Jump to content

Bartolomeo84

Klubowicz
 • Content count

  791
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Legnica
 • Akwarium
  300 litrów bujania :)

Recent Profile Visitors

831 profile views
 1. Bartolomeo84

  Odpieniacz Deltec MCE 600

  Cześć, Ostatnio po czterech latach użytkowania odpieniacza przestawiłem się na tak zwaną mokrą pianę. czy tygodniowy urobek tak jak poniżej na zdjęciu powinien wyglądać tak jak to przedstawia? około 200 ml płynu o zabarwieniu niby określają to ciemnej herbaty ale za nic w świecie nie przypomina mi to herbaty albo strach pomyśleć jaką herbatę piją ludzie:-D Macie podobny urobek nastawiony na mokrą pianę po tygodniu?
 2. Bartolomeo84

  Lampa Maxspect Razor Nano 70W 15000K

  Pod miękkie pewnie tak. Ja mam 230W nad 250l i jest akurat. Jeśli chcesz SPS i LPS to może być mało. Chyba że planujesz miekasy lub np fish only.
 3. Bartolomeo84

  Dino walka

  A wy tak wierzycie, że to dinoflagella? Podobno ktoś to kiedyś widział, a jeszcze mniej miało:-D:-D:-D To nie cyjano czy jakieś okrzemki? Na cyjano robią się bąble gazu.
 4. Bartolomeo84

  Podmiany w akwarium tak czy nie..

  Wszystko się da. Jeśli tylko ty będziesz zadowolony z efektów swojej pracy to chyba najważniejsze. Nie każdy musi mieć cukierki w domu. I bez podmian da się prowadzić akwarium. Wszystko zależy od obsady. Azotany i fosforany DOC można załatwiać odpieniaczem czy biologią, ale szybko zacznie brakować makro i mikro i wtedy albo suplementacja albo podmiany.
 5. Bartolomeo84

  Nocna aktywność korali

  Na pewno obejrzę. Może w pracy w wolnej chwili. To nie jest tak, że wykluczam jedzenie czy karmienie w nocy, czy w dzień. Wydawało mi się zawsze, że jednak w dzień to trzeba było korale nauczyć polipowania, przestawić ich tak jakby zegar biologiczny. A tu autor pisze, że u niego bardziej naturalne jest polipowanie za dnia gdzie u mnie jest odwrotnie i od zawsze tak było.
 6. Bartolomeo84

  Nocna aktywność korali

  Dziwne w sumie bo u mnie polipuja zdecydowanie lepiej w nocy, bez wyjątku. I zawsze byłem przekonany że tak jest stąd się wzięło karmienie nocne jako bardziej efektywne. Czy się mylę?
 7. Bartolomeo84

  Euphyllia wypuszcza gluty

  Biały,a nawet przezroczysty. Nie będę tu porównywać jak co w wodzie przypomina :-D:-D:-D W sumie co bym mógł jeszcze wspomnieć to część euphylii jest bledsza niż reszta.
 8. Bartolomeo84

  Euphyllia wypuszcza gluty

  Coś w tym może być. Bo wszystkiego mają pod dostatkiem. Inne LPS jedzą normalnie, ciekawe jak się zachowa na mrożonki i faktycznie zauważyłem że w tych smarkach pływają ryby i wciągają je, wypluwając jakby wyjadały cząstki pokarmu
 9. Bartolomeo84

  Euphyllia wypuszcza gluty

  Hej, zauważyłem, że prawie natychmiast w trakcie karmienia euphyllia wydziela śluz, taką pajęczynę. Karmiona jest Coraz Food od AF. Następnym razem nakarmię mrożonką i zwrócę uwagę czy też się tak ślini. Wiecie co to może być? Mam nadzieję że na zdjęciu widać
 10. Bartolomeo84

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  Super, może też coś takiego zmajstruję. Zalega mi kratka rastrowa Dziękuję Jacku
 11. Bartolomeo84

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  Jacku wrzuć gdzieś link do tego jak stosujesz tę ovatę u siebie.
 12. Bartolomeo84

  Briareum i lpsy

  Żadnego briareum czy xenii. Nigdy więcej. Hystrix wielkości głowy poszedł do kubła. Uratowałem szczepkę z tego co było niezarośniete i rośnie od nowa wielkości palca.
 13. Bartolomeo84

  czerwona wysepka

  Cyjano na pewno.
 14. Bartolomeo84

  Fungia uszkodzona

  Ja mam tak z euphyllia. Głowa mi się uszkodziła, rozpuściła się i został sam szkielet. Na bokach wychodzi mi teraz kilkanaście małych główek euphylii
 15. Bartolomeo84

  Coś się stało. Czy to efekt dojrzewania?

  Dawno się nie udzielałem na forum, ale "za moich czasów" 15 dni to nic. Zakaz jakiegokolwiek życia, a na pewno nie korale. Jak szykowałeś się do startu? Skała żywa pewnie obumiera i truje wodę, co jest normalne ale w tak młodym akwarium nie powinno się jeszcze znajdować życie i zapewne stąd też tak niskie pH. Może pomoże węgiel aktywny - będzie wyłapywać to co obecnie truje wodę
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.