Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tak jak ja, masz inną wersję keypada, spróbuj z takimi parametrami w programie

if (adc_key_in < 50) return btnRIGHT;

if (adc_key_in < 195) return btnUP;

if (adc_key_in < 380) return btnDOWN;

if (adc_key_in < 555) return btnLEFT;

if (adc_key_in < 790) return btnSELECT;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator pomaga, trafialem na piszczace zarowno od Darelteka jak i mrElektronika

Przekaz myśli zakończony sukcesem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kondensator dobrałeś? Podłączyłeś jeden przy zasilaczu czy przy każdym driverze?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000uF na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli problem wciąż jest aktualny napisz coś więcej co wciskasz i jak (wiem że brzmi to lekko idiotycznie ale ciężko orzec coś na odległość...)

Próbuje wejść w menu naciskając przycisk select, ale na 20 moich przyciśnięć uda się tylko raz. Jak już uda mi się wejść w menu to przyciski right, up i down działają dobrze natomiast przycisk left reaguje jako down, a select powoduje wyjście z menu.

@zygi po południu spróbuje jeszcze Twoją rade, ale zastanawiam się czy czasem płytka nie jest walnieta.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja obstawiam to co pisal BSOD czyli zle dobrane parametry przyciskow. To dosyc powszechny problem.

Moje kondki jeszcze nie przyszly ale dzis powinny byc wiec w weekend bede testowal, ja zamowilem 2200uF.

by Lumia 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie tak jak ja, masz inną wersję keypada, spróbuj z takimi parametrami w programie

if (adc_key_in < 50) return btnRIGHT;

if (adc_key_in < 195) return btnUP;

if (adc_key_in < 380) return btnDOWN;

if (adc_key_in < 555) return btnLEFT;

if (adc_key_in < 790) return btnSELECT;

@zygi dzięki serdeczne za pomoc. Na podanych przez Ciebie wartościach przyciski działają już normalnie.

@nanorafa szacunek za projekt :)

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się Cieszę.

Moja lampa przechodzi modernizację - przybędą jej 3 dodatkowe kanały (420nm, 470nm, 650nm) więc obczyszczę program ze śmieci :), będzie już gotowych 5 kanałów i dodane sterowanie zasilaczem (poprzez przekaźnik), żeby nie ciągnął prądu w nocy na daremno :)... To pozwoli za jednym zamachem sterować też światłem nad refugium, albo nocnym nad zbiornikiem.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze dodał pomiar temperatury radiatora i sterowanie wentylatorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z temperaturą to jest tak że kupiłem rok temu sondy i leżą sobie w szufladzie, a w międzyczasie nabyłem po prostu jeden wiatrak o średnicy, 18cm, który kręci się niesłyszalnie i pięknie chłodzi radiator. Niestety sterowanie wiatraka kradnie jeden pin PWM... No ale można to zrobić dla dobra ludzkości :).

Z innej beczki wydaje mi się że ktoś już to dorobił do tego programu ale się nie podziałkował... hę? Kto?

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie :smiling:

Wcześniej myślałem że fajnie by było mieć sterowanie PWM wentylatora ale pomyślałem że to jest trochę pomysł bezsensu bo jak ktoś ma radiator który nie da rady w pasywce to ile czasu będzie chodził na mniejszych obrotach niż normalna praca(czyli czas w jakim lampa tez chodzi na wartościach docelowych)? Pewnie tylko tyle co wschód/zachód w lampie.

Chyba że ktoś chce tak że wentyl rozkręca się, schładza radiator i zatrzymuje się ale komfort czegoś takiego jest raczej wątpliwy.

Jak już koncert życzeń jest to mi brakuje funkcji włączenia ręcznego lamp :sweat: albo chociaż jednego kanału(bo w nowej wersji jak będzie sterowanie refugium to może troszkę skomplikować kod) tak aby móc włączyć lampę w dowolnym momencie na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to takie coś działa, jak lampa jest wyłączona trzeba wciskać klawisz Up wówczas diody będą rozjaśniać się o 1%. Klawisz Down odwrotnie. Zresztą spróbować samemu. Akurat jest dobra pora, u mnie lampa właśnie przygasa :)

