Jump to content

@mirek

Klubowicz
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Katowice
 • Akwarium
  RED SEA Reefer 250 (244l w obiegu), 2xKessil 160WE, TWISTMAN OB-150-IN, Maxspect Gyre XF-130, Jebao DSC 5000

Recent Profile Visitors

827 profile views
 1. @mirek

  Lampy kessil a 360we

  Zależy od zbiornika jeśli jest dojrzały i stabilny to na wschód-zachód ustaw po 1 godzinie a reszta to docelowy program należy pamiętać że im więcej światła tym lepiej dla korali.
 2. @mirek

  Odpieniacz

  Spora część użytkowników nyosa ceni go właśnie za cichą pracę.
 3. @mirek

  Odpieniacz

  Nie jesteś zadowolony z Nyos, jeśli tak to rozwiń temat proszę?
 4. Zastanawiam się jak się mają nowe Kessil'e do Red Sea ciekawe czy ktoś tutaj miał okazję to sprawdzić dziękuję za odpowiedź. Co do blików dla jednych męczące a dla innych dobrze wyglądające:).
 5. Pisałeś wcześniej że widziałeś Kessil'e w sklepie i Red Sea Led lepiej świeciły czy zwróciłeś może uwagę na bliki chciał bym się dowiedzieć jak Red Sea vs Kessil tu wypada? Czy Red Sea Led posiada bliki i jak wyglądają? No i ostatnia kwestia czy w sklepie były również najnowsze Kessil'e A360x i robiłeś porównanie do Red Sea Led?
 6. czym karmisz niefotki ładnie polipują mają tak cały czas czy po jedzeniu?
 7. hałas jest słyszalny ale akceptowalny
 8. Jak tam działanie XPORT PO4 Cubes czy nadal skuteczne? W którym miejscu je umieściłeś czy struktura nie rozsypała się jak przy wadliwej partii?
 9. Potwierdzam działa bardzo dobrze plus dobra cena, jeśli sie trafi jakiś element wadliwy sprzedawca bez problemu dostarcza wadliwą część.
 10. Jedno opakowanie 250ml NO3 i 2/3 250ml PO4. Kubek z czego przerabiałeś? Zrób zdjęcie kubka i wrzuć plus zdjęcie sump'a.
 11. Drugi tydzień leci ponoć do kilku tygodni ma zbić NO3 i PO4 poza tym producent zaleca to z tzw. bombą powietrzną (napowietrzanie żeby bakterie nie padły).
 12. Nie dawałem niczego więcej.
 13. W moim przypadku był problem bo zatykały filtr przepływowy a złoża były oblepione całkowicie nie nadawały się do czyszczenia i musiałem je szybciej usuwać.
 14. Stosowałem wcześniej NO3 PO4-X okazał się skuteczny do momentu kiedy zaczęły mi się pojawiać gluty bakteryjne oczywiście dawka była dostosowana do obecności NO3 w systemie (gluty zatykały mi wszystkie możliwe miejsca całej filtracji) zrezygnowałem z tego.
 15. Co do parametrów to do nie dawna były ok natomiast miałem dłuższy wyjazd i obecnie się rozjechały. Wracając do twojego pytania to stosuje kilka litrów siporax/matrix zbiornik na dolewkę przerobiłem na refugium 8l, dodatkowo stosuje wate plus bakterie special blend/bacto balls/colombo bacto/ EVOLUTION AQUA PURE MARINE, plus regularny maintenance sump'a i podmiany co 2 tygodnie po 10-15%. Eksperymentalnie zacząłem stosować ORCA LAB NITRA-GUARD BIO-CUBES oraz ORCA LAB PHOSPHA-GUARD BIO-CUBES zobaczymy czy są skuteczne. A zapomniałem dopisać że od czasu do czasu jeszcze węgiel i Sera Silicate Clear.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.