Skocz do zawartości

Historia edycji

matroxpl

matroxpl

8 minut temu, Yakaposhi napisał:

mam tylko XF Gyre 230 który jest do sterownika połączony, więc wole zacząć od góry. 

Powiem tak, moim zdaniem możesz spokojnie zacząć od zalania akwarium głównego. Ja jak przenosiłem się do większego to zalałem akwarium RODI, trwało to kilka dni więc też tam miałem odpalonego Gyre żeby się mieszało, na końcu sump. Odpaliłem cały obieg, wsypałem sól i tyle. Następnie wsypałem żywy piasek i co kilka dni podmieniałem kilka litrów na wodę ze starego akwarium. Po jakimś tygodniu wrzuciłem też kawałek żywej skały z tamtego akwarium. Po ok. miesiącu już przeniosłem wszystko. Dojrzewanie było mega łagodne, trochę okrzemków i tyle. Żadnych magicznych buteleczek nie lałem na tym etapie.

matroxpl

matroxpl

7 minut temu, Yakaposhi napisał:

mam tylko XF Gyre 230 który jest do sterownika połączony, więc wole zacząć od góry. 

Powiem tak, moim zdaniem możesz spokojnie zacząć od zalania akwarium głównego. Ja jak przenosiłem się do większego to zalałem akwarium RODI, trwało to kilka dni więc też tam miałem odpalonego Gyre żeby się mieszało, na końcu sump. Odpaliłem cały obieg, wsypałem sól i tyle. Następnie co kilka dni podmieniałem kilka litrów na wodę ze starego akwarium. Po jakimś tygodniu wrzuciłem też kawałek żywej skały z tamtego akwarium. Po ok. miesiącu już przeniosłem wszystko. Dojrzewanie było mega łagodne, trochę okrzemków i tyle. Żadnych magicznych buteleczek nie lałem na tym etapie.

matroxpl

matroxpl

2 minuty temu, Yakaposhi napisał:

mam tylko XF Gyre 230 który jest do sterownika połączony, więc wole zacząć od góry. 

Powiem tak, moim zdaniem możesz spokojnie zacząć od zalania akwarium głównego. Ja jak przenosiłem się do większego to zalałem akwarium RODI, trwało to kilka dni więc też tam miałem odpalonego Gyre żeby się mieszało, na końcu sump. Odpaliłem cały obieg, wsypałem sól i tyle. Następnie co kilka dni podmieniałem kilka litrów na wodę ze starego akwarium. Po jakimś tygodniu wrzuciłem też kawałek żywej skały z tamtego akwarium. Po ok. miesiącu już przeniosłem wszystko. Dojrzewanie było mega łagodne, trochę okrzemków i tyle.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.