Jump to content

matroxpl

Klubowicz
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław/Głogów
 • Zainteresowania
  .
 • Akwarium
  75x55x60 - 250L

Recent Profile Visitors

1122 profile views
 1. matroxpl

  MAXSPECT JUMP

  Tak, jest równo. Ale nadal nieco buczy, pomaga postawienie na niej plastikowego pojemnika z woda który ja dociska i częściowo przejmuje wibracje.
 2. matroxpl

  MAXSPECT JUMP

  Ostatnio staram się maksymalnie wyciszyć odgłosy akwarium, które stoi w salonie. Z tego powodu wyleciał odpieniacz Shurana i został zastąpiony przez Nyos Quantum, który miał być ultra cichy, ale jak się okazało, te odpieniacze mają problem z buczeniem powodowanym przez pokrywkę pojemnika (da się to na szczęście wyeliminować kładąc na niej coś ciężkiego). W kolejnym kroku chciałbym wymienić pompę obiegową. Nauczony historią z Nyosem, wolę zebrać więcej opinii. Większość osób wspomina tu o pompie 6k, ja od razu chciałbym kupić 12k żeby była wystarczająca jak przyjdzie czas na większy zbiornik, a cena nie jest jakoś znacząco wyższa, teraz musiałbym pracować pewnie na 1/3 mocy w 250l. Stąd moje pytanie, czy pompa w wersji 12k jest również taka ciccha, jak wygląda jej kultura pracy przy skręceniu na 1/3 i czy ktoś mógłby podać pobór mocy przy takim ustawieniu?
 3. Wsadzisz go do szafki i będzie ok, a jak nie to jeszcze ją wygłuszysz i tyle, ten dżwięk powietrza nie jest taki ciężki do zneutralizowania w szafce, dużo gorsze są drgania.
 4. Ja mam Ctenochaetus strigosus i przegania babkę kopiącą jak tylko ją zobaczy. Na szczęście jest na tyle szybka, że na razie do żadnego bezpośredniego starcia nie doszło.
 5. Nie mam pojęcia jak się nazywają ale mam ich co najmniej kilka w akwarium. Trochę urozmaicają wygląd skały
 6. Podstawa 40x30 i mniej niż 30l? To jaka ma być ta wysokość, 20cm? Zrób 30x40x40 i już coś będziesz mógł kombinować.
 7. Napisz konkretnie jakie to wymiary akwarium mają być
 8. Ja startowałem na reef salt i dalej jej używam, nie mam z nią żadnego problemu. Bardzo dobrze się rozpuszcza, nawet jak trochę się zbryli. Na start dałbym tylko Pro BioS. Wrzuć jakieś zdjęcia. Jak masz możliwośc to załatw sobie wodę z podmian, akwarium szybciej wystartuje i będzie lepszym starterem niż wszelkiego rodzaju magiczne buteleczki
 9. Jest spoko, pytałem o wymiar, bo na zdjęciu wygląda nieco wąsko, ale jak akwarium ma 70cm to na żywo pewnie jest glebia jak ci zabraknie miejsca na korale to zawsze masz pole manewru z prawej zeby coś dorzucic do skały, zapowiada się ciekawie
 10. Jakie są wymiary zbiornika? To już jest docelowe ułożenie skały?
 11. matroxpl

  RW-8 zJebao się

  Ok, też tak uważam, ale jednak jak już raz zawiodła to lepiej mieć do niej ograniczone zaufanie moja po czyszczeniu też zaskoczyła, a skończyło się brakiem cyrkulacji przez 3 dni i śmiercią 3 krewetek, a było to kilka dni po tym jak odżyła więc raczej jeszcze się zabrudzić nie zdążyła nawet.
 12. matroxpl

  RW-8 zJebao się

  To ja trochę jeszcze pesymistycznie Nawet jak pomogło to uważaj na nią i raczej bym jej już nie zostawiał jako jedynej w akwarium, moja też miała momenty, że wracała do siebie, a w końcu padła całkiem jak mnie 3 dni w domu nie było, było to małe akwarium bez sumpa więc zrobiło się nieciekawie bez żadnej cyrkulacji.
 13. matroxpl

  RW-8 zJebao się

  Chodzi o taką siatkę: https://www.coralhouse.pl/maxspect-gyre-siatka-ochronna-na-maxspect-gyre-xf-230~p83598
 14. matroxpl

  RW-8 zJebao się

  Nie mam jej, jedynie zaproponowałem jako alternatywę wartą zainteresowania się zanim podejmie decyzje, bo naczytałem si o niej dość dużo dobrego. Ja mam Maxspect Gyre 230, akurat ze ślimakami nie mam problemu, ale tam do zestawu dodawane są nakładki w formie siatki z tego o pamiętam, one powinny załatwić sprawę. Same łopatki też podobno jakoś ta usprawnili w stosunku do poprzedniej serii, ale nie wiem czy to przez to nigdy nie miałem tam odbijających się ślimaków, czy u mnie po prostu omijają falownik
 15. matroxpl

  RW-8 zJebao się

  Zainteresuj sie jeszcze Glamorca Gyre, to jest sprzęt na licencji Maxspecta i cenowo niewiele się różni od kopii Jebao.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.