Skocz do zawartości
Kuba8909

DOJRZEWANIE W AKWARIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów,

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałośc :)

Dokładnie tydzień temu zalałem mój pierwszy w życiu baniak morski,

120 L + sump, zgodnie z radą starszego kolegi postanowiałem wystartowac na ,,suchej'' skale, ok 9 kg, do tego 9 kg żywego piasku, na start miałem ok 90 L wody z działającego już baniaka, resztę solanki dorobiłem sam, zgodnie z zaleceniami :)

I teraz moje pytanie, kiedy powinno się zacząc dojrzewanie ?? noramlnie u mnie w akwa to poprostu nic się nie dzieje, woda czysta jak kryształ, odpieniacz wyrzuca troche brązowego dziadostwa codziennie, regularnie dolewam wode , sprawdzam zasolenie i ph. leje bakterie i odrzywkę dla nich, wyszystko tak jak powinno być,

Prosze o jakieś info, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece, zaczynałem od 5 h dziennie, codziennie zwiększając, teraz juz tak z 10 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

codziennie ? to zwiększaj co tydzień o godzinę a zacznij od 6h

przewertuj dział dla początkujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że dużo światała przyspieszy dojrzewanie, ale skoro tak mówisz to od dzis będe świecił 7 h

Edytowane przez Kuba8909 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem też na żywej skale i objawy dojrzewania miałem dopiero po 3 tygodniach także jeszcze poczekaj. Może być tak że będziesz miał wszystkie możliwe plagi przez najbliższe pół roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie czytałem że dużo światała przyspieszy dojrzewanie, ale skoro tak mówisz to od dzis będe świecił 7 h

dużo światła na start ... przeważnie = duże plagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja startowałem też na żywej skale i objawy dojrzewania miałem dopiero po 3 tygodniach także jeszcze poczekaj. Może być tak że będziesz miał wszystkie możliwe plagi przez najbliższe pół roku :-)

Kolega nie startowal "tez na zywej skale" :)

spokojnie doczekasz sie dojrzewania - jeszcze bedziesz chcial zeby to byl juz koniec. Starszy kolega nie uswiadomil Cie ze dojrzewanie akwarium moze potrwac potrwac i jeszcze raz potrwac ? Jaki sens ma mierzenie codziennie zasolenia i ph ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze odpieniacz jest teraz nie potrzebny, tez tak startowalem jak ty i teraz po 6 miesicach mam kilka ryb i korali i odpienek dziala kilka godz w nocy i widze ze jest lepiej, cos zaczyna sie dziac. Ja czekalem okolo 2 miesiace az cos zacznie sie dziac. Nic nie bylo glonow a woda krysztal. 1 miesiac temu wylaczylem na 5 dni odpienek (tak mi polecil sasiad ktory tez co nie co wie) i powiem ze jest lepiej cos wylazi na szybe jakies tam zycie, ale dlugo czekamlem, fakt ja to wogole z suchej i czystej ro startowalem, moze to i dla tego. Ale jak pisze reszta czas i cierpliwosci jeszcze bedziesz tesknil zeby nie bylo glonow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to będe czekać cierpliwie aż sie coś zacznie dziać :) może się nie zestarzeje przy tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpieniacz jak masz to odpalaj od razu choćby żeby napowietrzał wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to będe czekać cierpliwie aż sie coś zacznie dziać :) może się nie zestarzeje przy tym :)

ja po 2 miesiacach dostalem takie glony( 2 piersze foty) byly spoko bo moglem skale szczoteczka do zebow szorowac w akwa i ladnie schodzily, bale pozniej jak przyszly glony wlochate ojoj, rowaphos do sakrpetyu i czekanie okolo 2 tygodnie na jakis znak ze odejda bo nic nie pomoglo, bedzie dobrze, sasiad mnie namawia na takie cos http://www.ebay.co.u...jMAAOSwxH1T5PCc

jednorazowo do akwa i ponoc w oczach wszystko rosnie, ale cos nie moge sie zdecydowac,

post-25309-0-59712300-1446805510_thumb.jpg

post-25309-0-83685400-1446805514_thumb.jpg

post-25309-0-75627300-1446805596_thumb.jpg

post-25309-0-06175400-1446805600_thumb.jpg

post-25309-0-89559300-1446805601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.