Skocz do zawartości
Harari

Karmienie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem karmę dla korali, tylko teraz nie za bardzo wiem ile tego podawać. Jedynie co przychodzi mi do głowy to zacząć od śladowych ilości, obserwować zwierzęta i mierzyć poziomy związków azotowych po czym delikatnie zwiększać dawkę i znowu obserwować. Według informacji zebranych w Internecie hobbyści zalecają karmić 1x lub 2x w tygodniu – myślę, że zacznę od 1x na tydzień.

Przepis następujący:

obrane mrożone krewetki koktajlowe

mrożony cyklop

mrożone skorupiaki słodkowodne

sucha karma dla narybku

spirulina 36%

kilkanaście kropel Fishtamin

Wszystko miksowane około 15 min w mikserze do uzyskania jednolitej papki.

Po rozrobieniu ½ łyżeczki w słonej wodzie całość wlałem do zbiornika i wyłączyłem na 30 min odpieniacz.

Napiszcie co o tym sądzicie oraz jeśli sami karmicie korale ile tego dajecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepis wydaje się być smakowity, napisz na jaki duży zbiornika dajesz taką porcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze przepis OK tylko czas wyłączonych pomp to nieporozumienie - wyobraź sobie że ustaje falowanie w oceanie na 30 min :con myslę i tak robię że 5 min to wystarczy a późniejsze falowanie sprzyja dalszemu karmieniu korali


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzol_kominiarz - ?? przecież nic nie pisałem o pompach

Wyłaczyłem tylko odpieniacz pompy cyrkulacyjne jak najbardziej muszą pracować choć by po to aby po całym zbiorniku roznieść zawiesinę z papu.

@BartY - 225L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory @Harari pomyliłem ...utkwiły mi w głowie pompy

Oczywiście odpieniacz można choć ja nigdy nie wyłanczam

jeszcze raz przepraszam :(


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harari , jeśli wlejesz pokarm do zbiornika , to odpieniacz sam siądzie, więc nie mapotrzeby go wyłączać bo to skraca zywot pompy.

Tylko do tej mieszanki dajesz za mało wody ze zbiornika , o dziwo że dajesz rade to wymieszacć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew - nie jestem pewien z tym odpieniaczem - jak go włączyłem po 30 minutach to po jakimś czasie było 1/3 kubka syfku tyle, że nie był to syfek jaki do tej pory mi się zbierał czyli ciemnobrunatna ciecz, tylko jakby mleczna woda, tak jakgdyby odpieniacz wybrał resztę pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego go nie wyłączaj. Po podaniu pokarmu odpieniacz przestaje wyrzucać suchą pianę i po pewnym czasie wraca do normy, a jak go wyłączysz i po pół godz. włączysz masz właśnie efekt o którym piszesz.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.