Skocz do zawartości
Hoom

Zoa przestały polipować

Rekomendowane odpowiedzi

Nic ci to chyba nie da bo to nie duży sklep w Manchester . Lubię w nim kupować bo są tam tylko korale przywiezione z poza uni i ceny ma super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2018 o 09:25, Hoom napisał:

Około 3-4 dni temu nagle wszystkie zoa w moim akwarium przestały polipować i sie kurczą wyglada jak by ginęły . Mam je na kilku skałkach w bardzo dużych koloniach . Akwarium mam od 4 miesięcy i żadnych widocznych plag teraz nie widzę . Parametry wody wszystkie są super mam tez inne korale i one wyglądają ok . Dziwne wydaje mi sie to ze mam trzy różne gatunki oddalone od siebie dość daleko w naprawdę dużych koloniach . Do czterech dni temu wyglądały super i nagle dotknęło to je wszystkie 

Mam dość dużo ślimaków berghia , niewiem skąd one nagle sie pojawiły i napewno co najmniej jeden wieloszczet ( niestety nie mogę go upolować) 

Jod i potas ma wielkie znaczenie przy zoa. Reszta zwykle trzyma się kupy jeśli masz odpowiednie zasolenie, kh, ca i mg. No i trochę po4 i no3 musi być bo inaczej padają z głodu. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje moim miękasom aquaforest af phyto , af amino i af vitality. Wiec chyba nie powinny narzekać . To była plaga ślimaków jedno moczenie skałek w środku (nie pamietam nazwy) i w oczach odżyły . Niestety wczoraj w nocy zobaczyłem jeszcze jednego ślimaka bez skorupki wyglądał inaczej nic poprzednie i w miarę szybko zasuwał , miał około 1.5 cm długości i z 1cm szerokości i był w miarę płaski bo wlazł mi do skrzynki przelewowej, przecisnął sie przez szczelinę  , niestety nie udało mi sie zrobić mu zdjęcia . Dla pewności znów wymocze zoa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nawet dwa killery . Mam nadzieje ze będą je jadły . A co do ślimaka to chyba masz racje ze zdjęć wyglada jak stomatella. Wyglądał jak by był bez muszli ale miał zarys jak być coś tam było . Jak na zdjęciu z Google 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.