Jump to content

Słony leszcz

Klubowicz
 • Content count

  1797
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Czarek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Grodzisk Mazowiecki
 • Akwarium
  35x35x40 (49l)

Recent Profile Visitors

2197 profile views
 1. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  czasu to teraz wszyscy mają nadmiar. Mój temat cały czas ten sam. Nic nie zdechło, żadnych plag, szczepek nie wystawiam, to i pisać nie ma o czym. Sorry, ale tak to oceniam, robienie gruntu pod podbijanie cen w celu "odkucia się". Na szczerość z mojej strony zawsze możesz liczyć Zaczynasz temat "koronawirusowy" i dziwisz się, że zdryfował z kierunku wątków koronawirusowych. W zasadzie wszystko dryfuje obecnie w tym kierunku, bo nie ma drugiej istotniejszej sprawy na horyzoncie obecnie i ludzie tym żyją.
 2. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Temat był z , to i dalsza dyskusja w tymże samym tonie. Nie przesadzaj. Z resztą, i tak to wszystko się wytnie
 3. Słony leszcz

  Projekt budowy lamp LED 250W, 430W, 530W i 750W

  Ot - liczba, jedna stronka taką podaje. Ale to nie o konkretną liczbę chodzi, co raczej o fakt, że to nie są żarty. O podejściu Niemców do tematu pisał jakiś czas temu @elespero , imprezy na urodziny i te sprawy. Wtedy myślałem, że Polacy bardziej światli są, ale niestety to było wtedy tylko.
 4. Słony leszcz

  Projekt budowy lamp LED 250W, 430W, 530W i 750W

  No ni hu hu nie mam jak tego zweryfikować, a poza tym, co mi to da? Siedzę w domu i liczę (żeby nie powiedzieć, modle się, bo to passe), że mnie i moich bliskich nie trafi
 5. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Nie bardzo rozumiem, co Cię trafia? Jak nie masz żyłki hazardzisty (jak ja nie mam) to idziesz na etat do korporacji, robisz dobrze szefowi i się nie martwisz. Bycie "szefem" też kosztuje, choć ma też i plusy. Fakt, że to co się dzieje to sytuacja trochę nadzwyczajna, ale te klika miesięcy to każdy myśląc w miarę człowiek powinien przetrzymać na zaskórniakach. Na pocieszenie dla Ciebie to ja też od 2 dni bezrobotny jestem, bo sobie wymyśliłem zmianę pracy, a nie przewidziałem wirusa, ale nie płaczę i nie robię w portki. Życie.
 6. Słony leszcz

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  No niestety, to wszystko prawda co piszesz... Lekarze robiący na indywidualnej działalności w normalnych przychodniach, a nie własnych praktykach (nie idziesz do pracy = nie ma kasy na zakupy i kredyt = lekarz z koronką przyjmuje pacjentów), pielęgniarki na 3 etaty... Oczywiście że to kwestia sytemu, i niestety to całe kilkudziesięcioletnie g. teraz wychodzi na wierzch. Facet, ja nawet zdaję sobie sprawę jakoś tam, jak przeje...na jest teraz Twoja praca. Znajomy koleś kupił synowi - ratownikowi jakąś tam przyłbicę na 5 stów i zapas maseczek i rękawiczek. Ile ojców ratowników nie ma kasy na taki prezent? Ja, jako obywatel i poniekąd sponsor mogę mieć tylko nadzieję, że (kiedyś, już po całej akcji z koroną) wreszcie ktoś zauważy ten syf i wreszcie zrobi porządek. Trzymaj się zdrowo
 7. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Też dobrze powiedziane:-) Ja tam ogolnie cięty jestem na naszych januszy biznesu, ale trzeba przyzać też, łatwo to im nie będzie.
 8. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Żółtki to już od dawna idą w górę. A co do okazji... podobno są goście, co się w mundury ochrony terytorialnej przebierają i kasę od dziadków wyłudzają, że niby im zakupy zrobią... także, khmmm, cwaniak się zawsze znajdzie. Tym ważniejsza jest nasza postawa, ludzi co mają działające baniaki i poza solą to tak na prawdę nic im nie jest niezbędne, żeby tępić nieuczciwych graczy. Bo na świeżakach, co zapłacą stówę za braireum może i jest kasa, ale się nikt z tego nie utrzyma, sklepy utrzymują się właśnie z klientów kupujących sól, pokarmy, balinga, wymieniających sprzęt itd.
 9. Generalnie, żaden ślimak Ci piachu nie ogarnie. W małym zbiorniku to albo konkretna cyrkulacja, albo odmulacz czy tam przedmuchiwanie piachu pipetą. Choć u Ciebie to od biedy się zmieści babka kopiąca. Nasarius, tak samo jak babylonia to lenie, wychodzą z piachu tylko jak poczują pokarm, ale przydają się jako grabarze - idealnie sprzątają padłe zwierzaki.
 10. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Dooookładnie:-) Dlatego właśnie @Beti, myślałem że Ty nie sklepowa... Ale spoko, ludzie kasy nie będą mieli, to sobie takie spekulacje można żartem brać:-)
 11. Słony leszcz

