Skocz do zawartości
matheroz

Problem z Acaną i Favią

Rekomendowane odpowiedzi

Problem Acana i Favia

Problem zaczął się około tydzień temu, do tego czasu korale były w świetnej formie. Tak jak wspomniałem około tydzień z acany zaczęły wystawać najbardziej szpiczaste części szkieletu, to samo było z Favią. Na szkielecie pojawił się niewielki glon. Zauważyłem że Strigosus zaczął go skubać. Nie wiem czy wcześniej miało to miejsce ale raczej wątpie. W sobotę postanowiłem zrobić klatkę, żeby ryby nie miały dostępu do korali. Myślałem że trochę to pomoże ale dzisiaj po pracy wróciłem do domu i na favi był lekki biały nalot, taki "glut". Trochę brakuje mi już pomysłu. Może użyć Protect Dipa z AF ? Parametry w normie i stabilne, mierzone raz w tygodniu. W załączniku zdjęcia od najstarszych do dzisiejszych. Nalot na koralu do teraz się zmniejszył. A było już tak pięknie 1f642.png:) Dzięki za rady

2.jpg

1.jpg

Obraz może zawieraÄ: jedzenie i na zewnÄtrz

3.jpg

4.jpg

Akwa prowadzone na ballingu, leje fito, dodatkowo kropelki od AF no i jeszcze 1/2 razy w tygodniu podaję reef roids.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A światła albo umiejscowienia korali nie zmieniłeś?moja Favia podobnie zareagowała po zwiększeniu mocy Led, spaliło jej wierzch, najpierw biały nalot a później zanik tkanki. Na szkielecie glon... Pomogło przedmuchanie i zacienienie. Od tego czasu rośnie i powoli pokrywa odsłonięty wcześniej szkielet... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana miejsca miała miejsce :) ale było to kilka centów, myślę że nie miało to na nią wpływu ... Wczoraj wykąpałem ją w AF protect dip ... zobaczymy ... Przez noc nie zeszła tkanka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jakiś inny LPS jej nie sięgnął? Albo nawzajem się posmyrały. to mechaniczne uszkodzenia, może cos po nich przeszło albo spadły?

 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.