Jump to content

nanorafa

Klubowicz
 • Content count

  895
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

3671 profile views
 1. Ten konkretny obywatel wykosił wszelkie zoa za młodu
 2. nanorafa

  Wpływ akwarium morskiego na zdrowie - Człowieka

  Taka ciekawostka: https://www.newscientist.com/article/dn6953-coral-reefs-create-clouds-to-control-the-climate/ https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Siarczek_dimetylu http://m.twojapogoda.pl/wiadomosci/108753,koralowce-potrafia-manipulowac-pogoda
 3. nanorafa

  Opinie nt soli Red Sea Salt

  Podstawowa "niebieska" jest bardzo dobra do SPSów . Ogólnie dobra sól (żeby nie powiedzieć bardzo dobra)
 4. nanorafa

  Kranówka, aqwa bez pienidła

  Zrób zdjęcie tego akwa i wrzuć na forum, zobaczymy co tam mają.
 5. nanorafa

  Balling - jak skorygować parametr?

  Poszukaj po forum informacji o wapniu, znajdziesz wypowiedzi m.inn. Seba (taki trop [emoji4]) na temat wpływu stężenia Ca na SPSy. Co do częstości testów można je robić też codziennie, ale jeśli nie dzieje się coś niezwykłego w baniaku, jak np. instalcja reaktora zamiast ballinga, to w zupełności wystarczy zrobić badanie raz na tydzień (ja robię raz na miesiąc LOL). Uzyskuje się przede wszystkim wiarygodniejsze wyniki i można wyciągnąć jakieś sensowne wnioski na temat konsumpcji. Natomiast poziom kH można bezpiecznie podnieść o 0.5 stopnia dziennie.
 6. nanorafa

  Balling - jak skorygować parametr?

  Nie ruszałbym nic z tego dawkowania, Stani chyba miał dokładnie to samo na myśli. Myślę, że lepiej wstrzymać się z gwałtownymi ruchami i zmierzyć przede wszystkim hK za tydzień, oraz dla własnej ciekawości Ca. Sprawdzisz po tygodniu czy kH spadło czy wzrosło i skorygujesz obie dawki dawki ballinga ale pod konsumpcję kH. Jeśli w dłuższym okresie na prawdę zauważysz nierównomierną konsumpcję.. to będzie można pomyśleć co dalej . Pomijając już fakt że przy niższym Ca SPSom jest lepiej
 7. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  Podajesz 350mg wapnia w każdym litrze, który wycieka z reaktora. Dodatkowo do akwarium. Tym samym podajesz 0.3mg wapnia na każdy litr wody w zbiorniku. Co godzinę. Załóżmy że dzienne zapotrzebowanie na ballinga w akwarium 1300l byłoby na poziomie 250ml (sporo, prawda?) oznaczałoby to konsumpcję wapnia... 7mg/l. 7mg/0.3mg=23 - tyle litrów odcieku musisz dziennie wyciągnąć z reaktora, który produkuje "tylko" 350mg/l Ca w odcieku. Teraz łapiesz o co biega [emoji4]?
 8. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  Jak masz faktycznie kh 75 z reaktora to jest już gotowy (swoją drogą bardzo dużo ). Nie potrzebnie zafixowałeś się na tym wapniu.
 9. nanorafa

  Regeneracja siporaxu

  Kąpiel w "bielince", trzeba tylko sprawdzić czy zawiera wyłącznie chlor bowiem są obecnie sprzedawane różne wybielacze wzbogacane związkami fosforu albo krzemu. Później płukanie i suszenie (żeby pozbyć się resztek chloru).
 10. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  Zapomniałem dodać, że ja mam pH ustawione na 6.23.
 11. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  Mierz kH w akwarium i nie zadręczaj się parametrami odcieku. Tyle mogę poradzić z własnej praktyki
 12. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  A kH odcieku w zależności od pH w reaktorze? I czy nie zwiększałeś też ilości odcieku?
 13. nanorafa

  Jakie pH przy zasypie knop

  Te wartości stężenia wapnia to w akwarium czy w odcieku?
 14. nanorafa

  Jak długo można NIEkarmić Błazenków

  Nie ma żadnych przepychanek, normalna dyskusja, różne punkty widzenia w tym i czysto emocjonalne (personifikacja zwierząt ). Co do tematu to anthiasy bałbym się zostawić bez pokarmu, słyszałem też o problemach jakie można mieć z pokolcami. Natomiast błazenek nie wygląda na stworzenie o dużym zapotrzebowaniu energetycznym.
 15. nanorafa

  Kostka 500L

  Dziękuję ponownie:). Nad zbiornikiem wiszą dwie lampy ATI sunpower w sumie 12x39W. Swietlówki to ATI: 7 x BluePlus oraz 5xCoralPlus. Balling leje się z reaktora [emoji6] a odpienia Skimz SM203
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.