Skocz do zawartości
jarkusm

Programowanie Profilux3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dobrych ludzi. Proszę o pomoc w zaprogramowaniu Profiluxa3. Próbuję ustawić dwie funkcje - sterowanie listwą S1-S4 oraz sciemnianie 1-10V. Mam instrukcję w języku angielskim ale pomijając fakt mojej słabej znajomości tego języka, to z tego co dałem rady zrozumieć to nie ma tam dobrych porad typu jak zrobić, żeby działało. Jeśli naruszyłem regulamin forum, to z góry przepraszam. Liczę na Waszą pomoc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej
Zacznijmy od tego co chcesz do tej listwy podłączyć? Grzanie? Chłodzenie? ph? oświetlenie? Zaraz ci napiszę co i jak tylko daj info co chcesz podpiąć.

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. 

Listwa napięciowa, gniazda s1-s4 co chcesz pod to podłączyć? oświetlenie wg harmonogramu o konkretnych godzinach?
I jakie oświetlenie chcesz ściemniać? firmowe ghl? czy inne podpięte poprzez przystawkę do L1-L6?

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za podjęcie tematu. Do listwy chcę podpiąć UV i dodatkowe oświetlenie. Tak jak piszesz chcę, żeby działało to wg. harmonogramu. ściemnianie chcę realizować przez przystawkę EVG-AP. Oświetlenie ściemniane to led DIY z dodatkowym modułem 1-10V dla LED. Przy okazji czy pomożesz mi zaprogramować wschody i zachody słońca. Księżyc działa sam. Do wschodów i zachodów mam GHL SimuL. Podłączyłem ją do portu i "symuluje", ale o dziwnych godzinach i czy te godziny można ustawić jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W profiluxie ustawia sie to dosyć specyficznie np dla czasówki wchodzimy w zakładki TIMER dla przykładu wybieramy TIMER 1 .  W nim ustawiamy godziny załączania ( może być kilka ). Następnie udajemy się do zakładek socket. Wymieramy s1 a w nim dopiero TIMER 1.

 

Dla pozostałych parametrów analogicznie. Najpierw ustawiamy warunek a potem dopiero w gnieździe.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście specyficznie. Zaraz poćwiczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście specyficznie. Zaraz poćwiczę.

Najpierw musisz ustawić oświetlenie jak i w jakich godzinach ma działać a dopiero potem przypisać do gniazd na listwie.b11debe7a8ded4b2e953e20706686cbf.jpg72a5f2e7fc19c0323bf22c136ffdec82.jpg3a3d0a4325c1e7fb261b7eb5c410a7f0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację i instrukcje. Rozumiem, że trzeba się zaopatrzyć w komputer z windowsem i podłączenie go do Profiluxa. Wewnętrzne menu nie jest tak przejrzyste. Gdybym miał kolejne pytania, pozwolę sobie zgłosić się do Ciebie. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.