Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?

ICP bada skład pierwiastkowy próbki. Jeśli tylko probówka jest szczelna, to choćby i rok leżała, to się skład pierwiastkowy nie zmieni. Może skisnąć woda w środku, ale wapnia, magnezu i całej reszty nie ubędzie ani nie przybędzie. No, może jakieś zupełnie śladowe pierwiastki radioaktywne się rozpadną, jak już ktoś bardzo w szczególiki by się chciał bawić:-) No ale takich pierwiastków ICP nie bada.

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła

Może listonosz awizo im zostawił;-) Na poważnie, obstawiam pocztę w tym przypadku. Ostatnio paczka wysłana do mnie pocztexem leżała przeszło tydzień na poczcie już w moim mieście. Normalnie na ich stronie mogłem sobie przeczytać wszystko, kiedy przez kolejne punkty przechodziła, kiedy na "moją" pocztę dotarła, o awizowaniu nic nie było, ale paczki nie przynosili. Podobno straszne braki kadrowe poczta ma i nie ma komu paczek nosić. Z innych humorystycznych historii z pocztą, to ostatnio się przemeldowałem, a w związku z tym prawo jazdy wymieniałem. I oczywiście "stary" powiat do "nowego" dokumentację wysyłał, oczywiście pocztą polską. No i oczywiście dokumenty się zgubiły:-) Jedni wysłali, do drugich nie doszło, efekt - 3 miesiące trwała wymiana prawka.

Słony leszcz

Słony leszcz

1 godzinę temu, lapsiak84 napisał:

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?

ICP bada skład pierwiastkowy próbki. Jeśli tylko probówka jest szczelna, to choćby i rok leżała, to się skład pierwiastkowy nie zmieni. Może skisnąć woda w środku, ale wapnia, magnezu i całej reszty nie ubędzie ani nie przybędzie. No, może jakieś zupełnie śladowe pierwiastki radioaktywne się rozpadną, jak już ktoś bardzo w szczególiki by się chciał bawić:-)

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła

Może listonosz awizo im zostawił;-) Na poważnie, obstawiam pocztę w tym przypadku. Ostatnio paczka wysłana do mnie pocztexem leżała przeszło tydzień na poczcie już w moim mieście. Normalnie na ich stronie mogłem sobie przeczytać wszystko, kiedy przez kolejne punkty przechodziła, kiedy na "moją" pocztę dotarła, o awizowaniu nic nie było, ale paczki nie przynosili. Podobno straszne braki kadrowe poczta ma i nie ma komu paczek nosić. Z innych humorystycznych historii z pocztą, to ostatnio się przemeldowałem, a w związku z tym prawo jazdy wymieniałem. I oczywiście "stary" powiat do "nowego" dokumentację wysyłał, oczywiście pocztą polską. No i oczywiście dokumenty się zgubiły:-) Jedni wysłali, do drugich nie doszło, efekt - 3 miesiące trwała wymiana prawka.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.