Skocz do zawartości
bicugt410

200x80x65? jak to wyglada...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

mi wychodzi ok 550 miesicznie. Świetlówki 2 x rok, prąd, pokarm, baling, suple, sól, testy, OR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciezka sprawa z tym szkłem jak by ktos miał jakies foto o tym rozmiarze to podrzućcie.

Zastanawiam sie nad szerokoscia 80cm czy troche wieksze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem petarda, na zdjęciu akwarium Jaceka56 180x90x60h. Zobacz w jego wątku nowa laguna.

identyczny wymiar mojego 180x90x60h świeże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klocek:) 90 szerokosci to juz naprawde sporo.

Zmienil bys cos teraz w swoim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 220x60x60 za prad co dwa miesiace place 350zl srednio. Razem z tym co uzywam na codzien...., tv konsola piekarnik , mikrowela i duzo wiecej ;) wode podmieniam raz na miesiac 100l, co drugi dzien musze dolewac okolo 10l ro. Uzupelniam pierwiastki balingiem sam zamawiam prochy na allegro i wymieszuje w ro. Wiec rowniesz groszowe sprawy. W aqwa mam 5 pokolcy 5 ocealarisow chelmona i drobnica okolo 20 ryb. Sporo miekkich kilka duzych eufili montipory oraz acre jedna.

koszt szacuje utrzymania miesiecznego okolo 300-500zl.

Link do filmiku mojej piko rafki

Edytowane przez maxiu9 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciezka sprawa z tym szkłem jak by ktos miał jakies foto o tym rozmiarze to podrzućcie.

Zastanawiam sie nad szerokoscia 80cm czy troche wieksze?

po co ci takie szerokie? będziesz tam pływał? :smiling:

nie rób sobie miski tylko akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka koncepcje zeby akwarium bylo widoczne z trzech stron, skala miala by byc ulozona po srodku

A czemu takie szerokie? Chce zeby akwarium bylo przestronne, nie zawalone sama skala ale zeby miedzy skalkami był widoczny piasek.

Cos w stylu "lagoon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klocek:) 90 szerokosci to juz naprawde sporo.

Zmienil bys cos teraz w swoim rozmiarze?

zmienił bym ze 180cm na 300cm:) tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koncepcja bo u mnie zawalone i nie podoba mi sie hehhe :) link powyzej w poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci takie szerokie? będziesz tam pływał? :smiling:

nie rób sobie miski tylko akwarium

jakby mnie było stać zrobiłbym 300x150x90h głębia to podstawa a nie płaskie kineskopy,ale w wąskim baniaku też można zrobić przestrzennie nie neguje takich typów zbiorników.widziałem jamnika tak zaprojektowanego że wyglądał na 1000l akwa a miał 200l,wszystko z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj watek Fox-a o swoim dużym - może zmienisz zdanie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka koncepcje zeby akwarium bylo widoczne z trzech stron, skala miala by byc ulozona po srodku

A czemu takie szerokie? Chce zeby akwarium bylo przestronne, nie zawalone sama skala ale zeby miedzy skalkami był widoczny piasek.

Cos w stylu "lagoon"

dobrze ,ale gdy zwiększasz szerokość to musisz też zwiększyć wysokość aby zachować proporcje

w przeciwnym razie bryła robi się dziwna

oczywiście jeśli wiesz co to proporcje,bo niektórzy myślą że jak zwiększą szerokość a nie wysokość to będą mieli wizualnie większe akwarium ,a efekt jest zupełnie odwrotny ,akwarium nawet 2 tys l wygląda na 3ool,już takie widziałem

najlepiej sobie narysować,albo zbudować mały model w mniejszej skali z kartoniku i będziesz miał

obraz że proporcje muszą być.

ps.oczywiście można się pobawić 10cm w te czy 15cm w tamtą stronę ,ale nie skrajności

wyobrażasz sobie akwarium 200cm długie i 60cm wysokie?? tragedia

z daleka będzie wyglądało jak pozioma kreska :)

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie jak by to wyglądało choć 20cm wyższe :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzsze to moze sobie byc, gdy sie hoduje latwe lps-y lub korale miekkie. Dla sps-ow potrzeba oswietlonej duzej powierzchni dna. Po co oswietlac 30-40 cm slup wody nad akroporami ? Poza tym, ryby nie musza wiecznie plywac przy przedniej szybie. Mysle, ze kazdy, szerokosc i wysokosc akwarium dopasowuje do swoich gustow i przyszlych korali. Nie zakladalbym wysokiego akwarium po to, zeby dogodzic watpliwym gustom innych.

Moje akwarium podczas zakladania (uwaga, jest jedynie 47 cm wysokie, ale za to 75 cm szerokie (dl. 120)). Gdybym mogl zwiekszyc ktorys z wymiarow, zwiekszalbym szerokosc nie wysokosc.

6FxkAkf.jpg

Korale chca swiatlo a nie pol metra wody nad glowa, ktore to swiatlo tlumi. Poza tym, mialem koncept, zeby nie wygladalo na 380 litrowe, tylko mniejsze. Imponowanie gosciom wielka przednia szyba nie bylo moim celem.

Iholw7B.jpg

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mocniejsze oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie proponujesz ledy lub HQI (dla sps-ow...)? Bo rurami T5 nie dasz rady juz przy glebokosci 70 cm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie proponujesz ledy lub HQI (dla sps-ow...)? Bo rurami T5 nie dasz rady juz przy glebokosci 70 cm.

I tu masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jak bym mial mozliwosc w szerokosc bym poszedl a nie wysokosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzsze to moze sobie byc, gdy sie hoduje latwe lps-y lub korale miekkie. Dla sps-ow potrzeba oswietlonej duzej powierzchni dna. Po co oswietlac 30-40 cm slup wody nad akroporami ? Poza tym, ryby nie musza wiecznie plywac przy przedniej szybie. Mysle, ze kazdy, szerokosc i wysokosc akwarium dopasowuje do swoich gustow i przyszlych korali. Nie zakladalbym wysokiego akwarium po to, zeby dogodzic watpliwym gustom innych.

Moje akwarium podczas zakladania (uwaga, jest jedynie 47 cm wysokie, ale za to 75 cm szerokie (dl. 120)). Gdybym mogl zwiekszyc ktorys z wymiarow, zwiekszalbym szerokosc nie wysokosc.

6FxkAkf.jpg

Korale chca swiatlo a nie pol metra wody nad glowa, ktore to swiatlo tlumi. Poza tym, mialem koncept, zeby nie wygladalo na 380 litrowe, tylko mniejsze. Imponowanie gosciom wielka przednia szyba nie bylo moim celem.

Iholw7B.jpg

Staszek ,ale świat akwarystyki morskiej nie kręci się wg. wątpliwej żywotności spsów,

a proporcje niestety muszą być

i przy akwarium np 180x 90x90 wcale ryby nie pływają przy przedniej szybie :smiling:

ale oczywiście jak to mówią ,każdy ma swój cyrk i swoje małpy

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.