  Mikroskop do badania bakterii / fitoplanktonu

  Kurde, ja to żaden ekspert. Sam się w brodę drapię, bo bym chciał, a nie wiem co warto. Cena spoko, marka też w miarę ok.Choć gatunków fito pewnie pod tym nie rozróżnisz. Masz dzieciaki, to tak czy inaczej nie będzie kasa w błoto - krwinki i komórki cebuli będzie widać
 12. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Żeby nie było, to zachęcam wszystkich co maja potrzeby i kasę wolną, do zakupów, co by poratować tę naszą branżę. No ale nie przesadzajmy też...
 13. Słony leszcz

  Projekt budowy lamp LED 250W, 430W, 530W i 750W

  I bardzo dobrze, brawa dla nich. Dzięki temu szybciej wrócimy do normalności. No niestety też się zgodzę. Wszyscy się staramy, żeby nie mieć u siebie 84,600 zakażonych, bo o ile Niemcy to może i ogarniają, to u nas to będzie śmierć na ulicy niestety. Ale... jeszcze będzie normalnie... i będziemy znów dyskutować na BEZ i Z:-)
 14. Słony leszcz

  Mikroskop do badania bakterii / fitoplanktonu

  @Nik@ ja co ci mogę podsunąć co najwyżej teleskopy.pl, choć za 2 stówy to chyba nie zwojujesz za wiele. Co do powiększenia - prawie żaden (chyba) mikroskop nie ma płynnej regulacji powiększenia (zoomu). Powiększenie mikroskopu to ogniskowa obiektywu x ogniskowa okularu, a to są konkretne wartości. "Wyciąg z moczu" to jest olejek imersyjny, i jak chcesz konkretnie obserwować fito, to bez tego raczej trudno. Ale generalnie polega to na tym, że kapiesz kroplę pomiędzy szkiełko i soczewkę obiektywu, i już:-) Co do zdjęć - są przystawki, które montujesz zamiast okularu, teraz to chyba już wszystkie hd. No ale wiadomo - kolejna kasa niestety.
 15. Słony leszcz

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Jak dla mnie, to trochę robienie gruntu:-) Chleb jest, piwo jest, proszek do prania jest, to czemu sól ma podrożeć? Że sklepy z morszyzną mają ciężki okres? Każdy ma ciężki okres obecnie. Akurat sklepy morskie to miały możliwości zachodować sadełka na ciężkie czasy, więc nie przesadzajmy. A że chwilowo będzie posucha z rybami... jak zaczynałem 2 lata temu też jakiś przestój był, potem ban na Indonezję, a jakoś tam ludzie ciągle baniaki stawiają nowe. Raczej się bym spodziewał przeciwnej tendencji, bo ludziom po kieszeni uderzy, pewnie trochę będzie baniaków likwidowanych (=sprzedawanych okazyjnie), mniej kasy na zakupy w sklepach, to może wreszcie jakaś prawdziwa konkurencja się zacznie w branży.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.