Jump to content

dadario

Szlachta Morska
 • Content Count

  2270
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląsk...
 • Akwarium
  Woda jest, skała jest, życie się rozwija...

Recent Profile Visitors

6975 profile views
 1. Przy takim litrażu to mała pompka typu pat mini aquaela i żeby rozbijała i mieszała co2... trochę strat będzie pewnie, ale inaczej bez większych gratów czy konieczności serwisowania ciężko.
 2. Jeśli planujesz filtrację czysto mechaniczną to zastanowił bym się w Twoim przypadku nad rollermatem... Oszczędność pracy, lepsza stabilność działania, mniejsza konieczność "poświęcania uwagi".
 3. @FREY co możesz powiedzieć w tym temacie?
 4. @twistman więc korzystając z okazji zaproponuję 3usprawnienia które moim zdaniem powinny delikatnie podnieść wartość użytkową Waszych reaktorów. 1. Sitko/kolanko lub podobny element który zmniejszy ryzyko zassania do pompy elementów zasypu.. 2. Licznik bąbelków podający mniejsze bąble (ja do oryginalnego włożyłem końcówkę z strzykawki do testów) mniejsze bąbelki cichsza praca. 3. Podłączenie zasilania w wodę przenieść na przeciwległą stronę tego kolanka. Zmniejszy to potrzebne miejsce wokół reaktora i zapobiegnie zaginaniu węża i problemach z jego prowadzeniem.
 5. Polecam wodorotlenek strontu. Średnio z rozpuszczalnością ale podbija również pH więc podwójny plusik.
 6. @mbrylski a zastanawiałeś się jak wpłynie Twój pomysł na dolewkę???
 7. Nie wiem ile lat ma mój reaktor... Kupiłem go z drugiej ręki... Dlatego też nie brał bym na pewniaka czy mój jest zgodny z oryginałem... Jest jeszcze @dale na pewno z tym modelem, dodatkowo jeśli dobrze pamiętam ma dosyć dobre kontakty z @twistman
 8. @Trurl niestety, drobniejsze fragmenty zasypu potrafi zassać. Ja tak niestety załatwiłem poprzedni wirnik (też był zwykły). Dlatego przy montażu nowej pompy (nowszy model AB o tej samej wydajności ale z mniejszym poborem prądu) zastosowałem to kolanko "na wszelki wypadek". Działa...
 9. Ja mam calc+ czyli ten mniejszy model. Mam pompę zwykłą AB z zwykłym wirnikiem. Natomiast z racji, że stosuję drobny grys w ramach ochrony wirnika, dodałem kolanko 45st , dzięki czemu zasysa wodę z kolumny spod samej pokrywy, przez co trudniej o zassanie kawałków skały.
 10. @JerzyB nie... co 10minut włącza się na 30sek
 11. Tak w ramach szerzenia się doświadczeniami... Mój kalkreaktor chodził bez serwisu 9miesiecy. Tylko dosypywanie CaOH i czyszczenie rurki podającej kw do zbiornika. Dzisiaj postanowiłem go wyczyścić. No i mały zonk. Wytarty dołek pod kapsułką mieszającą, oraz kapsułka już nie okrągła. Na ten moment dodałem dodatkowe dno z pokrywki od pasującego pojemnika i zobaczymy jak z trwałością. Ale i tak KW to dla mnie był dobry pomysł...
 12. Mija drugi tydzień bez refugium... No i szczerze mówiąc, nie myślałem że będzie tak dobrze. pH się ustabilizowało, tzn bez zwiększania dozowania nie spada poniżej 8,05, maks wieczorem to okolice 8,35. Z innych obserwacji, to przestało wywalać pyłem na szybach, oraz mam wrażenie, że korale pojaśniały. Przez ostatni czas zaliczyłem małą wpadkę z kH. Stary test zaniżał wyniki, ale przy okazji zlotu wyszło to na jaw, zmniejszyłem odciek z reaktora, kupiłem teścik i powoli schodzimy do okolic 8. (w szczycie wyszło 9,4). Ps. taka mała "elektryczna obserwacja'. Pobór prądu w nocy spadł z 0,6kWh na 0,4kWh.
 13. Ja już też gotowy do wylotu... Czekam aż Żonka wróci z pracy, przekazuję latorośle i pędzę...
 14. Kurde... Forum, FB, poczta pantoflowa a on się nie wyrobił... Luigi... Zapraszamy za rok w takim razie!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.