo kiedy zdjalem recznik, zaslaniajacy akwa., blazenek (samiczka) siedziala w ukwiale heh i to byl pierwszy i ostani raz kiedy to widzialem w moim zbiorniku..

Chyba wygrywam ta nierowna walke..

Na koralach nie widac tego badziewia, na szybach lekki osad, jeszcze tylko na tylnej szybie przy wylocie z pompki jest ognisko glona ale mysle ze wygrywam :)

Aha zapomnialem dodac ze jednak samica blazenka przekonala sie na dobre do ukwialu :) :) :)

02.10

Gloniska wrocily po podmiance TDS wskazuje 0

Masakra zmieniam taktyke oswietlenie na pelne majty :shock:

Zobaczymy co teraz bedzie sie dzialo moze sie wyglonia paskudzctwa :rant:

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis byla podmianka i absorwer Si ..

Wczoraj byla skrobanka i odsysanko :clap:

Na razie jest spoko chemiclean nic nie dal zobaczymy teraz czy to okrzemki jak nie to pozozaje jedynie UAX tylko krewecie wylowie..

I tu moje pytanie kraby pustelniki tez ? Zdychaja przy UAxie czy nie?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustelniki wytrzymują padają krewy i wężowidła, rozgwiazdy...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włanie kończę kurację Algea-X na początku znikały i przed podaniem drugiej dawki lekarstwa wrcały glony.

Nie wykluczam że po odstawieniu nastąpi nawrót, bo mam wrażenie, że to nie koniec nierównej walki.

Algea pomogła ale czy wystarczy nie wiem.

Strat nie mam, wężowidło zaniosłem do pracy i mam w akwarium na czas kwarantanny.

Rozgwiazda żyję, pustelniki żyją.

Pozdrawiam Marcin

P.S. Co do wody w pracy mam akwarium na tej samej wodzie i soli co w domu tam nie ma problemów.

Ja się mocno zastanawiam czy winowajća nie jest słonće które zagląda do zbiornika rano.


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włanie kończę kurację Algea-X na początku znikały i przed podaniem drugiej dawki lekarstwa wrcały glony.

Nie wykluczam że po odstawieniu nastąpi nawrót, bo mam wrażenie, że to nie koniec nierównej walki.

Algea pomogła ale czy wystarczy nie wiem.

Strat nie mam, wężowidło zaniosłem do pracy i mam w akwarium na czas kwarantanny.

Rozgwiazda żyję, pustelniki żyją.

Pozdrawiam Marcin

P.S. Co do wody w pracy mam akwarium na tej samej wodzie i soli co w domu tam nie ma problemów.

Ja się mocno zastanawiam czy winowajća nie jest słonće które zagląda do zbiornika rano.

Ile juz lejesz uaxa?

Jak duze akwa w pracy a jak duze w domu?Ile ma to i tamto akwa?

Podejrzewam ze rozne zbiorniki roznie sobie radzaz krzemem..

Ja mam jeszcze slodkowodne i leje tam ta sama wode glonow brak tyle, ze zbiorniczek ma juz pare lat choc litraz o polowe mniejszy 54L jedynie.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu 200 w obiegu a w robocie Reff-Max.


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu 200 w obiegu a w robocie Reff-Max.

Widzisz jednak dwa rozne mini ekosystemy..

Mnie to paskudztwo nadal przeslduje absorbent nic nie dal :/

okna zasloniete 24h na dobe takze to tez nie to..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.