Skocz do zawartości

Historia edycji

eXo

eXo

W poprzednim akwarium małego Kessila doświetlałem białą świetlówką Marine i wizualnie było bardzo słabo...białe światło było na tyle dominujące, że nawet kręcenie Kessilem nic nie pomagało, stąd też nie brałem jej nawet pod uwagę.

Co do połaczenia dwóch rozmiarów świetlówek to też nad tym myślałem, tyle że będzie to rozwiązanie prawie 2x droższe (2 zestawy AquaLux), z większą ilością kabli do upchania.

9 minut temu, rumik21 napisał:

pierwsza opcja 2x39W powinna wejść na styk w korone 850mm świetlówka + oprawki bryzgoszczelne. Nie przeszkadza że będzie komin oświetlać a zawsze to więcej światła niż 24W 

z barwy najlepiej używki i pokombinować jak lubisz niebiesko 2x blue plus :)

Mierzyłem i 2x39W wejść wejdzie - w koronie mam równo 90cm miejsca. Moje wątpliwości były bardziej odnośnie komina, nad którym będzie się "marnowało" część światła i które chyba szybciej zacznie zarastać różnymi glonami.

Czyli Purple plus lepiej odpuścić?

eXo

eXo

W poprzednim akwarium małego Kessila doświetlałem białą świetlówką Marine i wizualnie było bardzo słabo...białe światło było na tyle dominujące, że nawet kręcenie Kessilem nic nie pomagało, stąd też nie brałem jej nawet pod uwagę.

Co do połaczenia dwóch rozmiarów świetlówek to też nad tym myślałem, tyle że będzie to rozwiązanie prawie 2x droższe, z większą ilością kabli do upchania.

1 minutę temu, rumik21 napisał:

pierwsza opcja 2x39W powinna wejść na styk w korone 850mm świetlówka + oprawki bryzgoszczelne. Nie przeszkadza że będzie komin oświetlać a zawsze to więcej światła niż 24W 

z barwy najlepiej używki i pokombinować jak lubisz niebiesko 2x blue plus :)

Mierzyłem i 2x39W wejść wejdzie - w koronie mam równo 90cm miejsca. Moje wątpliwości były bardziej odnośnie komina, nad którym będzie się "marnowało" część światła i które chyba szybciej zacznie zarastać różnymi glonami.

Czyli Purple plus lepiej odpuścić?

eXo

eXo

W poprzednim akwarium małego Kessila doświetlałem białą świetlówką Marine i wizualnie było bardzo słabo...białe światło było na tyle dominujące, że nawet kręcenie Kessilem nic nie pomagało, stąd też nie brałem jej nawet pod uwagę.

Co do połaczenia dwóch rozmiarów świetlówek to też nad tym myślałem, tyle że będzie to rozwiązanie prawie 2x droższe, z większą ilością kabli do upchania..

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.