Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Hej,

Za 10 dni wymarzony wyjazd na rafę, kierunek Marsa Alam. Zaczęłam czytać poradniki, ale chciałabym też poprosić o tipy od osób, które są obeznane.

Hotel El Malikia Abu Dabbab, all inclusive

Celem jest odpoczynek i nurkowanie. Jadę z bardzo fajna grupa płetwonurków i instruktorem, z którymi robiłam kurs, więc nie będę sama. Czy uda się zrealizować nurkowania, nie wiem, czasem dopada mnie jakiś atak paniki pod wodą, ale spróbuję.

Proszę o porady wszelkiej maści. Co warto ze sobą zabrać w listopadzie, co się nie przyda. Co wolno przewozić, czego nie, jak się zachowywać względem miejscowych, czym płacić, ile gotówki jakiej waluty zabrać na tydzień, poza opłatami za nurkowania i wizę, jak z płatnościami karta (mam świeżo załatwionego  revoluta, jeszcze nie używany) i dostępem do internetu (raczej jest w hotelach, a jak nie, to czy można kupić kartę na miejscu?), gniazdka w sieci jak u nas (wiem tylko że napięcie 220) czy jakieś adaptery potrzebne, itd.

Na razie wiem:

- paszport ważny minimum pół roku

- uważać na leki, jakie się wwozi, nie wolno przywozić środków przeciwbólowych na bazie tramadolu, grozi pierdlem

- max 250 sztuk papierosów, litr wódki lub chyba 5 piw. 

- trzeba mieć drobne euro czy dolary na napiwki.

- nie wolno zabrać z plazy  nawet pustej muszelki na pamiatke, ale czy można kupić i zabrać?

O piwo chyba się nie muszę martwić mam nadzieję że się zawiera w cenie all inclusive :D

Reczniki mam nadzieję też, żeby nie wozic. Może ktoś był w tym hotelu i ma jakieś ciekawe informacje?

 

 

Nik@

Nik@

Hej,

Za 10 dni wymarzony wyjazd na rafę, kierunek Marsa Alam. Zaczęłam czytać poradniki, ale chciałabym też poprosić o tipy od osób, które są obeznane.

Hotel El Malikia Abu Dabbab, all inclusive

Celem jest odpoczynek i nurkowanie. Jadę z bardzo fajna grupa płetwonurków i instruktorem, z którymi robiłam kurs, więc nie będę sama. Czy uda się zrealizować nurkowania, nie wiem, czasem dopada mnie jakiś atak paniki pod wodą, ale spróbuję.

Proszę o porady wszelkiej maści. Co warto że sobą zabrać w listopadzie, co się nie przyda. Co wolno przewozić, czego nie, jak się zachowywać względem miejscowych, czym płacić, ile gotówki jakiej waluty zabrać na tydzień, poza opłatami za nurkowania i wizę, jak z płatnościami karta (mam świeżo załatwionego  revoluta, jeszcze nie używany) i dostępem do internetu (kj Est w hotelach, czy można kupić kartę na miejscu?), gniazdka w sieci jak u nas (wiem tylko że napięcie 220) czy jakieś adaptery potrzebne itd.

Na razie wiem:

- paszport ważny minimum pół roku

- uważać na leki, jakie się wwozi, nie wolno przywozić środków przeciwbólowych na bazie tramadolu, grozi pierdlem

- max 250 sztuk papierosów, litr wódki lub chyba 5 piw. 

- trzeba mieć drobne euro czy dolary na napiwki.

- nie wolno zabrać z plazy  nawet pustej muszelki na pamiatke, ale czy można kupić i zabrać?

O piwo chyba się nie muszę martwić mam nadzieję że się zawiera w cenie all inclusive :D

Reczniki mam nadzieję też, żeby nie wozic. Może ktoś był w tym hotelu i ma jakieś ciekawe informacje?

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.