Jump to content

volf

Klubowicz
 • Content Count

  1994
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sląskie
 • Akwarium
  10 lat stuknęło

Recent Profile Visitors

6127 profile views
 1. volf

  Ikra błaznów

  Czytałem wszystko w necie ale ludzie przekładają dzień lub dwa przed wykluciem, dlatego pytam
 2. volf

  Ikra błaznów

  Przeczytałem tematy i wszędzie pisze że przekładacie ikrę bezpośrednio przed wykluciem, niestety moja jest zjadana i nie ma możliwości przetrwać kilku dni. Pytanie czy ktoś przekładał ikrę zaraz po złożeniu i dotrwała do wyklucia.
 3. Zostało mi kilkaset rolek ze starych zapasów a że nikt nie chciał tego przyjąć wiec leżało sobie kilka lat w magazynku. Brakło mi waty filtracyjnej wiec wpadłem na pomysł żeby je wykorzystać, rozwijam rolkę, pakuje do filtra i tyle.
 4. Mam takie pytanie. Brakło mi waty filtracyjnej ale mam na stanie dwa kartony bandaży, na jednych standardowych pisze że jałowe a na drugich tzw. elastycznych pisze nie wyjałowione. Czy mogę użyć jednych i drugich zamiast waty. edyt. opatrunki zdały egzamin,zbierają najmniejsze pyłki,woda kryształ.
 5. W domu jestem gościem i prawdę mówiąc do akwarium zaglądam od niechcenia tylko w niedzielę, dlatego nie zakładam żadnego tematu. edyt. lampa pasuje do 35 i wygląda estetycznie.
 6. Tu masz moją kostkę 49L pod tą chinszczyzną. 72 litry wygląda podobnie. Żebyś miał wgląd, w przeciwieństwie do licznych teoretyków na forum, których akwarii nikt nigdy nie widział na żywo.
 7. Planujesz korale miękkie wiec polecam tanią dobrą lampę ,ja je kupiłem w sklepie z akwarystyką morską ale tu masz podgląd z allegro. https://allegro.pl/oferta/lampa-sunsun-ads-300h-marine-24w-38-60-cm-11317446203?reco_id=74fd4933-c4d4-11ec-98a7-8ee35219e726&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020 w moich akwariach 49 i 72 litry korale miękkie i ukwialy rosną jak szalone przy tym oświetleniu.
 8. Sól ma zwiększone ilości CA, MG, SR, K. Nie znam nazwy soli. Tyle wiem od darczyńcy, który musiał zlikwidować akwarium z twardymi. Chodzi o to czy nie będzie się odkladał w zbiorniku jakiś nalot czy inny osad.
 9. Dostałem worek soli dedykowany dla sps. Czy przy tej soli muszę zmniejszyć częstotliwość podmian, czy stosować jak do tej pory 20L co tydzień. Akwarium tylko z koralami miękkimi.
 10. Możesz zastosować profil 16stke z prowadnicą na szybke. np.taki. https://allegro.pl/oferta/radiator-profil-aluminiowy-led-160-ciety-na-wymiar-6762708189 Możesz też zastosować profil jak piszesz np.taki. https://led-byt.pl/pl/p/Profil-aluminiowy-WIDE-surowy-100cm-klosz-zaslepki/391 Robiłem lampy na jednej i drugiej opcji i od kilku lat zdaje egzamin. Diody oczywiście klejone do radiatora.
 11. volf

  Żwirek aragonitowy

  Mam nadzieje że barwy nie zmieni i nie szczernieje bo aragonitu nigdy nie używałem. Zamówiłem granulacje 4/6mm największą jaką znalazłem, szkoda ze nie ma większej. Kilka lat temu miałem grys koralowy 8mm i super się go czyściło odmulaczem.
 12. Po przeprowadzce do większego postanowiłem zasypać dno aragonitem 05mm. Oglądałem żwirki różnych producentów między innymi prodibio, korallen zucht czy marko rok, oglądałem też żwirek aragonitowy, który mimo kilkukrotnie nizszyj ceny niczym się z wyglądu nie różni od poprzednikow. Używał ktoś tego zwiru w swoim akwa ?.
 13. Mam dużo ukwiałów wiec wymyśliłem sobie taki patent trzy w jednym. W pudełku cyrkulator i matrix a na kratce restrowej wata filtracyjna. Cyrkulator wciąga wodę z dużą siłą wiec w środku jest niezły wir, który wylapuje wszystkie śmieci z akwa i powierzchni wody. Może nie wygląda ale zdaje egzamin .Muszę jeszcze przykleić zielone briareum żeby ladnie zarosło pudło. Nudzi mi się więc wymyślam głupoty
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.