Jump to content

pokson

Klubowicz
 • Content Count

  650
 • Joined

 • Last visited

About pokson

 • Rank
  Kropek

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Antwerpia
 • Akwarium
  700L

Recent Profile Visitors

2732 profile views
 1. Witam. Chciał bym sterować zdalnie elektrozaworem. Plan jest taki aby nadajnik podłączyć do czujnika dolewki i w momencie niskiego stanu wody w sumpie, dolewka podawała by zasilanie do nadajnika. W innym pomieszczeniu (jakieś 3 metry od akwarium) mam zamontowany filtr RODI. Elektrozawór wraz z odbiornikiem zamontowany przed filtrem. Odbiornik dostaje sygnał i otwiera zawór. Teraz pytanie, jakiego nadajnika i odbiornika użyć?
 2. Z akwarium jest jak z gustem, kazdy ma swoje. U mnie odpieniacz w ogóle nie reaguje na zmianę rolki. Co do waty, potwierdzam, przelewa po JBL.
 3. Z ciekawości polizałem oryginalną włókninę do rollermata, tylko taką jeszcze nie używaną Żadnego smaku nie czuje, chyba nie mam Covid
 4. Profile Alu zakupiłem ze sklepu https://www.dold-mechatronik.de/Aluminum-profiles-and-accessories-40-I-type-slot-8 Brama to profil 80x160, boki maszyny to profil 80x120. Aluminiowe płyty na osi y i z mają 15mm i 20mm. Prowadnice i wózki to chińskie budżetowce z https://www.almotion.nl/ Do plastiku i alu dają radę z nawiązka. Stal tez idzie obrabiać ale baaaaaardzo wolno. Silniki to tzw. Closed Loop firmy Lichuan (taka podróbka Chińskiego Leadshine) ze strony sorotec.de 2 silniki są 5.5Nm z driverami LCDA86H a oś z 3Nm z driverem LCDA357H. Zasilają to 3 oddzielne zasilacze impulsowe. Wszystko chodzi na śrubach kulowych, a jakże, Chińskich też z dold-mechatronik. Wrzeciono "Mokry Chińczyk" 3 kW. Jak wykańczam aluminium 3 piórowym frezem z małym posuwem to maszyna potrafi trzymać wymiary + - 0.03mm. Sterownik zastosowałem PoKeys57E.
 5. Jeżeli masz garaż to możesz pomyśleć o jakiejś obudowie, wyciszyć ją i sąsiedzi nie powinni mieć problemu. Z drugiej strony, jeżeli miał byś wrzeciono chłodzone wodą i frezował byś w plastiku (w naszym hobby najczęściej używany materiał) to może obyło by się bez obudowy.
 6. Małe chińskie frezarki nie są jeszcze takie drogie i duże. Co do miejsca, piwnica?. Ja nie wyobrażam sobie frezowania czegokolwiek w mieszkaniu. Sąsiedzi nie byli by zadowoleni
 7. A przeszczepisz serce? Przecież to takie proste Nie każdy ma 30 lat praktyki. Ja "wyprodukowałem" sobie frezarkę z profili alu. Chińskie wrzeciono, silniki hybrydowe. Sterowanie to Mach3 a programuje w Aspire. Jak dotąd udało mi się wyfrezować parę wirników igiełkowych do Jebałki. Aktualnie staram się sprzedać maszynę i z tego powodu nagrałem jakiś czas temu filmik poglądowy:
 8. pokson

  Ati essential pro

  Tu masz temat o tych płynach. Sam używam od jakiegoś roku. Jak dla mnie ok, ale ja mam tylko parę LPSów i softów.
 9. Dzięki. Możesz podpowiedzieć, tak na przyszłość, jak się je rozróżnia w tak młodym wieku?
 10. Witam. Prośba do znawców. Może jest ktoś w stanie rozróżnić jaka to rybcia?
 11. pokson

  Ati Essentials Pro

  Pomyliłem się przy poprzednim poście co do dawkowania. Pierwszego roztworu podaje 26ml (2x13ml), drugiego 39ml (3x 13ml).
 12. pokson

  Ati Essentials Pro

  Dozuję tyle samo 2x dziennie. Dozownik robi to automatycznie więc nawet nie wiem kiedy. Wydaje mi się że lepszym pomysłem jest rozłożenie dozowania po równo.
 13. Ja jadę na nopox od ponad roku. Butla podłączona do dozownika. Skoro udało Ci się zejść do po4 0.1 tzn. że musisz dozować po4 aby z no3 zejść niżej. Jedna uwaga, lepiej dozowanie rozłożyć na 2 lub 3 razy dziennie.
 14. Spróbowałem na starym Arduino bez watchdoga i du** wiesza się :/ Taka opcja wydłużenia czasu dolewania była by świetna u mnie w systemie. Twoja dolewka steruje u mnie zaworem od RODI i załącza się co chwilę dolewając mililitry. Gdybym mógł ustawić czas dolewania np. 2 minuty, było by super.
 15. Odkopię i dołączam się do pytania.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.