Skocz do zawartości

Historia edycji

jacgues

jacgues

Cześć, mam kilka pytań skierowanych do osób posiadających refugium z makroalgami, algae scruber lub reaktor glonowy.

1. Czy suplementujecie jakieś dodatkowe związki (jak chociażby żelazo), aby pobudzić wzrost alg i wykorzystać więcej ich potencjału w kontekście wybierania nutrientów z wody?
2. Jak wydajnie sprawdzają się u was te systemy? Czy są wystarczające do tego, by przy nieoszczędnym karmieniu mrożonkami mieć bardzo niskie poziomy nutrientów lub wręcz zerowe?
3. Czy zauważacie jakieś inne benefity ich stosowania? Jakie? Np. możliwość karmienia ryb makroalgami, rozwój mikro życia, które też zjadają ryby, oczyszczenie wody z innych związków.
Domyślam się, że na pewno wymienicie stabilizację pH. 
4. Czy np. taki reaktor glonowy jest w stanie usunąć z wody także inne zanieczyszczenia organiczne i faktycznie bardzo pomóc tym samym w uniknięciu lub ograniczeniu podmian wody?
5. Czy może wręcz zastąpić węgiel aktywny? (spotkałem się z taką teorią, ta akurat wydaje mi się nieco na wyrost).

jacgues

jacgues

Cześć, mam kilka pytań skierowanych do osób posiadających refugium z makroalgami, algae scruber lub reaktor glonowy.

1. Czy suplementujecie jakieś dodatkowe związki (jak chociażby żelazo), aby pobudzić wzrost alg i wykorzystać więcej ich potencjału w kontekście wybierania nutrientów z wody?
2. Jak wydajnie sprawdzają się u was te systemy? Czy są wystarczające do tego, by przy nieoszczędnym karmieniu mrożonkami mieć bardzo niskie poziomy nutrientów lub wręcz zerowe?
3. Czy zauważacie jakieś inne benefity ich stosowania? Jakie? Np. możliwość karmienia ryb makroalgami, rozwój mikro życia, które też zjadają ryby, oczyszczenie wody z innych związków.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.