Jump to content

dla syna

Szlachta Morska
 • Content Count

  2730
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Igor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bielsko-Biała
 • Akwarium
  Było cube 50x50x50 jest 80x60x50cm plus sump

Recent Profile Visitors

3785 profile views
 1. Jak obniżysz zasolenie to będzie bardzo nisko magnez. Według Ca i Kh to Mg należało by podbić. Żelazo bym zwiększył tylko o 1 krople. Fluor pozostał bym na 1 kropli (bez podmian go nie dozowałem i nic się przez rok nie działo. Zacząłem dodawac od tak, żeby coś było). Reszta tak jak piszesz. Często jest tak że jak coś brakującego zaczynasz dozować to inny pierwiastek wciąga jakby korale potrafily wraz z czymś coś bardziej konsumować. Ale wyniki bardzo ładne. Kwestia tylko doszlifowania, ale widzę że masz to opanowane. Brawo
 2. Dzięki, na innej przegladarce działa.
 3. Ok zaskoczyło. Musiałem zrobić to na innej przegladarce.
 4. Tylko tam można wpisać coś jedynie w pole uwagi (pomijam dane klienta). I cena się nie zmieniła. Jedyny rabat to 10% za zakup powyżej 1001zl. Trochę dziwne te promocje w PL.
 5. @Przemek w reefshop.pl cena po staremu. 3650 pln. To dotyczy wszystkich sklepów?
 6. dla syna

  Sump do oceny

  Ja mam dwie przegrody wklejone do dna i syf się nie zbiera. Wszystko zależy od przepływu i co kto chce tam zastosować. Uprzedzam, nie mam odpieniacza i lecę na ceramicę. Gdzieś po drodze znajduje się jeszcze węgiel. Napewno wykrzesał bym z tego sumpa przegrodę na dolewkę skoro taki sump się tylko u autora zmieści.
 7. dla syna

  Acropory pomór.

  Z Twoich opisów śmiem twierdzić że potas się skończył. Zwykle wygląda to tak że koral jest ok, potem widoczna utrata tkanki (chodźby tylko jej fragment) a koral umiera w niespełna tydzień. Ale tak jak pisałem wyżej, możesz prewencyjnie dozować, a docelowo po otrzymaniu wyników ustalisz dawkę co i ile czego.
 8. dla syna

  Acropory pomór.

  Poczekaj na icp. Jeśli chcesz już reagować to możesz dawać 2 krople potasu na dobę, 1 kropla jodu na dobę, 1 kropla molibdenu na dobę, 3 krople strontu na dobę i 2 krople żelaza na dobę. Dzięki takiemu dawkowaniu nie zrobisz krzywdy, a zaczniesz dostarczać odrazu coś czego mogło brakować. Jak tylko przyjdą icp można będzie zweryfikować co pacjenta boli. Dawkę napisałem na całość systemu prewencyjnie.
 9. dla syna

  Acropory pomór.

  Uważam że będą niskie wartości, a zmiana soli raczej nie miała wpływu żeby zaczęły padać korale przy dojrzałym i ustabilizowanym zbiorniku. Poprostu zbieg okoliczności.
 10. dla syna

  Acropory pomór.

  Jestem ciekawy wyników icp. Szczególnie interesują mnie metale (przede wszystkim molibden), jod, żelazo i potas.
 11. Czy zauważyłeś też że żerują asteriny na spsach? Czy tylko na zoa co jest powszechnie znane?
 12. Przy takiej ilości drobnego życia jest duże prawdopodobieństwo że drobnica zje całe cyjano
 13. Ja mam 80% Fiji i 20% produkt od af z racji tego że były równe jedną stroną i posłużyły za podstawy do całej konstrukcji. Ale gdybym miał możliwość to kupił bym Pukani. Uważam że to chyba najlepsza skała ale niestety niemal nieosiągalna.
 14. Szkoda że daleko mieszkasz (w Pl dalej się nie da hehe) bo mi szczepki się przewracają po zbiorniku
 15. Z telefonów najlepiej radziła sobie motorola. Efekt taki jakby ktoś filtry założył bo pod ledami nie było żadnych kłopotów. A sony z tym radzi sobie najgorzej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.