Skocz do zawartości
danp

Stonogobiops yasha

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie potrzebuje porady, jakis czas temu zalozylem nowy zbiornik, mala kostke 60ltr. Mysle nad obsada i chcialem royal gramme i byc moze yashe goby z partnerem czyli kompatybilna krewetka pistoletowa.

Mial ktos? Porady jakies? Jak gleboki musi byc piach by sobie bob budowniczy zbudowal jamke? Oczywiscie dostarcze mu tez jakichs kawaleczkow skaly dla wzmocnienia konstrukcji.

Zadnych innych krewetek nie bedzie, 5 slimakow na krzyz, zadnych krabow.

O czyms musze wiedziec? Jakies warunki spelnic? Kazda rada mile widziana, wciaz poczekam pare tyg z zasiedleniem, nigdzie mi sie nie spieszy.

Aha krewetka raczej niz zbije mi royal grammki?

W tak malym baniaczku mysle, ze mozna fajnie obserwowac ich "relationship".

Korale to szczepki zoa i lps (acany glownie).


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielu moj ty drogi imienniku wielkie dzieki za cenne rady.

Obejrzalem sobie troche filmikow na youtubie z roznymi babeczkami (heh!) i ich krewetkami, kapitalnie ta symbioza wyglada. Sprobuje sie rozejrzec za parka yashy badz innej babeczki (Amblyeleotris randalli czy Stonogobiops nematodes badz Stonogobiops dracula).

Wtedy zrezygnuje calkowicie z innej rybki i bede mial tylko taki trojkacik.

Problem w tym, ze mi dzisiaj siadla pompka powrotna w moin nowym 60ltr nano i charczy, buczy, wibruje, cholera wie co jest. Prawie trzy godziny szarpania sie, ciezko cholerstwo bylo wyciagnac z tego panela, poki co nic nie wymyslilem. Jutro jade szukac nowej pompki, zobaczymy co moje poszukiwania przyniosa, dobrze ze w zbiorniczku nic poza skalka i piaseczkiem nie mam, ahh ta chinszczyzna...

A wlasnie ktos 40km ode mnie sprzedaje wloskiego mini ELOSa, nie dosc ze ladny baniak, to jeszcze zawsze to latwiej sie dostac do pompy w sumpie itd, ale kto mogl przewidziec.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie dobrane parki symbiotyczne? Czy osobno krewetka, osobno babka licząc że się odnajdą i zamieszkają razem? :blushing: Widziałem w ofercie jednego sklepu różne krewetki pistoletowe i babki ale żadnych dobranych par.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nosens slyszalem, ze same potrafia sie odszukac i nie ma z tym wielkiego problemu, czy to w 100% skuteczne tego nie wiem, ja kupie dla pewnosci od razu dobrane w pare.

@Danielu jak juz zaloze temat i pokaze pare zdjec to opisze co i jak. Zadnych innych krewetek, bo po latach obserwacji stwierdzam, ze szczegolnie w malych baniakach, "osiadle" ryby czyli te ktore nie lubia plywac w toni, oraz wiekszosc krewetek nie dosc ze wyzera koralom zarlo, to jeszcze je irytuje i przymyka. Dlatego to bedzie zbiornik doswiadczalny, bez krewetek poza pistoletowa. chce zobaczyc jak sie to sprawdzi. Moze kontrowersyjne (bo "setki" mialo krewetki nie bylo problemu, ja tez mialem po 5-6 lat korale w stylu zoa bez problemu... az byl problem), chce zobaczyc co i jak. Bardziej jak zabawa z tym baniakiem, ale tez oczywiscie nie bede robil glupot by zabijac korale. Dzisiaj kupilem nowa szczepke zoa do tego baniaka, poki co oczywiscie w glownym sie aklimatyzuje do swiatelka, wciaz chce dac temu nano 2-3 tyg az bedzie mozna wkladac jakies szczepki, na rybke poczekam nawet dluzej.

Aha i nowa pompa smiga az milo, wiec skonczylo sie na prawie dwudniowej awarii.

Co ilosci baniakow to doskonale to rozumiem, sam bylem w szoku ze malzonka pozwolila, wrecz zasugerowala ze czas na drugi baniak bo z 200ltr korale sie wylewaja, tzn. zra, parza, i zabijaja. Poza tym nie kazdy baniak i ustawienie swiatla i cyrkulacji pasuje wszystkim koralom. Ale komu ja to tlumacze, to raczej na odwrot powinno byc :)

Az sie boje co bedzie jak kiedys kupie moj pierwszy dom...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki duet ;)

jasia rewelacja,pocieszna rybka ale baaardzo plochliwa.

tylko pyjorek z jamy wystaje i na papu wyplywa

Bardzo denerwuje sie obecnoscia krewet czyszczacych kt niestety sa namolne i natretne

A z pistoletem

raz sie zchodzą a raz zyja osobno

jak są osobno to pistolet caly czas strzela , jak razem to jest cisza :)

Ogolnie nie ma wiekszych problemow… je granulat i mrozonki


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierałem osobno 3 razy raz krewetke innym razem babkę i zawsze się dobrały bez problemu. Ja mam natomiast inne pytanie, posiadam juz parę Stonogobiops nematodes z krewetką pistoletową na 140 litrach i chciałbym dorzucic Stonogobiops yasha. Można to zrobić z powodzeniem? Nie zatłuką się? Kidyś dokładałem drugą nematodes do nematodes i jedna z nich odeszła na wieczną rafę ale nie wiem w jakich okolicznościach wyglądała jednak jakby oberwała od kogoś. Te babki się tłuką? Nie moge znaleźć potwierdzenia lub zaprzeczenia w sieci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.