Skocz do zawartości
Jesion273

oswietlenie do zbiornika 65x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

witam za niedługo zmiana zbiornika z 30 na 130

nachodzi mnie kwestia oswietlenia

posiadam dwie belki 24W ze świetlówkami kompaktowymi PL-L

wymiar 40cm długie

planuje wykonać lampe typu led/pl-l miało by to wygladac tak ze przednia i tylna czesc lampy posiadały by te dwie belki z actinic wmontowane w obudowe z plexi natomiast srodek bedzie dopalony 3 diodami 10W z 6x Royal Blue 450nm 3x Cool White na kazda diode wentylator oraz radiator o długosci lamp pl-l co myslicie wystarczy swiatła na ten zbiornik

Edytowane przez Jesion273 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co chcesz trzymać w tym akwarium . Jeśli mają to być miękkie ,LPS i jakieś nie wygórowane SPS to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mniej wymagających korali wystarczy, ale nie wiem jak będzie z kolorami - u mnie COB 10W (6:3) dawał takie sine światło - ogólnie słabo (blado) wyglądały ciepłe barwy. W końcu dałem 2 x 10W RoyalBlue + 10W Blue +10W White ale 6500K i teraz może jest mniej "aktynicznie" jest mniejszy efekt fluo, za to ryby wyglądają lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze ktos ma fajny pomysl na taki wymiar zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam podobny baniaczek 65x40x40 . Zrobilem lampe LED na power ledach 10w i powiem Ci że te 90w to chyba troche za duzo ,oczywiscie to wszystko zależy od diod. U siebie zrobiłem na początku 3xCW i 3x RB było zdecydowanie za dużo białego wiec jedną diode zmieniłem na niebieską i tak narazie zostało 2xcw i 4xrb. Nadal wydaje mi sie ze białego za duzo i bede kombinował z driverem pwm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 x 24 W T5 i pozamiatane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20K ładnie wybarwiaja,wymieniłem jedną diodę z 14 na 20K która znajdowała się nad ukwiałem, z blado różowego zrobił się piękny fioletowy odcień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesion273

zobacz sobie na post MroZ # 389

http://nano-reef.pl/topic/64804-nowe-oswietleniezagadka/page__st__380#entry757297

Ja do tego dopalil bym jeszcze 2x24 t5 i bedzie super


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.