Jump to content

dla syna

Szlachta Morska
 • Content count

  2336
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Cube 50x50x50

Recent Profile Visitors

2877 profile views
 1. dla syna

  Prosba o ocene testów Icp

  Robisz podmiany? Bo mi takie wyniki wychodziły kiedy nie podmieniałem solanki na samym początku aby ustalić docelowe dozowanie. Do powyższych porad dołączył bym dozowanie siarki (ona pierwsza się wysypuje kiedy nie podmieniamy solanki).
 2. dla syna

  MAXSPECT JUMP

  Ok czyli jump jest dobra. A jak to się ma do turbine duo? Która jest głośniejsza, stabilniejsza itp?
 3. dla syna

  MAXSPECT JUMP

  Też się zastanawiam nad zmianą pompy. Obecnie posiadam aqua nova 4000l i chodzi na max - 1. Tylko że ma już 3,5roku. Myślę że nie dużo już jej życia zostało. W grę wchodzi duo albo jump. Duo dla mnie ma tą przewagę, że jeden obieg puścił bym na powrót a drugi aby wymusić większy przepływ przez sumpa. Nie mam odpieniacza więc większy przepływ przez złoże bakteryjne będzie dużym plusem. Chciałbym poznać opinię w którą pompę zainwestować. W obiegu mam ok 250l.
 4. dla syna

  Maxspect RSX opinie

  Zdjęcie w tonacji ciepłej więc ilość czerwieni w realu będzie trochę mniej. Nie patrz na glony bo akwarium jest w fazie dojrzewania (ok 4 tygodnie od startu po przesiadce, a korale są wymęczone po chemi z poprzedniego zbiornika).
 5. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  Myślałem że przy przesiadce i kropieniu na oko oraz usunięcie odpieniacza będzie większy rozjazd.
 6. dla syna

  Białe korale po zmianie lampy.

  Sprawdzałeś poziom potasu?
 7. dla syna

  Maxspect RSX opinie

  U mnie wiszą dwie lampy rsx 100w na zbiorniku 80x60x50cm ustawione po szerokości. Światła jest wystarczająco dużo nawet dla oka przy mocy kanału BC-80% i AD-40%. Rsx mają większą moc za niższe pieniądze. Natomiast Recurve ma tą przewagę, że skrzydła lampy doświetlają dosyć wyraźnie boki korali. Efekt jest wyraźny dla ludzkiego oka przy nawet mniejszej mocy. Jak to ma się jeśli chodzi o korale? Tego nie wiem bo musiał bym mieć taki zestaw nad swoim zbiornikiem. Widziałem za to obie lampy na podobnym zbiorniku. Rsx wizualnie wypadał słabiej od Recurve. Ilość światła wydawała się być wyższa na korzyść recurve pomimo słabszej mocy (i na recurve obecnie bym postawił nawet kosztem mocy). Jeśli korale rosną tak samo, to postawił bym na recurve. Piszę to jako zadowolony posiadacz rsx, nie znający efektów przyrostu pod recurve
 8. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  Kolejne testy z godziny 23:00. No3 i po4 niewykrywalne. Kh spadło do 7,28 (pompy poszły w ruch ustawione na 7,2ml), temp 25,1 zasolenie 35ppt, ph 8,1. Jak nie zapomnę to jutro idzie pierwsze icp. Montipora talerzową wystrzeliła (przyrost ok 5mm na każdej krawędzi w tydzień). Acry te co udało się uratować polipują od tygodnia
 9. dla syna

  Pompy dozujace - problem

  W ballingu af na komponentach 123 gazuje mi Ca czyli pierwszy. Zapewne coś może zawierać z wymienionych pierwiastków. KH i Mg idą stabilnie nawet przy podnoszeniu płynu na 40cm.
 10. dla syna

  Pompy dozujace - problem

  Ja miałem ten sam problem z płynami podawanymi poniżej 1ml na 1 dawkę dobową. Rozwiązałem to poprzez podniesienie pojemników zawierających płyny powyżej głowic pomp dozujących. Mowa tutaj o pompach at1+ oraz at2. Problem z płynami polega na tym że płyny gazują. W efekcie widzimy, że pojawia się w wężykach powietrze. Podniesienie pojemników powoduje grawitacyjnie wycofuje się powietrze na części ssącej wężyka i ilość zasysanego płynu jest właściwa (głowica nie spręża powstałego gazu). Nie puszczają powietrza (pod warunkiem że element jest sprawny). Płyny wytwarzają gazy. Stwierdzone poprzez wykonanie testów na pierwiastu Bor i siarka. Pierwiastki wlałem do balonika. Po kilku dniach balonik lekko się napompował.
 11. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  U mnie wychodzi obecnie 82zl na 2 miesiące. To taniej niż 10% podmiany w zbiorniku co tydzień kiedy w obiegu jest 250l. A tak prawdę mówiąc test ostatni robiłem już ponad 2 miesiące temu. Plus jest taki że jest lżejsza robota przy prowadzeniu zbiornika a minus, że trzeba być bardziej systematycznym.
 12. dla syna

  Prowadzenie zbiornika bez podmian

  No3 0, po4 0, kh 8.62, ph 8.15 o 23:00, zasolenie 35ppt, temp 25,2. Wynika z tego, że kh 8 zostanie złamane w ciągu 2 tygodni. Wtedy poleci woda na icp. Puki co nadal bez odpieniacza. Obawiam się tylko zbyt szybkiego wyzerowania nutreinow.
 13. dla syna

  koronawirus a nasze hobby

  Najlepiej zachorować teraz puki respiratory są wolne. Później można nie zdążyć na wolny sprzęt w oczekiwaniu do zapisów na zapisy do kolejek.
 14. dla syna

  Woda kranowa na start

  Jasne, że woda z kranu jest tania i opłaca się nią zalewać takie akwarium. Tylko później nie opłaca się prowadzenie go bo często kranówka powoduje przysłowiowe bagno w zbiorniku.
 15. dla syna

  NO3 nie do zbicia...

  Czemu tak sądzisz?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.