Jump to content

dla syna

Szlachta Morska
 • Content Count

  2826
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Było cube 50x50x50 jest 80x60x50cm plus sump

Recent Profile Visitors

4570 profile views
 1. https://imgur.com/a/7l0lI4u Żeby nie było, że jeszcze jest. Szału nie ma, ale żyje.
 2. Dotknij to palcami i powiedz jakie jest odczucie. Albo to glon albo gąbka (duże różnice w dotyku).
 3. Panie i Panowie, ja na razie pobyt odwołałem gdyż wszystkie znaki na niebie podpowiadają, że nie dam rady dojechać. Oczywiście jeśli tylko sytuacja się zmieni, na pewno się odezwę. W razie czego, wypijcie moje zdrowie :-)
 4. Jak tak zrobiłem to Kisiel czekoladowy się zbierał w narożnikach przy tafli. Co jakiś czas glut się odklejał i wpadał w grzebień blokując przepływ i podnosił poziom wody. Musiał bym stać przy zbiorniku i warzechą bełtać gluty a to nie wchodzi w grę. Plan jest taki aby zastosować nowe bakterie oraz uruchomić lampę uv w trybie ciągłym. Kz bio-mate używam i od jakiegoś czasu bakterie te nie wyrabiają. Jak zwiekszam ilość bakterii to korale dostają po kondycji gdyż są zbyt agresywne w większej ilości. A mniejsza ilość nie daje rady. Moje max bezpieczne dla zbiornika to 3 krople 2x na tydzień.
 5. Ja też mam no3 na poziomie 2-3 a po4 rośnie pomimo dozowania bakterii i pożywki. Więcej pożywki nie mogę dozować bo później mam kożuch z filmu bakteryjnego na tafli wody. Bakterie przeróżne i efekt ten sam. Aby utrzymać po4 w okolicach 0,04 muszę używać gfo 50g (około 100ml a w obiegu 250 litrów) i wymieniać co miesiąc. Powodem tego jest cyrkulacja i drobinki mułu na skalach. Mocniejszej cyrkulacji nie mogę dać bo każde zwiększenie cyrkulacji męczy koralowce. Od czwartku mam testować jakieś fenomenalne bakterie, które będą w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. W testach laboratoryjnych wypadły skuteczniej niż kilka wiodących producentów na europejskim rynku. Zjadają muł do zera, klarują wodę i nie drażnią koralowców w porównaniu do agresywnych szczepów. Jedyna moja nadzieja w tych bakteriach żeby uwolnić się od gfo.
 6. Ło panie, zacny zbiornik. Korale aż z wody wychodzą Jak sobie radzisz z cyrkulacją przy takiej dżungli?
 7. Z montażem powinno być 8% chyba że inna firma montuje co sprzedaje. Ale to więcej do odliczenia Dopytaj dla pewności
 8. Jeśli to wersja premium fi 200 to jest to bardzo dobra oferta. Biorąc pod uwagę, że premium kosztuje ponad 4k sztuka ( bez montażu itp). Nie mam tej wersji (mam stop smog czyli model niżej), to szedlbym właśnie w to. Jeśli masz możliwość to bierz fakturę na firmę i po temacie.
 9. Nie da się zmierzyć jodu testami domowymi. Pytanie jeszcze jaki rodzaj jodu mierzy test kropelkowy.
 10. Z tego co wiem, dwa lata temu priorytet był co2, a modele które nie miały na wyposażeniu czujnika co2, priorytetem była wilgoć. Model standard nie posiada trybu auto.
 11. Stop smog steruje poprzez wilgotność, premium poprzez stężenie co2. Oczywiście mowa o trybach auto.
 12. To może zapytaj o model, który ustawia prędkość od poziomu co2? Bo to najbardziej u Ciebie daje się we znaki? Jak zrobią Ci ofertę, daj znać a ja spróbuję coś z tego o ile się uda.
 13. Upierdliwe w montażu w porównaniu do zwykłych zawiasów z domykaczem , ale efekt korodowania dużo niższy https://www.hpl24.pl/pl/p/Okucia-do-kabin-WC-zawias-tworzywo-sztuczne-czarny/201?gclid=CjwKCAjwoP6LBhBlEiwAvCcthOorP1dCAZg0Ycuooev_OHqLr3Mq3fqtgNTibhrl54c9toGhfoV3tBoCWpsQAvD_BwE Metal zatopiony w tworzywie
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.