Jump to content

pokson

Klubowicz
 • Content Count

  630
 • Joined

 • Last visited

About pokson

 • Rank
  Kropek

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Antwerpia
 • Akwarium
  700L

Recent Profile Visitors

1679 profile views
 1. Znalazłem. DSC-9000 ma gwint 1 1/2" BSP a DCP-20000 2" BSP gdyby ktoś, kiedyś, potrzebował.
 2. Witam. Potrzebuję informacji, jaki gwint jest na wylocie tychże pomp (Jebao DCS-9000 i DCP-20000)? Nie mam sprawdzianu do gwintów.
 3. Moja lampa świeci nad baniakiem 100x100cx70wys. i euphyllie rosną. Sarco na dnie też nie grymasi, a lampa ma 240W.
 4. Recurve 090 (240W) przy 120cm może być lekko ciemnawo po bokach. Mam tą lampę nad akwarium o boku 100cm i doświetla boki ale musiałem ją podwiesić. Klastry LED są dość blisko siebie, ale ratują paski które doświetlają boki akwa.
 5. Jak już tak januszujemy żeby było jak najtaniej to PRZEKAŹNIK SAMOCHODOWY CZASOWY OPÓŹNIAJĄCY na alledrogo około 40zł. Od chińczyka pewnie z 10zł. Ja tylko podałem jakieś rozwiązanie które, moim zdaniem, jest lepsze bo nie trzeba całej elektroniki żeby sterować jednym silniczkiem. Nie licytujmy się o parę zł.
 6. Jest jeszcze opcja z przekaźnikiem opóźniającym. Po załączeniu się czujnika, przekaźnik włączy silnik na ustawiony czas. Na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż aQma. Tylko nie orientuje się czy są na 4V, ale 12 i 24 bez problemu dostaniesz.
 7. Jak już tak bardzo się boisz tego że czujnik się sklei to połącz 2 szeregowo. Druga sprawa, to nie dolewka, jak się zawiesi to przeleje wodę górą obudowy rollermata. Trzecia sprawa, miałem taki czujnik w kubku odpieniacza i nie że sterował jakimś przekaźnikiem, podłączyłem bezpośrednio pod zasilanie pompy odpieniacza (24V). Fakt faktem podziałało to rok, ale nie sądzę żeby Ci się taki czujnik zawiesił przy tym projekcie... Z drugiej strony, odpieniacz próbował przelać 4 razy przez rok, a u Ciebie czujnik będzie działać cały czas.
 8. Przekaźnik, który, po zwarciu czujnika cieczy, zapoda zasilanie na silnik.
 9. Jeżeli chcesz używać takiej wody aby zaoszczędzić, to proponuję zamiast dosalania, odparowanie nadmiaru.
 10. No3Po4X- leje już od około 3 mesiecy (4ml dziennie) beż żadnych dodatkowych mediów i no3- 1-5 po4 ledwo się zabarwia (0.3). Przed No3po4X no3 miałem około 50-100 a po4 1-3.
 11. Piach. Babeczka popełniła samobójstwo, kraby wyjadły mi ślimaki i nie miał kto tego piachu ruszać. Druga sprawa to kratka rastrowa pod skałami. Jak wyciągałem piach to.... po prostu waliło na kilometr. Teraz podaje coś około 7-9ml No3Po4x dziennie i testy dzisiejsze wyszły: no3 1-5 po4 ledwo widoczne zabarwienie wody w teście ( nie 0 ale bardzo blisko).
 12. Akwarium przeszło parę zmian. Przez długi czas próbowałem prowadzić zbiornik bez podmian, na ATI Essentials. Wszystko szło dobrze do czasu jak No3 podskoczyło do około 100... . Większość korali nie przetrwała. Do tego żółtek mi w nocy wyskoczył pomimo iż mam wzmocnienia. Komin wewnętrzny wyleciał i zastąpił go zewnętrzny. Hydraulika zmieniona na 40mm, nowa pompa DCP-20000. Lampę DIY zmieniłem na Maxspect Recurve (ta ze skrzydłami). Pozbyłem się piasku. Teraz od około 2 miesięcy podaję No3Po4X i parametry wręcz idealne. No3 około 1-5, test na Po4 ledwo się zabarwia. Korale które zostały zaczynają rosnąć i powoli pojawiają się glony wapienne na dnie. To tak w skrócie.
 13. Na początku robiłem według schematu. Teraz mam Twoją płytkę z starej lampy Led i cała dolewka opiera się na tej właśnie płytce (V2.2.0) Sprawdzałem przekaźnik SSR i przy prądzie zmiennym wszystko działa. Gdy podłączam DC to przekaźnik tak jak by nie chciał się załączyć :/ Mam też podobny tranzystor do tego co podałeś w linku tyle że to co ja mam to jest IRF520. Podepnę i sprawdzę czy działa. Ponawiam pytanie, jako że dolewka u mnie steruje zaworem przy filtrze RO to woda jest dolewana bardzo powoli. Przez to dolewka załącza się dość często. Czy jest możliwość aby dolewka załączała się gdy jeden czujnik zasygnalizuje minimalny stan a wyłączy się gdy drugi zasygnalizuje max? Albo żeby dolewka dolewała wodę jeszcze przez 60sek. po zasygnalizowaniu przez czujnik odpowiedniego poziomu wody? Przy jakimś banalnym kodzie poradził bym sobie sam, ale dla mnie cały ten kod źródłowy dolewki to jeden wielki matrix. edyta. Tranzystor zadziałał i przestało pikać. Dzięki za podpowiedź, ale dalej nie rozumiem czemu SSR nie chciał załączyć 24VDC... .
 14. Tak, użyłem zwykłych. U mnie dolewka otwiera zawór przy RO. Zawór jest na 24V DC i SSR-y nie chcą mi załączaćtego zaworu... . Chyba zbyt głupi jestem do tego.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.