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy totalny laik w dziedzinie programowania czyli ja :) prosi o pomoc :) Chcę rozszerzyć menu o dwie pozycje on/off do włączania/wyłączania T5 o danych godzinach. Wiem, że nanorafa przygotował soft pod taką możliwość, ale dla mnie to jest czarna magia i nijak nie mam pojęcia jak to zrobić. Do tego potrzebuje, żeby w momencie włączania kanałów led, białego i niebieskiego w momentach KANAŁ xx START na dodatkowych pinach np. 12 i 13 pojawiał się stan HIGH i żeby znikał przy KANAŁ xx STOP. Niestety moja lampa led tego wymaga, żeby się wogóle włączyła. Mam nadzieję, że w miarę sensownie to nakreśliłem i znajdzie się ktoś kto mi pomoże :)

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kanałów led?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa led dwukanałowa (biały i niebieski) na dwóch osobnych zasilaczach. Każdy z nich potrzebuje dodatkowego impulsu, żeby najpierw się włączyć, a dopiero później można sterować jasnością. Dlatego chcę te impulsy wyciągnąć na dodatkowych pinach z arduino.

edit:

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Próbuje dogadać się z wujkiem Google, ale niestety nie dajemy rady :wallbash:

Jeżeli trzeba mogę się oczywiście odwdzięczyć.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, toż przecież napisałem że będzie :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złożyłem sterowniczek led na arduino mega i wynik problem prawdopodobnie z rtc sekundy lecą jak szalone, w ciągu godziny potrafi zegar przesunąć się o 3 godziny filmik. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zegar użyłeś?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam ds1307. Problem jest z kwarcem przegrzałem pady i wygląda na to że jest ok choć na 2 godziny spieszy się jakieś 20 sekund.Troszkę dużo jak na rtc . Chyba kupie drugi układ żeby porównać stabilność taktowania.

Jeszcze jedno pytanka jak ustawić ściemnianie mino ustawień na np 4 minuty odłącza zasilanie na pinach bez płynnego zejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnim punktem w menu dla kanału jest "Stop" gdzie ustawia się jakąś godzinę. Musisz policzyć czy godzina startu kanału (Start) + ilość minut rozjaśniania + ilość minut trwania ("Trwanie") + ilość minut ściemniania nie daje godziny późniejszej niż ta ustawiona w "Stop". Parametr stop wyłącza kanał w pinezkę i się nie zastanawia co jest ustawione wcześniej i szlus :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . Jak uzyskać włącznie np przekaźników o określonej godzinie? Z c+ jestem cienki, z racji zawodu pracowalem glownie na plc a arduino skusilo mnie ceną. Na siemens s7-200 mam obecne akwarium z powodu zmiany oświetlenia na led chłodzonych woda chcialbym zalanczac pompe do obiegu led i pare innych bajerów

Edytowane przez tczrasz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeden kanał ustawić tak: moc min na 0%, max 100%, końcowa 100%. Rozjaśnianie i ściemnianie 0 minut. Powinno dać wysoki stan na dany pin i pozwolić sterować przekaźnikiem (poprzez tranzystor).

Albo z innej beczki przygotowuję program, który załącza przekaźnik - do sterowanina zasilaczem :)... Właściwie już jest ale go jeszcze nie wyprubowałem w boju...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z tym sciemnianiem nie wychodzi startuje o 8:00 daje rozjasnianie 180 mniut + trwanie 600 minut + sciemnianie 60minut

I koniec na 22:00 co daje sumarycznie 14 godzin. Przestawiajac czas na 20:55 gdzie wedlug wyliczen od 21:00 powinno zaczac sie przygasanie nic sie nie dzieje a o zadanej godzinie 22 00 wylancza sie sie ze 100%

Sarki zapomnialem o mocy konxowej , wszytko dziala jak trzeba dzieki;-)

Co do nowego programu to jestem zainteresowany na testy

Edytowane przez tczrasz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanorafa podłączyłem tak jak pisałeś wyżej tylko że na przekaźnikach teraz działa to na odwrót tzn. Jak moc jest na 0% to jest włączony a na 100% wyłączony idzie to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nanorafa podłączyłem tak jak pisałeś wyżej tylko że na przekaźnikach teraz działa to na odwrót tzn. Jak moc jest na 0% to jest włączony a na 100% wyłączony idzie to jakoś zmienić?

Przekaźniki powinny mieć przynajmniej trzy pary styków, jedna para na wejście a dwie pozostałe pary, zamiennie, na wyjście. Czyli w tej sytuacji musisz podłączyć się do drugiej pary. Co to za przekaźniki?

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.