Skocz do zawartości
big daddy

Led diy 113W Florida_Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Właśnie skończyłem lampę do "morszczaka" i pasowało by ja przedstawić :)

W założeniach musiało być bardzo szybko(nie bardzo wyszło :) ) i przystępnie cenowo i tu już lepiej.    

Jakoś to też musi przecież wyglądać i jeśli brać pod uwagę moje i floridy (ukochanej) wymagania wyszło jak najbardziej ok.

Użyłem diod Power Led w większości 5W, Blue, Deep Red, i UV są mocy 3W.

Jeśli chodzi o diody to utarlo się, że słowo Cree powinno wzbudzać uczucie wyższości, spełnionego obowiązku, zrobienia wszystkiego co w naszej mocy, zaspokojenia wszelkich obaw. Cree to jedyna słuszna droga, jedyna prawda. Jest tylko Cree reszta to zło.

Coś w tym jest, ale chyba jednak nie do końca. Nie będę się rozwodził, jeśli ktoś zechce sobie kupić spokój jak najbardziej polecam, ja mam inne zdanie.

4f09a0d8f4c4a942dc4bc5a43e587ac9.jpg

Użyłem diod na chipie Epistar, nie są to najtańsze diody, ale na pewno tańsze niż Cree podobno ich jakość jest dobra, a podane parametry są utrzymywane(co jest notebene najważniejsze). Zresztą można znaleźć w sieci wiarygodne testy.

Żeby zamknąć temat diod:

-11 x5W Royal Blue

- 6x3W Blue

-3x5W biały zimny 12000K

-2x5W biały ciepły 3200K

-2x3W Deep Red

- 2x 3W UV

Całość 113W.

Nie ma Cree, jestem heretykiem.

Do zasilenia  użyłem dwóch zasilaczy 24v 5A. Po 3,5A na kanał.

Prąd na diodach ustalilem za pomocą driverow opartych  na kostce PT 4115 z możliwością sterowania przez PWM. Miałem robić sam, ale kupiłem (7,50 na Alle...) szkoda czasu.

44c3061237c53ceafa48c9f8e1b4bec2.jpg

Pięć kanałów światła:

Biały, Blue, Royal Blue, Uv, Czerwony.

W planach było jeszcze zielone, żeby uzyskać możliwość pełnej regulacji barwy RGB. Było, ale się zbyło :) diody nie doszły, czasu nie było i takie tam :). Bedzie zatem chyba zmiana, wylecą czerwone w związku z w/w zmianą koncepcji, a na ich miejsce dojdzie 3x5W białego.

7d645ddf0cfbac03b57bf5db1ba7a51b.jpg

a31f91f53112117d72049abc35cef750.jpg

Całość sterowana za pomocą Aquma Led Control dzięki uprzejmości Maga.

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować jeszcze raz autorowi.

Masa pracy, testów i wiedzy. Wszystko całkowicie za free.

Bawię się tym trochę, pisze swój program potrafię więc docenić to czego potrzebowałem szybko, sprawdzonego i działającego bez problemów. Projekt przemyślany, bez zbędnych dupereli, funkcjonalny i praktyczny. Wielkie dzięki!

Troszke jednak sprofanowałem oryginalny kod, usunąłem jeden kanał światła i zamiast niego dopisałem sterowanie wentylatorem.

Działanie jest proste, wpisujemy jaką temperaturę pracy chcemy, a resztą zajmuje się już nasz arduino płynnie regulujac prędkość wentylatora . Przy max mocy moja lampa nie nagrzewa się bardziej niż 35stC(tak mam ustawiony próg) wentylator pracuje wtedy w okolicach swoich najwyższych obrotów. Jest to bardzo cichy, wolnoobrotowy wentylator komputerowy śr 120mm.

W ustawieniach roboczych "chodzi"na na ok 33% swojej mocy. Niezauważalne :)

9e4e654ea84821d938a19468b6fc3218.jpg

9bb5010805586d45c233b9da76386598.jpg

Jeśli ktoś ma jakieś pytania czy sugestie zapraszam do dyskusji.

Jeszcze jedno :) Bardzo chciałem podziękować Kamili(florida_blue) za wsparcie i cierpliwość mimo, że przez ostatni czas musi znosić permanentnie takie coś:

11a065493ec6a377bf937655e13f7f4c.jpg

Oficjalnie zatem lampa zyskuje nazwę Florida_Sun.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło :clap:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna lampka wyszła .Z czego zrobiłeś tą ciemną płytę od strony led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu czarna plexa, miał być inny kolor dlatego jest czarna :) potem była szybka zmiana na biel A już nie chciałem wyrzucać materiału.

Na nią idzie jeszcze przezroczysta żeby ewentualnie uszczelnić.

Góra jest z białej, wzór cięty laserem.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.