Skocz do zawartości
Ewa27

Agresywny Ctenochaetus Truncatus.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym się zapytać szanownych forumowiczów, czy ktoś z Was spotkał się z agresją tej rybki w stosunku do współmieszkańców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Agresywny i wytrwaly przesladowca glownie babki kopiacej w moim akwa. Babka nie ma prawa plywac w zwiazku z czym bardzo schudla. Ciężko sie ja karmi bo truncatus pilnuje jej norki. Wczesniej wygonil z akwa salariasa, ktory najpierw przestawil sie na zycie i zerowanie nocne a nastepnie wyskoczyl z akwa. Razem z zoltkiem stanowia gang uniemozliwiajacy wpuszczanie nowych ryb. Moj jest piekny ladnie wybarwiony, moja ulubiona ryba, ale charakter zryty na maxa. Planuje go odłowić choc bardzo mi szkoda.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bez żalu pozbyłam się największego agresora z akwarium, nie zamieszkał zbyt długo bo od czerwca ale wystarczająco. Mówią że Z.Xanthurum to diabeł ale chyba to nie w moim przypadku. Babka V.Puellaris chyba wyczuła sprawę,że terminator przepadł to wzięła się do roboty i to aż za bardzo. Rybcia ładna ale za współmieszkańca nie może mieć salariasa jak i kopiącej babki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wszystkie ryby wykazują niezwykłą agresję.Usuwanie jakiegoś osobnika ,bo jest szczególnie agresywny jest totalną głupotą bo za chwilę inny zajmie jego miejsce.Mam pokolca Naso który od czasu do czasu kasuje jakiegoś dorosłego Chromisa, i nie robię z tego większego problemu.Zmuszamy ryby ,które w naturze zyją w nieograniczonej przestrzeni do wegetacji w słoikach które nazywamy akwariami do wspólnej wegetacji.Gatunki które w naturze żyją w wielotysięcznych ławicach zaleca się trzymać pojedynczo żeby się nie pozabijały.A jeżeli do tego dołożymy odbieranie zachowań ryb na odczucia ludzkie mamy kolejny problem.Jeżeli nie potrafisz się zdystansować,i nie rozumiesz praw przyrody,odpuść sobie i zacznij hodować kanarki lub kwiatki.(też potrafią się zabijać)

Pozdrawiam

Jeszcze do tematu.Mam stary ,spory zbiornik,wiele zakamarków (skały około 500 kg).Od kilku miesięcy mam plagę gąbek.Żeby się ich pozbyć,kupiłem dużego, silnego "Idolka",bo pamiętam że skutecznie kosił kidyś u mnie gąbki.Rybka miała około 12 cm dł.Przez dwa dni była ganiana przez pokolce i wargacze.Na trzeci dzień została zabita przez 5 razy mniejsze Chromisy ,bo akurat się masowo wycierały.

Przykrość wielka i kolejna bolesna nauczka.Ale na pewno z tego powodu nie skasuję 50 Chromisów.Wyciagnij wnioski.

Serdecznie pozdrawiam.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to albo komuś przeszkadza, że mu się zwierzęta nawzajem zabijają albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.