Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Fibaro.

Czy masz podłączone też czujniki temperatury ?

U siebie planuje założyć w szafce , w zabudowie lampy oraz w sumpie.

Z założenia w połączeniu z czujnikami wilgotności maja sterować wiatraczkami od wentylacji zabudowy.

Jeśli masz czujnik do mierzenia temperatury wody to bardzo proszę o info jaki i jak się sprawdza w kontakcie ze słoną wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inn0vat1on zestaw super, jak miałbym wszystko osobno składać i dopasowywać to wcale taniej nie wychodzi, a że akwarium stoi w salonie i ma wyglądać to chciałem żeby było ładne i funkcjonalne i to sie sprawdziło.

c16802c86e27efa57e9d2070e8d77940.jpg

@Marcin_NML tak mam czujnik pracujący w sieci z-wave tutaj akurat Qubino, czujnik jest typowy do wody, panele grzania i chłodzenia definiują temperaturę i sterują grzaniem i chłodzeniem, u mnie akurat wiatraczkami, fajnie to działa.

ef0495607dd65713df223cd8179a98e5.jpg

8eb0b5ec91cf062543cf9b618a1de11c.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3b2b38d2efed1230a70fa6daafef91f2.jpg

Dzisiaj na zewnątrz 32 st.C w domu 28, a w akwarium 25. W poprzednim 200l już by było 26,5 jednak duże wolniej się nagrzewa. Poza tym wszystko ładnie rośnie i tylko oglądać.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde fajnie. Sam przymierzałem się do złożenia Reefer-a 350 (nawet była już skrzynka z sumpem) ale niestety spełzło na niczym.

Widać, żę wszystko ma ci się tam bardzo dobrze. Uwielbiam takie ławice chromisów - niezwykle ożywiają akwarium.

Pozdrawiam


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Firefighter1 gdzie można kupić taki system sterowania na adnka?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ożywia akwarium grupa pokolców, te warianty ciagle robią jakieś gonitwy, na początku było ostro ale teraz to już są głupie gonitwy bez szarpania płetwy.

@fresz33 sterowaniem zajmuje się centrala Fibaro HC2, która steruje urządzeniami wykonawczymi Fibaro bądź innymi współpracującymi z z-wave. Natomiast apka jest zarówno na androida jak iOS przy czym na jabłku działa to ładniej (animacje), natomiast funkcjonalność na obu platformach tak samo. Oczywiście PC przez przeglądarkę też jest. Do samego akwarium oczywiście nie opłaca się ale jako element przy sterowaniu całym domem już tak, a działanie to już tylko twoja wyobraźnia.c5e5ddf735a28e0a8c13bc41713cfc4b.jpg

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki fajne urządzenie. Za około 700zł można mieć bajer sterujący na odległość ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej aktualny z dzisiaj film pokazujący co dzieje się na domowej rafie. Podmiany wydłużyłem co 10 dni, zmieniłem AF 1,2,3 na ATI ESSENTIALS #1,2,3. Koszt to 75pln za suplementy do zrobienia 5l roztworów. Dozowanie jak w AF równomierne, zobaczę jak się sprawuje, na razie po tygodniu parametry nie uległy zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap:

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie tzn w którym sklepie został zakupiony zestaw RED Sea Reefer?

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirek w najlepszym :) Acropora.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirek w najlepszym :) Acropora.

Sent from the sea.

.... nie najlepszym, ale najdroższym :) ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cop909 Mariusz wolę zapłącić raz trochę drożej niż dwa razy taniej :).

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zacznij robić zakupy w koralach .... taniej niż w acroporze a życie 1-sza klasa. No chyba że masz za dużo $


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ATI essential sie sprawuje? Tez chce na nie przejsc jak dzialaja w porownaniu do plynow AF, czy dozujesz tyle samo? Czy w nich jest sol bez soli?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panoramiks200 jedzonko super, daje 3 rożne w ciagu dnia do 2 razy w tygodniu, ryby za nim szaleją, co nie złapią ślimaki i krewetki wyczyszczą.

@Piotr1 rozpuszczalność dobra, łatwo sie je przygotowuje, na ocenę jeszcze za wcześnie, badam wodę i muszę mieć więcej pomiarów, żeby ocenić wydajność. Nie zmieniłem dawek po przejściu z AF wiec będę mógł powiedzieć coś o wydajności bo cena jest mocno konkurencyjna. Tak samo jak AF należy podawać w równych dawkach i dla 3 pomp wiec bez dodatkowej soli bez soli.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korale jak sie zachowuja, bez zmian?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 Jak na razie pompowanie czy polipy nie wykazują zmian, nie dostrzegłem kurczenia czy cofania się wywołane stresem czy też niedoborem. Jutro pora pomiarów, w tym czasie nie zmieniłem nic w obiegu, karmieniu czy suplementacji więc będę mógł zaobserwować ewentualne zmiany chemiczne składu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki za info, daj znac jak wyszly parametry.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 pomiary zrobione, trochę zdjeć też. Parametry bez zmian , KH trochę poszło do góry na AF miałem tendencje spadkową i korygowałem KH PLUS, Mg stałe , Ca minimalnie wzrosło ale w granicy błędu pomiarowego wiec nie można tego uznać jako wzrost. Minęło 14 zakładam, że system jeszcze potrzebuje drugie tyle na ustabilizowanie się. Trochę miałem obawy co do zmiany bo niby chcemy podawać to samo a producenci rożne składnik używają o których nie wiemy, a akwarium na wszystko jednak reaguje. Im mniej zmieniamy tym lepiej, na wcześniejszym już to przerobiłem, sole to samo, zanim system sie przestawi to nie są dwie podmiany ale kilka miesięcy.

Sent from the sea.

7e728a5b5969ce4b6eaaebd20b98ddef.jpg2c819920568b5909a0724bc43f3737b3.jpgfea244fc0eec3a8114251cdf25fcdf2c.jpg3e1fbfdc561ca619e858459c4868dd7f.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, za tydzien tez przechodze na ATI z componentow AF, tez sie boje zmiany mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok jak u Ciebie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 250ml to akurat są na 5 L RO. O ile płynne łatwo się miesza natomiast proszkowa butelka wymaga więcej mieszania ale ostatecznie też ładnie się rozpuszcza. Zajrzałem teraz kontrolnie do baniaków, wszystkie są przejrzyste bez zmętnienia czy jakichkolwiek osadów.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem te na 10l bo tych mniejszych juz nie maja i rozwazylwm na wadze proszek po 375g a reszte rozlalem po 500 ml.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.