Jump to content

@mirek

Klubowicz
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Katowice
 • Akwarium
  RED SEA Reefer 250 (244l w obiegu), 2xKessil 160WE, TWISTMAN OB-150-IN, Maxspect Gyre XF-130, Jebao DSC 5000

Recent Profile Visitors

678 profile views
 1. @mirek

  Morskie wynurzenie 2.0 [350]

  Zastanawiam się jak się mają nowe Kessil'e do Red Sea ciekawe czy ktoś tutaj miał okazję to sprawdzić dziękuję za odpowiedź. Co do blików dla jednych męczące a dla innych dobrze wyglądające:).
 2. @mirek

  Morskie wynurzenie 2.0 [350]

  Pisałeś wcześniej że widziałeś Kessil'e w sklepie i Red Sea Led lepiej świeciły czy zwróciłeś może uwagę na bliki chciał bym się dowiedzieć jak Red Sea vs Kessil tu wypada? Czy Red Sea Led posiada bliki i jak wyglądają? No i ostatnia kwestia czy w sklepie były również najnowsze Kessil'e A360x i robiłeś porównanie do Red Sea Led?
 3. @mirek

  [756] All inclusive

  czym karmisz niefotki ładnie polipują mają tak cały czas czy po jedzeniu?
 4. @mirek

  Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

  hałas jest słyszalny ale akceptowalny
 5. @mirek

  Dla tych co walczą z PO4

  Jak tam działanie XPORT PO4 Cubes czy nadal skuteczne? W którym miejscu je umieściłeś czy struktura nie rozsypała się jak przy wadliwej partii?
 6. @mirek

  Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

  Potwierdzam działa bardzo dobrze plus dobra cena, jeśli sie trafi jakiś element wadliwy sprzedawca bez problemu dostarcza wadliwą część.
 7. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Jedno opakowanie 250ml NO3 i 2/3 250ml PO4. Kubek z czego przerabiałeś? Zrób zdjęcie kubka i wrzuć plus zdjęcie sump'a.
 8. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Drugi tydzień leci ponoć do kilku tygodni ma zbić NO3 i PO4 poza tym producent zaleca to z tzw. bombą powietrzną (napowietrzanie żeby bakterie nie padły).
 9. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Nie dawałem niczego więcej.
 10. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  W moim przypadku był problem bo zatykały filtr przepływowy a złoża były oblepione całkowicie nie nadawały się do czyszczenia i musiałem je szybciej usuwać.
 11. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Stosowałem wcześniej NO3 PO4-X okazał się skuteczny do momentu kiedy zaczęły mi się pojawiać gluty bakteryjne oczywiście dawka była dostosowana do obecności NO3 w systemie (gluty zatykały mi wszystkie możliwe miejsca całej filtracji) zrezygnowałem z tego.
 12. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Co do parametrów to do nie dawna były ok natomiast miałem dłuższy wyjazd i obecnie się rozjechały. Wracając do twojego pytania to stosuje kilka litrów siporax/matrix zbiornik na dolewkę przerobiłem na refugium 8l, dodatkowo stosuje wate plus bakterie special blend/bacto balls/colombo bacto/ EVOLUTION AQUA PURE MARINE, plus regularny maintenance sump'a i podmiany co 2 tygodnie po 10-15%. Eksperymentalnie zacząłem stosować ORCA LAB NITRA-GUARD BIO-CUBES oraz ORCA LAB PHOSPHA-GUARD BIO-CUBES zobaczymy czy są skuteczne. A zapomniałem dopisać że od czasu do czasu jeszcze węgiel i Sera Silicate Clear.
 13. @mirek

  Red Sea Reefer 250

  Nie mam doświadczenia w tym i bałem się sam to zrobić żeby nie zniszczyć zbiornika. Zleciłem to osobie która się tym zajmuje czyli szklarz lub jakiś sklep gdzie kleją szkło.
 14. @mirek

  Gotowe zestawy akwariowe typu reef max

  http://www.sklepdennerle.pl/pl/c/Zestawy-akwariow/106
 15. @mirek

  Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

  w instrukcji mowa jest że 8 sekund należy przytrzymać aby zresetować tu masz link http://coral-box.com/uploads/3/5/7/2/35728429/wifimanual.pdf
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.