Skocz do zawartości
meyger

Osad na szybach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie. I znów mam problem. Sprawa dotyczy osadu na szybach, jest biały i muszę czyścić szyby 2-3 razy dziennie. Przy czyszczeniu robi się coś takiego jak dymek ( pyłek). Jaka to może być przyczyną i jak z tym walczyć. Zbiornik 64l, kaskada fzn 3, w środku matrix, microbe na krzemiany, wara, węgiel. Dodatkowo odpieniacz z skimmer hydor. Lampa sirius nano slim 40. Skala to konstrukcja z seafrags. Białej przy starcie był żywy i woda z działającego zbiornika. Ale start był 4 miesiące temu jak coś.

Obsada to 10 maluch miekasów, 2 błazny, 15 ślimaków w tym 2 turbo, brzydal, krewetka czyszcząca, babka.

Podmiany co tydzień na soli Aquaforest SEA SALT. I przy każdej podmianie nakrętka bakterii stabiliti

Testy.

pH 8

Kh 9,3

Po4 0

Nh3 pomiędzy 0 a 0,15

No3 0.25

NO2 0

Zasolenie 1.25

Temperatura 26 stopni

Może coś nie tak robię ???

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo bakterii?  za: duża szybkość namnażania, oraz biały kolor


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku napisałeś że niedawno glony zeszły. Biorąc pod uwagę że masz jeszcze świeży zbiornik (trochę dojrzewanie się opóźniło), efektem może być film bakteryjny na szybach pomieszany z fitoplanktonem. Czyli jednym słowem wszystko "buzuje". Ja bym się wstrzymał z jaką kolwiek interwencją i prowadził zbiornik jak do tej pory. Jedynie sól bym zmienił z sea na reef skoro masz lpsy. Ale tylko na zasadzie standardowych podmian. Zbiornik się stabilizuje nawet przez rok. To że cykl azotowy się zamknął, nie oznacza że dojrzewanie się skończyło. Cierpliwości i miłego oglądania burzliwych zmian. 

Ps zrób testy Ca, Mg i Kh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację. Czekam dalej i będę czyścić szyby [emoji6] zobaczymy co dalej będzie..

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2019 o 05:13, meyger napisał:

 

Witajcie ponownie. I znów mam problem. Sprawa dotyczy osadu na szybach, jest biały i muszę czyścić szyby 2-3 razy dziennie. Przy czyszczeniu robi się coś takiego jak dymek ( pyłek). Jaka to może być przyczyną i jak z tym walczyć. Zbiornik 64l, kaskada fzn 3, w środku matrix, microbe na krzemiany, wara, węgiel. Dodatkowo odpieniacz z skimmer hydor. Lampa sirius nano slim 40. Skala to konstrukcja z seafrags. Białej przy starcie był żywy i woda z działającego zbiornika. Ale start był 4 miesiące temu jak coś.

Obsada to 10 maluch miekasów, 2 błazny, 15 ślimaków w tym 2 turbo, brzydal, krewetka czyszcząca, babka.

Podmiany co tydzień na soli Aquaforest SEA SALT. I przy każdej podmianie nakrętka bakterii stabiliti

Testy.

pH 8

Kh 9,3

Po4 0

Nh3 pomiędzy 0 a 0,15

No3 0.25

NO2 0

Zasolenie 1.25

Temperatura 26 stopni

Może coś nie tak robię ???

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja osobiście zastosowałem ozon  ,jedkak mój zbiornik miał już ponad rok , godzina stosowania i odpieniacz pozbył się raz na dobrze tego nalotu bakteryjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon. A można bardzie treściwe wytłumaczenie. I jakiś namiar ??? Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie uroki małego zbiornika ....niestety zawsze będzie coś nie tak ,male wahniecie parametrów i to  powróci ,ciężko utrzymać mały zbiornik stabilnie


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie uroki małego zbiornika ....niestety zawsze będzie coś nie tak ,male wahniecie parametrów i to  powróci ,ciężko utrzymać mały zbiornik stabilnie
Zgadzam się z tym. Osadu już nie ma. Ale jest inny problem, na szczescie prosty w wyeliminowaniu. [emoji16] Mały zbiornik [emoji23][emoji23][emoji23] no to powiem tak, jest już zakupiony 60x60x60 szafka zrobiona czeka na odbiór u znajomego. Wszystko się kompletuje. Na pytanie dlaczego nie wystartowałem tak od razu. Odpowiadam. Żona !!!![emoji23][emoji16][emoji23][emoji16][emoji23] Która jeszcze nie wie co się dzieje w piwnicy[emoji16] ale już nie długo będzie przeprowadzka. A teraz jak na razie metoda nauka i eliminacja błędów na przyszłość.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.